Hlavní obsah

Luxusní moučník? Bábovka! 25 nejlepších receptů

Foto: Anastasia Voskresenskaya, Shutterstock.com

Foto: Anastasia Voskresenskaya, Shutterstock.com

Chcete moučník, který bude chutnat každému a bude skvěle vypadat? Sáhněte po receptu na bábovku. Bábovka je jednoduše skvělá! Ingredience jen smícháte, vlijete do formy a upečete. A my si pro vás nachystali hned 25 receptů.

Článek

Není moučník jako moučník. A to se dá říct i o bábovce. Také jistě máte svůj recept na nejlepší bábovku na světě. Ale zkuste projednou váš rodinný poklad vyměnit za jiný. Máme pro vás 25 tipů na bábovku, které okouzlí chutí i vzhledem.

Klasická třená bábovka

Když chcete upéct klasiku, třená bábovka je to pravé (7 triků na dokonale třené těsto). A pokud ji ozvláštníte třeba džemem, bude to pro mnohé milé překvapení.

Hrníčková bábovka

Jednoduchá příprava bez vážení? To jsou hrníčkové recepty. A nejinak je to i u receptů na bábovku. Snadnější moučník nenajdete!

Bábovka s ovocem

Ovoce čerstvé, mrazené nebo kompotované? Je jedno, jaké použijete, vždy bude zaručeno, že vaše bábovka bude krásně vláčná!

Ořechová bábovka

Na podzimní vlně, dalo by se říci. Ořechy prostě k podzimnímu období patří... A tak si uvařte kávu a k ní si upečte bábovku, která bude chutnat všem vašim blízkým.

Mramorová bábovka

Jedním slovem nádherná. Taková je mramorovaná bábovka! Že se vám nikdy nepovedla? S našimi praktickými tipy budou vaše bábovky vždy krásné.

Bábovka s polevou

Bábovka je sama o sobě dokonalá, ale pokud jí chcete dodat pověstnou třešničku na dortu, tak ji ozdobte polevou. Skvěle ji chuťově doladí a ozvláštní na pohled.

Rumová, kokosová i maková bábovka

Věděli jste, že mák má o hodně více vápníku než třeba mléko (Není nad mák aneb Dopřejte si extra porci vápníku i vy)? A tak když si upečete makovou bábovku, nejenže si skvěle pochutnáte, ale i prospějete svému zdraví (tedy zkuste se udržet a nesnězte celou bábovku na posezení).

Vláčná bábovka 

Pokud nemáte rádi suché moučníky, naučte se jim dodávat ingredience, které je dokonale zvláční. A tak už ani vy nikdy nevynechejte tvaroh, šlehačku či jogurt. Umí nejen s bábovkami zázraky!

Jestli už jedete spíše ve vánočním pečení, tak si určitě prostudujte i náš článek 50 nejlepších druhů cukroví

Reklama

Související témata: