Hlavní obsah

Drastické proměny: Co slavní udělají kvůli roli?

Foto: Profimedia.cz

Pro herectví je důležité být tak trochu chameleon. V rámci natáčení se běžně mění účesy i styl oblékání. Někdy ale vysněná role stojí mnohem víc než pár hodin v maskérně, a to změnu tělesných proporcí. Kdo musel kvůli roli shodit, nebo naopak pořádně přibrat?

Článek

Tloustnutí nebo hubnutí kvůli roli je v Hollywoodu poměrně běžné. Šikovní maskéři totiž nestačí úplně na všechno. Prohlédněte si největší proměny, které hvězdy stříbrného plátna podstoupily kvůli lukrativní filmové nabídce.

Matthew McConaughey (48)

Poznali byste v muži na fotce vpravo fešáka a idol ženských srdcí Matthewa McConaugheyho? Po jeho mužné muskulatuře nebyly před šesti lety ani památky. Natáčel totiž film inspirovaný skutečnými událostmi s názvem „Klub poslední naděje“ (2013), kde ztvárnil nemocného trpícího AIDS. Shodil tehdy přes dvacet kilogramů. Zdravé to moc nebylo, ale snaha se vyplatila – za roli získal Oscara.

Foto: Profimedia.cz

Nemocného člověka (vpravo) ztvárnil herec opravdu věrohodně

Jared Leto (46)

Mužem mnoha tváří je i Jared Leto. Když to po něm režisér chce, klidně přibere nebo shodí desítky kilogramů. Poslední proměnu podstoupil kvůli stejnému snímku jako McConaughey. Rovněž hrál muže umírajícího na AIDS a dolů dal kolem třinácti kilo – kosti mu lezly úplně všude. Také on byl za výkon odměněn Oscarem.

Foto: Profimedia.cz

Jared Leto si zahrál nemocného transsexuála (vpravo)

Renée Zellweger (49) 

Přibírání je pro většinu žen noční můrou. Renée Zellweger se do něj ovšem pustila záměrně kvůli roli potrhlé Bridget Jones. Přejídání pizzou, koblihami a čokoládou ji vyneslo třináct kilo navíc a z velikosti 6 se dostala na 14. Tloustnutí pro druhý díl už bylo o něco zdravější – probíhalo pod dohledem nutriční specialistky. Štíhlou postavu prý herečka získala snadno zpět.

Foto: Profimedia.cz

Všechny tři filmy o Bridget Jones sklidily úspěch – vpravo herečka ještě jako baculka

Charlize Theron (42)

Tvůrci filmu „Tully“, který měl premiéru letos v květnu, chtěli po Charlize Theron, aby přibrala dvacet kilogramů. A jak řekli, tak herečka udělala. Sladkostmi se vyjedla do větších rozměrů. Shazování po natáčení ale nebylo vzhledem k jejímu věku procházkou růžovým sadem a hvězda se pořádně natrápila, než se dostala znovu do formy. Stále tvrdě dře nejen v posilovně, ale chodí také na jógu a hraje tenis.

Foto: Profimedia.cz

Ve filmu „Tully“ měla Charlize Theron vypadat jako ztrhaná matka (vpravo)

Ryan Gosling (37)

Špeky nabral dobrovolně i Ryan Gosling. V jeho případě šlo dokonce o 27 kilo, což dokázal pojídáním oblíbené zmrzliny. Jenže bohužel zbytečně. Režisér filmu „Pevné pouto“ (2009) nebyl spokojený s Goslingovým vzhledem a roli přeobsadil. Ryan tak zůstal nejen tlustý, ale i nezaměstnaný. Dnes už má kila opět dole.

Foto: Profimedia.cz

U Ryana Goslinga bylo přibírání (vpravo) nakonec zbytečné

50 Cent (43)

Dramatickou proměnou prošel i raper 50 Cent. V roce 2011 ztvárnil ve snímku „Nezvratná diagnóza“ hráče amerického fotbalu, který onemocněl rakovinou. Zhubl téměř 25 kilogramů, a to za pouhých devět týdnů. Je zřejmé, že zdravou cestou to nebylo: tři hodiny denně běhal a přešel na tekutou stravu, při níž měl povolené jen šťávy, čaje a vývary.

Foto: Profimedia.cz

Kvůli roli (vpravo) si 50 Cent dokonce nechal odstranit tetování

Kdo je podle vás po proměně k nepoznání?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek