Hlavní obsah

Jean-Paul Belmondo zemřel v 88 letech

Foto: Profimedia.cz
6. 9. 2021

Někdy se říká, že Jean-Paul Belmondo neboli Bébel je tak ošklivý, až je hezký. Podle nás to ale byl fešák na první pohled. Nicméně bez ohledu na vkus, jedno se mu upřít nedalo. Měl takové charizma, že u nohou mu klečely nejen ženy, ale i fanoušci jeho filmů. Tato hvězda nejen francouzské kinematografie však dnes vyhasla. Jean-Paul Belmondo zemřel v 88 letech.

Článek

Šibalský úsměv prořízlý nevybíravými poznámkami. Tak si určitě většina lidí vybaví Jean-Paula Belmonda. Herec, který patřil k takzvané Nové vlně 60. let minulého století, zemřel. Podle Michaela Michela Godesta, právního zástupce herce, odešel poklidně. „Už nějakou dobu byl velmi unavený," řekl.

Zdá se to až k neuvěření, těžko si představit, že Bébel by byl někdy unavený. Energie měl na rozdávání a do všeho šel po hlavě. Téměř doslova, protože tento šarmantní francouzský herec byl známý také tím, že se téměř nikdy nenechal zastupovat kaskadéry – spousty nebezpečných scén točil sám, což se samozřejmě občas neobešlo bez zranění.

Do všeho po hlavě

Když natáčel film Zvíře (1977), tygr mu natrhl ucho. Nebezpečí mu ale hrozilo i během filmování Strachu nad městem (1975) – uklouzl na střeše a před pádem z výšky ho zachránilo, že se na poslední chvíli chytl okapu. Zásadní pro něj bylo natáčení filmu Bezva finta v roce 1985, kdy dostal ránu od jeřábu auta odtahové služby. Byl to pro něj jakýsi zdvižený prst a od té doby se rozhodl své kaskadérské kousky omezit.

Šarm, drzý humor a nezničitelnost byla kombinace, které ženy těžko odolávaly. A Jean-Paul Belmondo si toho byl dobře vědom. Nejen ve filmech, kde si několikrát zahrál svůdníka, ale i v osobním životě se po jeho boku objevovala vždy nějaká kráska. Na začátku kariéry byl ženatý s tanečnicí Elodií Constantin. Vzali se v roce 1959 a měli dvě dcery, Patricii (†36) a Florence (61), a syna Paula (57).

Foto: Profimedia.cz

První ženou Jeana-Paula Belmonda byla tanečnice Elodie Constantin, se kterou měl tři děti

Jenže manželství nevydrželo – delší dobu žili odděleně a nakonec se v roce 1968 rozvedli. Tehdy už měl Bébel na kontě úlovky nejen z řad svých obdivovatelek, ale i filmových kolegyň. Tou první, nebo tedy alespoň oficiální, byla Ursula Andress (85), která se zapsala do filmové historie tím, že se jako první Bond girl vynořila pouze v bikinách z moře. S Jeanem-Paulem Belmondem se seznámila při natáčení filmu Muž z Hongkongu (1965), později se před kamerou setkali ještě při filmování další bondovky Casino Royale (1967). Dvojice spolu byla mezi roky 1965 a 1972.

Foto: Profimedia.cz

S Bond girl se seznámil při natáčení filmu Muž z Hongkongu. Nakonec mu ale dala košem

Divocí a zamilovaní

Další partnerkou, s níž herec se nepotkal pouze na filmovém plátně, ale i mimo něj, byla Laura Antonelli (†73). Ve své době patřila k nejkrásnějším italským herečkám a sexsymbolům a ani ona slavnému Bébelovi neodolala. Dokonce spolu několik let žili, ale jejich divoké povahy jim nedovolily strávit společně celý život. Možná to ale bylo dobře – Laura Antonelli byla později obviněna z obchodu s drogami.

Podruhé ho do chomoutu dostala opět tanečnice (že by pro ně měl zvláštní slabost?). Když se potkali, bylo Natty Tardivel (56) čtyřiadvacet a Bébelovi šestapadesát. Ačkoliv by tento vztah mohl leckdo považovat za lehkovážný, bez velké budoucnosti, dvojice zřejmě všechny překvapila. Milenka a později manželka byla pro slavného herce oporou, když jej potkaly nelehké životní okamžiky.

Foto: Profimedia.cz

Chvíli žil i s italskou kráskou Laurou Antonelli, ale divoký vztah nevydržel

Těžké životní období

V roce 1994 zemřela při požáru milovaná dcera Patricia z prvního manželství. Herce to velice zdrtilo a nikdy se s tím pořádně nesrovnal. O pět let později jej postihl srdeční infarkt, a to přímo na jevišti. Jenže muže jeho ražení to nemohlo rozhodit. Nedostala ho ani mozková příhoda, kterou prodělal v roce 2001. V tu dobu se ovšem přestal věnovat divadlu a ve filmu se objevil už jen ve snímku Muž a jeho pes z roku 2008.

Není se čemu divit, po mrtvici byl šest dnů v kritickém stavu, ale nakonec se z toho dostal. Velký vliv na to určitě měla i jeho tehdy ještě přítelkyně Natty, která mu byla po boku a starala se o něj. Možná i proto ji posléze požádal o ruku a v roce 2002 se slavný miláček žen znovu oženil.

Foto: Profimedia.cz

Nejdéle ze všech byl s tanečnicí Natty, která mu byla po boku v těžkých životních chvílích

V roce 2003 se herec dočkal dalšího potomka – dcery, kterou pojmenovali Stella (18). Nicméně ani druhé manželství se neneslo v duchu „A žili spolu šťastně až do smrti“ a pár oznámil v roce 2008 rozchod. Brzy poté se Bébel začal na veřejnosti ukazovat s novou partnerkou, modelkou Barbarou Gandolfi (45). Časem však přišel na to, že s ním o polovinu mladší žena byla jen kvůli penězům. To ho asi z nějakých dlouhodobějších milostných pletek vyléčilo. Od té doby totiž vedle něj žádná další kráska takto dlouho vídána nebyla. Obdiv fanynek si však užíval vždycky. A když v roce 2017 přebíral speciální cenu César a sledoval nekončící potlesk, užíval si ho se slzami v očích.

Jestli chcete zavzpomínat na Jean-Paula Belmonda, pusťte si některý z jeho bezkonkurenčních filmů, ať už je to Muž z Ria, Zvíře nebo U konce s dechem. Bébel by si tuhle poctu, kdy se v jeden den všechny jeho fanynky budou dívat jen na něj, určitě maximálně užil.

Před třemi měsíci odešla i naše česká legenda, Libuška Šafránková. Připomeňte si její nejhezčí role.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek