Hlavní obsah

Když vám sváže oči, je to drsná sexuální praktika?

Foto: conrado, Shutterstock.com

Milování se zavázanýma očima, rukama a bičíkem? Fajn, tvrdí mladá generace. Vždyť i roztrhání oblečení v rámci předehry patří k chlípným zážitkům. A co na tom ti lidé vlastně mají? Propadají obrovskému rauši! Zkusíte to taky?

Článek

Ani letos nedostanou holky pomlázkou na zadek jako za starých časů bez pandemie. A přitom by si to leckteré přály! Převedeno na postel, drsnější praktiky se stále drží v kurzu, vlastně jsou dost populární, i když si pod nimi každý představuje něco jiného. Je to výprask? Svazování, či snad ještě nějaká úchylnější metoda uspokojování? Studie publikovaná v odborném časopise Archives of Sexual Behavior nabízí pár odpovědí.

Vanilkový sex netáhne

Vědci z americké univerzity v Indianě vyzpovídali pod taktovkou expertky na lidskou sexualitu Debby Herbenick 4 998 náhodně vybraných vysokoškoláků. Účastníci byli požádáni, aby definovali, co pro ně znamená drsný sex. Zároveň měli své odpovědi zaškrtávat v seznamu. Do něj bylo kromě jiného zahrnuto třeba tahání za vlasy, kousání či dušení. Respondenti také měli uvést, jestli už s tvrdším milováním mají nějaké zkušenosti. No, vanilkový (běžný) sex nečekejte!

Hra na Christiana Greye

Mezi nejčastěji uváděné praktiky patřilo dušení a tahání za vlasy, následované výpraskem, svazováním, fackováním, kousáním a škrábáním. Více než polovina vzorku počítala výše uvedené aktivity mezi formy drsného sexu, z nichž některé se dostaly do povědomí veřejnosti hlavně díky filmu Padesát odstínů šedi (2015). Právě jím se nechávají mladí inspirovat.

Respondenti popisovali, že když si chtějí užít sex „natvrdo“, hodí partnera (partnerku) na postel, roztrhají mu oblečení nebo ho přimějí k pohlavnímu styku předstíraným násilím, přičemž si to užijí obě strany. Ukazuje se, jak je zkratka BDSM, obecně používaná pro sado-maso praktiky, široká.

Foto: VGstockstudio, Shutterstock.com

Nejoblíbenější hračkou pro dospělé jsou pouta a roubík

BDSM vyzkoušel každý druhý

Vědci se také zaměřili na potěšení z drsného sexuálního chování. Konkrétně se zabývali reakcemi lidí, kteří uvedli, že něco z výše uvedeného zkusili, ať už s bývalým nebo současným partnerem. Mimochodem, pouze 1,3 % účastníků se svěřilo, že s drsným sexem nemá vůbec žádnou zkušenost. Zbytek něco z BDSM jednou či víckrát vyzkoušel a měl z toho aspoň nějaké potěšení.

Nutno podotknout, že s vyšší mírou drsného sexu souvisela i vyšší míra zkonzumovaného alkoholu. Čím častěji účastníci pili, tím častěji praktikovali svazování nebo bití – a na rozkoš způsobenou bolestí si přivykali, to znamená, že toto chování v posteli mělo vzestupnou tendenci. Jako kdyby to byla sexuální droga.

Je samozřejmě důležité si uvědomit, že tato zjištění pocházejí ze studie vysokoškolských studentů. V důsledku toho nic nevypovídají o definicích nebo radosti z drsného sexu mezi staršími dospělými, nicméně naznačují, jaký postoj k němu mají mladí.

Sexuální vzrušení a bolest

Bolest, i když třeba jen v náznacích, může být ale vzrušující bez ohledu na věk. Proč? Receptory slasti a bolesti v mozku jsou stejné, avšak podle stylu a síly vnějších impulsů reagují dvojím způsobem. Buď je to „super, ještě pokračuj“, nebo „okamžitě na mne přestaň sahat“. Stává se, že se někdy oba pocity trochu mísí, což může být matoucí, vždy však platí, že se při bolesti uvolňují omamné látky podobné morfiu. Proto můžete, ještě než se dá ruměnec z vašeho pozadí na ústup, prožít slastný rauš. Co si o letošních Velikonocích, které budou opět distanční, pohrát s pomlázkou trochu jinak než obvykle? Třeba pochopíte, co na tom ostatní mají.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek