Hlavní obsah

Široké kalhoty jsou trendy, jaké si vybrat podle módních návrhářek

Foto: Photosite, Shutterstock.com

Foto: Photosite, Shutterstock.com

Nákup kalhot je pro vás stresující, protože máte pocit, že musíte dlouho hledat nebo že vám v obchodech nic nesedí? Módní návrhářky vám poradí, čeho se při výběru držet a čeho se vyvarovat.

Článek

Budeme-li se bavit o klasických plátěných kalhotách, nikoli o džínách, sehnat dobře padnoucí model může být pro mnohé ženy oříšek. Zvláště když se vaše postava po čase změnila nebo hledáte kalhoty podle nejnovějších trendů. Ne každý totiž musí vaší postavě sedět.

Bez zkoušení to nepůjde

Postava se časem trochu mění, a proto byste měly myslet na to, že některé střihy, co vám slušely léta, už vám moc sedět nemusí. Nebo jste si prostě na jeden střih zvykly a nenapadlo vás vyzkoušet něco jiného. Možná objevíte v nových trendech kousek, který vám padne mnohem lépe, než byste čekaly. „Na začátek bych zdůraznila, že zkoušení jednotlivých střihů se u nákupu kalhot nevyhnete,“ upozorňuje návrhářka Martina Pipková Loudová, majitelka módní značka Fashion M&M.

Foto: Profimedia.cz

Zleva: Že jsou široké kalhoty slušivé, dokazují i módní návrhářka Victoria Beckham, herečka Drew Barrymore nebo princezna Kate.Foto: Profimedia.cz

Na jaké střihy se letos zaměřit?

Doba úzkých nohavic je ta tam a do popředí se stále více derou širší nohavice. „Jsem ráda, že široké kalhoty se těší velké oblibě. Domnívám se, že tento střih sluší každé postavě, přestože je mnohem složitější jejich výběr než u sukně. Je to proto, že každá žena má jiné boky, jinou délku nohavic i jiný tvar pozadí,“ říká módní návrhářka MiMi Lan Nguyen, majitelka módní značky La femme Mimmi.

Široké kalhoty mají tu výhodu, že zakryjí širší kotníky i boky, silná stehna, a přesto zůstanou vždy elegantní a pohodlné. Ideálně je doplníte přes den teniskami a mokasínami na vyšší podešvi, na večer pak klidně lodičkami.

Dalším střihem, který se podle návrhářky Martiny Pipkové Loudové z velké většiny vyplatí vyzkoušet každému typu postavy, jsou kalhoty rovného střihu: „Volte elastický střih a barvu, u které jste si jisté, že ji unosíte se zbytkem vašeho šatníku. Také byste si měly vždy vyzkoušet, jak vám dané kalhoty padnou v pase a zda, když se posadíte, sedí i na zadní části.“

Černá a bílá

Foto: Archiv firem

Zleva: Marks & Spencer, 699 Kč. Zara, 749 Kč.Foto: Archiv firem

V jarních barvách

Foto: Archiv firem

Zleva: Lindex, 1299 Kč. H&M, 640 Kč.Foto: Archiv firem

Rovný střih

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 899 Kč. s.Oliver, 2799 Kč.Foto: Archiv firem

Kalhoty na míru

Pokud patříte k ženám, jež si v obchodních řetězcích jen stěží vyberou kalhoty, které skvěle sedí, je dobré si do šatníku pořídit alespoň jeden univerzální nadčasový model, jež si necháte ušít na míru. Módní návrháři se samozřejmě shodují, že v tomto případě se vyplatí vsadit i na kvalitnější materiál a dobré zpracování, neboť tahle investice se vyplatí.

Foto: Archiv firem

Zleva: Sophistic by Veronika, kalhoty ze 100% tencelu, 3890 Kč. Fashion M&M, lněné kalhoty, 3519 Kč.Foto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Atelier Flannel, kalhoty ze 100% balvny, 4500 Kč. La femme Mimi, černé kalhoty, 3500 Kč.Foto: Archiv firem

„Módní průmysl na nás stále chrlí měnící se trendy a společnost je pod neustálým tlakem nakupování nového oblečení, které ale nedokáže uspokojit primární potřeby žen. Kvalita a nadčasovost je to, co nám ženám dává svobodu vytvořit si vlastní styl a cítit se v oblečení vždy samy sebou,“ říká Veronika Štěrbová, která stojí za českou módní značkou Sophistic by Veronika a propaguje kapslový šatník.

Reklama