Hlavní obsah

Módní hity z roku 2000 a dámy, které je proslavily: bokovky, crop topy a tepláky. A nosí se zase!

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Zatímco generace Z objevuje trend Y2K, dříve narození mají estetiku nultých let v živé paměti. Nebo ne? Vraťte se s námi o dvacet let zpátky a zavzpomínejte na éru, kdy se v podstatě jiné kalhoty než bokovky neuznávaly. A pozor, vracejí se zpět!

Článek

Návrháři se k módě, která definovala počátek nového milénia, dnes rádi vrací. V duchu trendu Y2K, který doslovně znamená Year 2000, do kolekcí zařazují mikro sukně, krátké topy a kalhoty se sníženým pasem. A zatímco pamětníci na tuto módu nostalgicky vzpomínají (případně zmiňují z dnešní optiky podivné kombinace, které nosili), nejmladší generace ji vesele objevuje a testuje.

Minimalismus, který se výrazně podepsal na devadesátých letech, byl ten tam. Móda nového milénia byla všechno, jen ne jednoduchá a decentní. Které hvězdy formovaly tehdejší trendy a co všechno se nosilo?

Carrie Bradshaw

Tahle sloupkařka nevěděla hodně jen o sexu, ale i módě. A aby ne – za jejím šatníkem (a šatníkem jejích kamarádek) stála uznávaná stylistka Patricia Field (81), která hlavní hrdinku oblékala do originálních a často i na první pohled nesourodých outfitů. Carrie Bradshaw ztvárnila herečka Sarah Jessica Parker (57) a od prvního dílu Sexu ve městě (1998–2004) nás učila, že módy a experimentů s ní se není třeba bát. Právě díky ní snily miliony žen po celém světě o botách od Manola nebo luxusních kabelkách v čele s Fendi Baguette, která se objevila i v pokračování A jak to bylo dál (2021–2022).

Foto: Profimedia.cz

Žádná jiná hrdinka nám skrz obrazovky nenaservírovala tolik zdařilých outfitů jako CarrieFoto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Oblíbeným kardio pohybem byly pro novinářku nákupyFoto: Profimedia.cz

Jennifer Lopez (53)

Tahle zpěvačka měla vždycky styl! Rok před začátkem nového milénia vydala svůj první hudební singl a začala svět zásobovat videoklipy, které se inspirativními outfity jen hemžily. Její Love Don´t Cost a Thing z roku 2001 nebo o rok starší Jenny From The Block (ve kterém se objevila s Benem Affleckem) jsou vizuálně natolik zdařilé, že baví i o dvě dekády později a z módního hlediska obsahují všechno, co začátek tisíciletí představoval. Jennifer měla ale dokonale zmáknutý i osobní a red carpet styl, za což si právem vysloužila pověst stylové ikony.

Foto: Profimedia.cz

I Jennifer Lopez podléhala tehdejším trendům, pokaždé si je ale přebírala po svém. Bokové kalhoty byly must have, stejně jako krátké topy a velké kruhy v ušíchFoto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Rok 2000 patřil také úzkým a samozřejmě opět nízkým capri kalhotámFoto: Profimedia.cz

Britney Spears (40)

Styl dospívajících bez debat formovala i popová princezna Britney Spears, která se proslavila v roce 1998 hitem Baby One More Time. Následovalo Oops!... I Did It Again (2000) nebo provokativní I´m Slave 4 U (2001) a z tančící zpěvačky se stala hvězda první kategorie. Tři roky randila se zpěvákem Justinem Timberlakem (41) a jejich sladěné denimové oblečení, ve kterém vyrazili na předávání cen American Music Awards 2001, se zapsalo do dějin. Její profesní i osobní život začal jít z kopce v roce 2006, kdy ohlásila rozvod s tanečníkem Kevinem Federlinem (44) a začala bitva o svěření do péče jejich synů.

Foto: Profimedia.cz

Britney Spears se stala na počátku milénia hvězdou číslo jednaFoto: Profimedia.cz

Foto: Cohen Diane L / SIPA, Profimedia.cz

Svým stylem inspirovala miliony dívek po celém světěFoto: Cohen Diane L / SIPA, Profimedia.cz

Christina Aguilera (41)

Zkraje se o ní mluvilo jako o druhé Britney, zpěvačka Christina Aguilera si ale brzo prošlapala svou vlastní cestičku. Za singl Genie in a Bottle (1999) získala cenu Grammy. Pověst „hodné holky“ brzy opustila a začala více pracovat se svou sexualitou. V roce 2002 vydala album Stripped (tedy příznačně Svlečená) a natočila klip Dirrty, ve kterém měla zakryté opravdu jen to nejnutnější. Video tehdy způsobilo poprask, a ještě více upevnilo rebelskou pověst zpěvačky.

Foto: Profimedia.cz

Pokud vám připadá dnešní móda odvážná, ohlédněte se o dvě dekády zpátky. Letos tolik populární mikro sukně od Miu Miu jsou v porovnání s tím, co nosila tahle zpěvačka, celkem dlouhé. Oblíbeným prvkem nulté estetiky byl i řetízkový pásek na bocích a crop topy na všechny způsobyFoto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Bez bokovek se Christina Aguilera neobešlaFoto: Profimedia.cz

Paris Hilton (41)

Dědička impéria Hilton a známá party girl se dostala do povědomí veřejnosti díky zábavné reality show The Simple Life (2003–2007), ve které s Nicole Richie (40), adoptivní dcerou muzikanta Lionela Richieho (73), přičichla ke „všednímu životu“. Holky, zvyklé od malička na luxus, musely na venkově kydat hnůj, dojit krávy a diváky přitom rozesmívaly svými hláškami a naivními dotazy. Z Paris se stala žádaná hvězda, a protože dobře věděla, co je trendy, i častokrát kopírovaná módní ikona. Nejcharakterističtější pro ni tehdy byly tepláky a teplákovky, ze kterých blondýnka udělala obří trend. Jako jedna z prvních celebrit je nosila do města a doplňovala je luxusními kabelkami.

Foto: Profimedia.cz

Módní rada z nultých let? S doplňky se zásadně nešetříFoto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Růžové tepláky, tílko s nápisem, bowlingová kabelka a oválné sluneční brýle. Jejího módního receptu se tehdy držela spousta holekFoto: Profimedia.cz

Reklama