Hlavní obsah

Malvínce (3) s Downovým syndromem řekli, že má leukémii

Foto: Archiv rodiny

Malvínce jsou teprve tři roky, ale osud se s ní od narození nemazlí. Na svět přišla s Downovým syndromem a loni v květnu jí lékaři navíc diagnostikovali leukémii. Rodinu si v této situaci vzali pod křídla Dobří andělé.

Článek

Malvínka se narodila s Downovým syndromem. „Chvíli jsme z toho byli smutní, ale pak nám dcerka začala ukazovat, jak moc je úžasná, šikovná a plná lásky. Proto jsme to poměrně rychle překonali,“ popisuje paní Anna z Prahy, která si spolu s manželem Jiřím v tu chvíli myslela, že tímto si na nich osud svou daň již vybral.

Foto: Archiv rodiny

Malvínce loni v květnu diagnostikovali leukémii

Přišla další rána

Je těžké si představit, jaké to muselo pro rodinu být, když jim do cesty přišla další smutná diagnóza. Loni v květnu se Malvínce začaly na rukou z ničeho nic objevovat malé modřinky. Po několika testech lékaři diagnostikovali leukémii, která děti s Downovým syndromem postihuje častěji než děti zdravé.

„Hned jsme nastoupili do Fakultní nemocnice v pražském Motole, kde Malvínku čekaly čtyři cykly chemoterapie. První cyklus trval osm dní a ty další okolo čtyř nebo pěti dní. Většinou se necítila příliš dobře, zvracela, nejedla a nepila i několik dní v kuse,“ uvádí maminka, která s dcerou strávila v nemocnici s pár přestávkami celkem pět měsíců.

Foto: Archiv rodiny

Malvínka během léčby

Malvínce chybí kolektiv

Chemoterapii Malvínka ukončila na podzim a nyní dochází jednou za měsíc na kontrolu krve do nemocnice. „Než jsme zjistili, že má Malvínka leukémii, tak neúnavně jezdila na odrážedle, ráda si hrála s kamarády, chodila na kroužek malého muzikanta a do skupinky dětí s Downovým syndromem. Je velmi zvědavá a společenská, proto se už nemůžeme dočkat, kdy celé toto období přejde a bude moci znovu do kolektivu dětí,“ velmi si přeje paní Anna.

Foto: Archiv rodiny

Maminka Anna věnuje Malvínce veškerou péči

Návrat do práce se nekonal

V listopadu se maminka Malvínky chystala po rodičovské dovolené vrátit do práce, dcera měla nastoupit do školky. Avšak kvůli okolnostem souvisejícími s pandemií koronaviru i ze zdravotních důvodů to nakonec nebylo možné. V průběhu léčby se tak rodině zvýšily náklady spojené s péčí o dceru. Proto jim začali pomáhat Dobří andělé.

„Příspěvky Dobrých andělů využíváme na náklady spojené s léčbou, zabezpečení sterilní domácnosti a nízkobakteriální stravu pro dcerku. Také jsme za ně pořídili speciální hračky pro rozvoj psychomotoriky. V této době nám pomáhají částečně kompenzovat můj příjem, když ještě nemůžu nastoupit do práce. Jsme za tuto pomoc všem dárcům opravdu nesmírně vděční,“ dodává paní Anna.

Foto: Archiv rodiny

Malvínce nejvíce chybí kolektiv dětí

Můžete pomáhat i vy

Pokud byste se i vy chtěli stát Dobrými anděly a pomáhat rodinám, které se potýkají s vážným onemocněním, je to velmi jednoduché. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz a začít přispívat. Nadace vaše příspěvky odevzdá do posledního haléře. Navíc můžete sledovat konkrétní příběhy rodin, kterým váš dar pomůže.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek