Hlavní obsah

Valentýn: Přání k Valentýnu? Srdce podmínkou!

Foto: Tomáš Rubín

Svátek zamilovaných, tedy svatého Valentýna. Jedna z příležitostí, kterou můžete využít, abyste někomu vyznali lásku. A na to se nejlépe hodí přání s motivem srdce. Právě takové můžete snadno vyrobit!

Článek

Pokud jste vyznavači Valentýna, pak se vám bude hodit pár tipů na přání, kterým můžete potěšit milovanou osobu. Ale využijete ho pro někoho i jako narozeninové nebo svatební. Ukážeme vám pár přáníček, které vyrobíte z toho, co seženete v nejbližším papírnictví.

Srdce ke kávě

Láska prochází žaludkem, říká se, a tohle přání z toho vychází. Srdce z vlnitého papíru zdobí proužek stuhy, pod který můžete zasunout oblíbenou čokoládu, bonbon či perníček – jejich velikosti a objemu přizpůsobte délku stuhy.

Bílé vrchní srdíčko z papíru přilepené na srdce z vlnitého papíru se tak stane plochou, na kterou lze napsat jakýkoli vzkaz či vyznání. Můžete ho ozdobit nalepením malého kvítku, ale podobně poslouží i knoflík pro štěstí a kousky stuhy. Při výrobě použijte papír, lepidlo na papír a k přilepení stužky na zadní straně srdce a knoflíku pak tavnou pistoli.

Foto: Tomáš Rubín

Velikost papírového srdíčka přizpůsobte – může být i jen tak malé, že se vejde do náprsní kapsy košile, kam ho svému milému vložíte jako překvapení

Přání jako vyšité

Z klasické čtvrtky a pár kousků barevných papírů můžete lehce vyrobit podobné přání. Srdce různých velikostí přilepte na čtvrtku, a pak černým tenkým fixem namalujte čárky, které budou dělat dojem, že jsou přišitá k podkladu. Konce pomyslné nitě mohou přejít v nápis.

Foto: Tomáš Rubín

Přání s „našitými srdci“ můžete udělat třeba jako záložku, kterou dáte do knížky na nočním stolku své lásky

Láska ve skle

Nebojte se naložit své city do láku! Tedy do falešné zavařovačky. Výroba není nijak složitá, stačí čtvrtku přehnout na polovinu a do přední části vystřihnout otvor ve tvaru zavařovací sklenice. Z vlnitého papíru vyrobte a nalepte víčko, ale lze ho jen domalovat.

Samotná „sklenice“ je vlastně kapsa z igelitového (nikoli mikrotenového) sáčku, který upravte do potřebné velikosti a vložte do něj požadovaný obsah. Kapsu přilepte zevnitř přání obyčejnou lepicí páskou a následně kapsu i lepicí pásku zakryjete přelepením kusu bílého papíru pomocí lepidla.

Foto: Tomáš Rubín

Trochu náročnější postup, ale o to větší efekt – to je přání, které vypadá jako zavařovačka

Srdce plné sladkostí

K Valentýnu nebo z lásky se hodí darovat bonboniéru. Jestli vám to přijde málo originální, schovejte oblíbené bonbony do srdce z papíru. Jde o dvě srdce (velikost přizpůsobte množství sladkostí) ze čtvrtky, které spojíte kancelářskými svorkami pevně k sobě – ale jen po obvodu, s vynecháním asi 5 cm v horní části srdce, ta poslouží jako otvor na naplnění.

Z ubrousku nebo hedvábného papíru nastřihejte nebo natrhejte kousky, které můžete prsty vytvarovat do volnějších střapatých kuliček. Srdce pak natřete lepidlem a kuličky na něj velmi těsně skládejte, až zakryjete celý povrch. Otvorem pak srdce naplňte bonbony a vlepte proužek papíru s přáním.

Foto: Tomáš Rubín

Nač sladká slova, když to za vás mohou říct třeba karamelky

Srdce z pouti

Plastické přání je na výrobu snazší, než to vypadá. Obdélník z barevné čtvrtky přeložte na polovinu a na jeho přední část namalujte černým tenkým fixem svazek budoucích provázků od balonků. Z barevného papíru vystřihněte několik srdíček, která přehněte na polovinu. Ohyb srdcí potřete lepidlem na papír a přilepte nad namalované provázky. Nakonec přilepte i stužku nebo vlnu.

Foto: Tomáš Rubín

Přání může být i ve 3D – stačí ze srdíček udělat balonky z pouti

Láska v oblacích

Své přání nebo vyznání můžete zavěsit i pod miniaturu horkovzdušného balonu slepeného ze čtyř srdcí. Ta vystřihněte třeba z metalického papíru, přehněte na polovinu a slepte rubovou stranou k sobě tak, aby vytvořily tvar balonu. Dovnitř vlepte provázek na zavěšení a dva samostatné provázky, na které přilepte papír se vzkazem.

Foto: Tomáš Rubín

Přání nemusíte dávat jen do obálky, lze ho pověsit někam do prostoru doma tak, aby ho nepřehlédl ten, komu je adresován

Čajový dýchánek ve dvou

Patří k vašemu společnému partnerskému životu chvíle, kdy si povídáte nad šálkem dobrého čaje, třeba jako královna Alžběta? Pak vyrobte pouzdro na dva sáčky čaje a pozvěte partnera právě k takovému posezení.

Kapsa je z vlnitého papíru, obdélník přeložte na polovinu a dovnitř vlepte přihrádku na čaje, také vystřiženou z vlnitého papíru. Zavírání je velmi jednoduché – na zadní stranu přilepte pruh papíru a na přední straně vystřihněte otvor, do kterého pak pruh papíru vsuňte. Motiv srdíček jistě leccos naznačí, ale dovnitř lze vepsat i trochu víc.

Foto: Tomáš Rubín

Není to vlastně tak úplně přání – jen tématický obal na čaj, který si můžete vypít společně

Srdečná zásilka

Přání, které se při otevření změní v krabici plnou srdcí vyrobíte také jen z papíru a lepidla v tyčince. Obdélník z tvrdého barevného papíru přehněte na polovinu a v místě přehybu nastřihněte zhruba v polovině. Udělejte dva střihy hluboké asi 7 cm a 7 cm od sebe. Musí být rovnoběžné.

Přání pak otevřete a vystřiženou část vmáčkněte dovnitř – vytvoří právě onu krabici. Na její dvě strany nalepte sestřižené bočnice a zevnitř pak dva sloupky slepených srdíček. Aby nebyla vystřižená část vidět, z vnější strany přelepte přání barevným papírem a můžete dozdobit také srdíčky.

Foto: Tomáš Rubín

Efekt otevřené krabice plné srdcí vypadá dobře a jeho výroba není tak složitá, abyste to nezvládli

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek