Hlavní obsah

Pravda o orgasmu. Skutečně ho můžete mít i při cvičení?

Foto: Standret Natalia, Shutterstock.com

Malátnost, extáze, pocit horka a postupně se rozlévající vzrušení po celém těle. Každý vyvrcholení prožívá po svém, ale někteří se tak trochu vymykají standardům. Překonáte délku nejdelšího výbuchu slasti na světě a kolik vášně se dá stihnout za 60 minut?

Článek

Mezinárodní den ženského orgasmu připadá na 8. srpen a vznikl v severovýchodním městě Esperantina v Brazílii. Český kalendář oslavu rozkoše zatím ignoruje a udává pouze jedinou informaci a to tu, že svátek slaví Soběslav. To ale neznamená, že si nemůžete udělat vlastní orgastickou party, zvlášť, když letos tento den vychází na sobotu. Jaké jsou rekordy v této oblasti a jak poznáte, když jeden předstírá?

Nejdelší orgasmus

Podle britské sexpertky Tracey Cox nejdelší zaznamenaný orgasmus u ženy trval celých 45 sekund. Data přitom pocházejí z roku 1966. Vyvrcholení pak zahrnovalo 25 individuálních kontrakcí.

Prodejce sexuálních hraček Lovehoney však díky vlastní anketě s tisícovkou dobrovolníků obou pohlaví odhalil, že nejčastěji je dámský i pánský orgasmus dlouhý 6 až 10 sekund. Světový rekord, co se týče součtu „óček“ za 60 minut, vás však asi šokuje. Centrum pro manželská a sexuální studia v Kalifornii u jedné dotyčné dámy spočítal ohromujících 134 výbuchů slasti za hodinu! Světový rekord u mužů skončil na 16 „kouscích“.

To je ale extrém. Pro ženy je těžší se uvolnit, proto britská sexpertka hlásá, že v běžném životě na jeden ženský orgasmus připadnou tři mužské. To znamená, že pánové si v tomhle směru užívají o dost víc a častěji. Pokusíte se s partnerem překonat výše uvedená světová prvenství?

Orgasmus při posilování

Jestli vás takový orgastický maraton spíš odrazuje, prověřte, co je pravdy na tom, že vyvrcholit se dá i při cvičení. Ne, není řeč o jízdě na kole a stimulaci klitorisu s pomocí sedátka. K tomu, aby orgasmus přišel, stačí posilovat střed těla neboli hluboký stabilizační systém, jehož součástí je kromě příčného břišního svalu i pánevní dno. Při cvicích zaměřených na tyhle takzvané core svaly mohou ženy i muži dosáhnout orgasmu, pro který už je zaveden termín coregasmus. Uf, zase o důvod víc, proč se dát na posilování!

Foto: Dean Drobot, Shutterstock.com

Po orgasmu vás někdy může rozbolet hlava a můžete se cítit slabí, je to ale jen dočasný stav

Ach, ach, ach, hepčík!

Výzkumníci z Marylandu vydali v roce 2017 studii, jejíž součástí byly projevy peri-orgasmu. To znamená, že parasympatikus, tedy jedna ze dvou částí nervového signálu, se občas splete a po vyvrcholení do těla vyšle špatné signály. Místo napětí a následného uvolnění se pak u člověka objeví neskutečná únava, pláč, smích, kýchání a někdy i migréna, bolesti nohou a rukou. Neděste se, jde o běžnou věc.

Vyvrcholení pouhou myšlenkou

Tracey Cox dál uvádí, že malé procento lidí prožije orgastickou slast prostřednictvím myšlenky, pouhé fantazie – bez fyzické stimulace. Tihle jedinci si klidně vzpomenou na své současné či bývalé milence, v představě vedou partnerovy ruce a jazyk na ta správná místa a zanedlouho se těší z neskutečného pocitu. Záviděníhodné!

Pravděpodobnost vaginálního orgasmu

Některé ženy mají štěstí na více druhů orgasmu. Vzdálenost mezi klitorisem a vaginálním otvorem předpovídá, jestli máte dispozice pro vaginální (vnitřní) orgasmus. Pokud je dráha od jednoho ke druhému menší než šířka palce, dochází k nepřímé stimulaci klitorisu přes vaginální penetraci. A to zvyšuje vaše šance. Platí tedy, že čím blíž je klitoris k vagině, tím lépe. Ale neberte to tak vážně, na světě neexistují dvě stejné vulvy a pochvy a příroda je ve věcech dost kreativní! No a jak je to s těmi podvody?

Takhle poznáte, že předstírá!

Všichni doufají, že jejich milenci nic nefilmují, ale stává se to. Na co si dát pozor, když chcete mít jistotu, že je všechno v pořádku? Muž má vteřinu po ejakulaci vyrážku na hrudi a většina žen je citlivá na dotek. Když orgasmus předstíráte, můžete si sáhnout na klitoris, aniž by to bylo nepříjemné nebo bolestivé. Dejte si pozor na přistižení při činu!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek