Hlavní obsah
3,3
(44)
Foto: Tomáš Rubín

Foto: Tomáš Rubín

Tvarohové knedlíky máme nejčastěji spojené s jahodami a začátkem léta. Víte ale, že stejně skvělé jsou i s podzimními jablky, která teď koupíte opravdu levně? Tvaroh a vejce se navíc postarají o dávku bílkovin.

30 min.
Příprava
10 min.
Vaření
Nízká
Náročnost
Ingredience pro:
4 porce
Budete potřebovat
  • 3 jablka
  • 500 g měkkého tvarohu
  • 2 vejce
  • 280 g dětské krupičky
  • 1 špetka soli
  • 1 lžíce citronové šťávy
K podávání
  • 4 lžíce másla
  • 4 lžičky cukru moučka
  • 2 lžičky mleté skořice
  • 1 hrst sekaných vlašských ořechů
Článek

Tento recept je součástí projektu Vaříme levně. Přineseme vám šest receptů na obědy nebo teplé večeře pro čtyřčlennou rodinu tak, že průměrná částka za porci nepřesáhne 30 korun. Jak při vaření ušetřit?

Jablka a ořechy na ozdobu si teď navíc můžete nasbírat i zcela zdarma na veřejných místech. Spoustu lokalit, kde je hledat, najdete na webu Na-ovoce.

Postup

01.

Jablka oloupejte a nakrájejte na kostičky velké asi 1,5 cm. Zlehka je zakápněte citronovou šťávou, aby nezhnědla, a nechte chvíli stranou. Podle šikovnosti vytvoříte 28–32 knedlíků, připravte si jich dostatek.

02.

Do mísy dejte tvaroh (na knedlíky je nejlepší měkký tvaroh v alobalu), špetku soli, vejce a větší část dětské krupičky. Těsto pořádně propracujte vidličkou, a poté se do něj pusťte rukou. Postupně přisypte tolik krupičky, aby vzniklo soudržné, trochu lepivé těsto, ze kterého můžete v dlani vytvořit tvárnou placičku.

Tip: Tvarohové těsto dobře snese i práci začátečníka, nemusíte se ho příliš obávat. Je pravda, že když přidáte krupičky příliš, knedlíky nebudou tak vláčné. Na talíři s máslem se to trochu ztratí a vy si určitě pochutnáte.

03.

Těsto rozdělte na poloviny, vytvarujte z něj šišky podobné knedlíkům a na talíř si nasypte ještě trochu krupičky. Z těsta odkrajujte kousky podobně, jako když krájíte knedlíky. Jednu stranu těsta otiskněte v krupičce, aby se vám nelepilo na ruce, doprostřed položte kostičku jablka a vytvarujte knedlík. Ten ještě můžete celý zlehka vyválet v krupičce, aby se vám nepřilepil na tác.

04.

Až budete mít všechny knedlíky připraveny, přiveďte k varu vodu. Do vařící vody vložte všechny knedlíky a vařečkou je jemně odlepte ode dna. Znovu přiveďte k varu a stáhněte plamen na mírný. Knedlíky vařte asi 6–8 minut od chvíle, kdy vyplavou na povrch.

Tip: Při vaření vody sice málo, ale přesto ušetříte, když ji uvaříte v rychlovarné konvici. Na knedlíky ale potřebujete minimálně tři litry vody. Já to dělám tak, že část vody dám vařit do hrnce a vodu z konvice pak přileju.

05.

Uvařené knedlíky sceďte a na talíři přelijte rozpuštěným máslem a posypejte moučkovým cukrem, skořicí a nasekanými vlašskými ořechy.

Vaříme levně

Chcete ušetřit při vaření jídla pro rodinu, ale zároveň ji nechcete ošidit? Máme pro vás řadu receptů na chutná, vyvážená jídla, která váš rodinný rozpočet nezruinují, a pořád pro vás budeme chystat nové.

Skvělou inspirací vám může být i projekt jídelníček na celý týden, v němž porce vyšla na 30 korun. Připravily jsme v něm následující recepty:

Moučná jídla jsou opravdu levná a rychlá, často v nich ale chybí bílkoviny. Tvaroh je jejich důstojný zdroj. Když se vám nechce dělat knedlíky, zkuste třeba nudle s tvarohem naslano nebo nudlový kugl.

Reklama