Hlavní obsah

Romantické duše, nebo staří skeptici: Jak to mají znamení?

Foto: Jacob Lund, Shutterstock.com

Foto: Jacob Lund, Shutterstock.com

Zvládli jste prvomájovou pusu pod třešní? A co nějaký ten dáreček na Valentýna? Nebo jde tohle úplně mimo vás? Zjistěte, jak jsou na tom s romantikou jednotlivá znamení zvěrokruhu – kdo si potrpí na pugéty, pozorování hvězd a velká gesta?

Článek

Květen je měsíc lásky, všechno je v rozpuku a i v lidech se po dlouhé zimě probouzí jejich „romantické já“. Která znamení bez dlouhých pohledů do očí, zamilovaných zpráv a drobných dárečků žít neumí? A kdo zase svou lásku vyjadřuje jinak a květiny domů nikdy nedonese? Poznejte, s kým máte co do činění. Kdo vás bude okouzlovat velkými gesty a u koho lásku vyčtete spíš jinak?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani nejsou zrovna romantické duše, jejich styl je víc „vezmu to jedním vrzem po hlavě“. Do všeho se ženou jako hurikán a na romantická gesta nemají čas ani chuť. Na druhou stranu ale milují výzvy. Pokud se tedy vy bez romantiky neobejdete, musíte je jen správně motivovat, správně to před ně postavit. Jakmile se ozve jejich soutěživost, jsou schopni vykouzlit klidně to nejromantičtější rande pod sluncem. Je ale víc oslníte upřímností a přímočarostí, tím, že budete opravdoví a svoji. To jim poplete hlavu víc než stovka rudých růží.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci rozhodně na romantiku slyší! Tohle znamení patří mezi největší požitkáře celého zvěrokruhu a hrozně rádo si život prostě naplno užívá všemi smysly. A na romantická gesta mají jeden speciální! Baví je dvoření, pomalé divadlo a upejpání, letmé doteky a pohledy, chtějí zkrátka tuhle zkušenost se vším všudy. Býci jsou velmi smyslní, když se do té příslušné fáze dostanou, i postelové hrátky si rádi užívají spíš v pomalejším tempu, ale zato všemi smysly. Projevy lásky zkrátka k životu potřebují asi jako kyslík.

Foto: Nejron Photo, Shutterstock.com

Býci milují pomalé dvoření, o to ale umějí být smyslnějšíFoto: Nejron Photo, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci nemají rádi kýč, nebaví je prvoplánová velká gesta, monumentální kytice a sladké valentýnky. Romantika jim však není cizí, jen si to dělají tak nějak po svém. Zbožňují flirt, laškování a škádlení všeho druhu, ale mají raději, když je to všechno méně okaté. Když se smějete vtípkům, kterým rozumíte jen vy dva, když jsou vaše rozhovory mnohovrstevnaté a dvojsmyslné a pro ostatní třeba naoko zcela neškodné. Baví je rafinovanost, rozhodně ne prvoplánový kýč a velké proslovy či projevy.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Raci pro romantiku dýchají. Zbožňují… vlastně cokoli. Chcete nějakého Raka získat? Vezměte ho třeba pozorovat hvězdy. Na večeři při svíčkách se smyčcovým kvartetem. Přineste pugét ze stovky rudých růží. Co někomu může připadat jako překonané klišé, to právě Raci dovedou ocenit a takovému přístupu neodolají. A pokud nejsou velká gesta váš styl, připravte si na rande nějakou romantickou drobnost – zapamatujte si, jakou má oblíbenou příchuť zmrzliny nebo kam nejradši chodí na kafe. Stejně snovými gesty vám to oplatí.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi se rádi nechávají okouzlovat. Nepotřebují vyloženě sladkou romantiku a růžová srdíčka, ale rozhodně se rádi cítí v centru dění a pozornosti. Klíčem k jejich srdci je pozornost, kterou jim budete věnovat, soustředění a upřímný zájem o ně samotné. Stejně tak se ale rádi nechávají hýčkat, takže pokud je někdy nějakým milým dárečkem z lásky nebo hezkým slovem překvapíte, rozhodně se zlobit nebudou. Stejně tak oni díky své velkorysosti podobným zacházením a překvápky rozhodně nešetří.

Foto: Dean Drobot, Shutterstock.com

Lvi ocení každou pozornostFoto: Dean Drobot, Shutterstock.com

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny to moc neumí se slovy. Velká romantika a s ní spojená grandiózní gesta či projevy lásky je spíš uvádí do rozpaků. Neumí s nimi naložit a svou lásku projevují mnohem „obyčejněji“ a každodenně svými činy. Asi vás neoslní ručně psanými vzkazy přibalenými ve svačině (a stejně tak je jimi neoslníte vy), ale když jejich jazyk lásky pochopíte, uvidíte, že vás svou vřelostí pravidelně zalévají – jen o tom neumí mluvit. Nechtějte po nich, aby dělaly něco, co nedokážou, k ničemu by to nevedlo, jen k vzájemnému pocitu nepohodlí.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy jsou jedinci nesmírně koketní a flirt naprosto zbožňují, stejně tak i romantiku obecně. Vztahy jsou středobodem jejich života, hýčkají si je a také chtějí, aby v nich byly hýčkáni. Vztah s Váhami od vás bude vyžadovat spoustu energie, kterou vynaložíte i na to, aby bylo jasné, že nic není všední a vaše láska je stále stejně osudová. Váhy vám to oplatí stejnou mincí. Umí být neuvěřitelně kreativní a vynalézavé a i po letech s nimi můžete zažívat další a další poprvé, která by vás dřív ani nenapadla.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Štíři mají obecně dost velký problém s vyjadřováním emocí – zvlášť slovně, to je pro ně naprosté utrpení. Neradi ukazují vlastní zranitelnost a neradi se tedy pouští do zaláskovaných řečí a odhalování svého nitra. Jsou ale ohromně vášniví a city v nich vyloženě bouří. Pokud vám tedy poodhalí i jen ten nejmenší střípeček citů, znásobte si to aspoň deseti, protože pro ně je to ohromné sebezapření. Romantiku zkrátka příliš neumí a stejně tak ji nevyžadují. Jejich city zkrátka musíte vyčíst z každodenního chování.

Foto: Merla, Shutterstock.com

Kozorozi ctí tradice a zvyky. Pokud do toho spadá romantická večeře na výročí prvního rande, nezapomenou na niFoto: Merla, Shutterstock.com

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci jsou na nějakou příliš sladkou romantiku zkrátka příliš přímí, upřímní a opravdoví. Ví, že velká gesta z filmů prostě nejsou realita, že je to lakování skutečnosti narůžovo, a to je něco, co nedokážou vystát. Své vztahy prožívají opravdově – nebudou nosit dennodenně domů kytice růží, ale budou vždycky stát při vás a je na ně opravdu spolehnutí. A to je přece daleko hodnotnější než večeře při svíčkách se smyčcovým kvartetem. Prožívání lásky je se Střelci opravdové a nepřikrášlené, ale o to hezčí.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi a romantika, to k sobě prostě nesedí. Jedinci narození v tomto znamení se o svých citech neumí bavit, cítí se trapně, dávají-li je najevo, zkrátka nejsou ve své kůži a rozhodně vás nevezmou jen tak koukat na hvězdy – přijde jim to trochu jako ztráta času. Každopádně je možné je „vytrénovat“. Kozorozi velmi ctí tradice a zvyky, a pokud zkrátka do svého partnerského života nějaká romantická rande zapojíte, budou se toho držet. Jen prostě nečekejte spontánní výbuchy, serenády v parku či něco podobného.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Vodnáři se romantice rozhodně nevzpírají – jen si ji dělají tak trochu po svém. Věří, že každý vztah je naprostým originálem, že pouto mezi dvěma lidmi má svá specifika… a právě proto nemůžou fungovat žádná „univerzálně platná“ romantická gesta. Často však pro svojí drahou polovičku dělají něco, co by člověku zvenčí mohlo přijít úplně obyčejné, ale pro danou dvojici to má velký význam. Neočekávají nic na oplátku, věci dělají jen tehdy, když chtějí. Rádi dělají radost, tak jim to dopřejte a jejich gesta přijímejte.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby žijí hodně ve vlastní hlavě, kde si staví ty nejkrásnější vzdušné zámky a všechno si vysní dávno před tím, než na to dojde. I proto mají od života velká očekávání, také co se romantických gest týká. Chtějí vztah jako z pohádky, nebo ještě lépe, jako z romantického filmu. Je tedy potřeba si s nimi hned na začátku ujasnit, jak to vlastně bude, co je ještě reálné a co už se fakt děje jen v těch filmech. Jen tak je možné předejít budoucímu zklamání, kdy si vysní něco, co se vážně nestane.

Reklama