Hlavní obsah

Rubikova kostka, na které si pochutnáte: připravte si ji z kousků ovoce

Foto: Tomáš Rubín

S nárůstem hezkého počasí i vyšších teplot se roztrhl pytel s různými posezeními a oslavami venku na zahradě. A my pro vás máme super tip na osvěžující ovocnou dobrotu, která připomíná známý hlavolam – Rubikovu kostku.

Článek

Chystáte rodinnou oslavu či party pro přátele? Přichystejte jim ovocné jednohubky, které seskládejte jako barevnou kostku. Jednodušší budou větší kostky, které se dobře krájí. Jen pozor na jablka, mají tendenci po nakrájení více hnědnout, můžete ale použít známý kuchařský trik – pokapejte je citronovou šťávou.

Jaké ovoce koupit

Na ovocnou barevnou kostku se nejlépe hodí ovoce, které je pevnější konzistence a po nakrájení hned nezhnědne a neokorá. Nám se nejlépe osvědčil meloun a ananas, výborně se krájí. Pokud byste kostku skládali jen z různých druhů melounů, můžete Rubikovu kostku proložit i kostičkami sýru feta, který se s melounovou chutí skvěle kombinuje a vytváří kulinářskou souhru chutí.

Foto: Tomáš Rubín

Nachystejte si různé druhy ovoce a pořádný nůž. Na pomoc si při krájení můžete vzít i pravítko

Foto: Tomáš Rubín

Na menší Rubikovu kostku nakrájejte ovoce nejprve na dvoucentimetrové plátky, ze který pak udělejte kostičky 2 x 2 cm. Když bude nějaká maličko křivější, ničemu to nevadí, kostka bude stát i tak

Foto: Tomáš Rubín

Naskládejte vedle sebe první patro Rubikovy kostky, na které budete potřebovat 9 kostiček ovoce

Foto: Tomáš Rubín

Na celou kostku spotřebujete cca 2 kiwi, 2 jablka a 2 manga. Aby nepřišly okrájené zbytky nazmar, udělejte si z nich smoothie

Foto: Tomáš Rubín

Na větší kostku jsme nakrájeli kostičky o velikosti 3 x 3 cm

Foto: Tomáš Rubín

Ovocné kostky můžete ozdobit květinami. Nezapomeňte k nim připravit párátka, kterými se budou hravě konzumovat

Už jste zkoušeli překvapit návštěvu alkoholem v podobě želé panáků?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek