Hlavní obsah

Schovejte pinzetu! Proměny celebrit vás přesvědčí, že obočí je lepší téměř netrhat

Foto: Profimedia.cz
29. 1. 2018

Jestli se s pinzetou scházíte častěji, než je nezbytně nutné, možná teď začnete vaše společné chvilky omezovat. Na příkladech celebrit je totiž jasně vidět, že příliš vytrhané obočí nikomu nesvědčí. Gwen, Christina i Adele o tom vědí své.

Článek

Trend přirozeně plného obočí, které se „okrajuje“ jen velmi opatrně, trvá už několik let. I tak ale existuje spousta žen, které si ho v dobré víře trhají více, než je nezbytné (pokud nějakou takovou znáte, pošlete jí ne-ná-pa-dně link na tento článek). Výrok, který přirovnává obočí k rámu celého obličeje, přitom není vůbec nadsazený.

To nejlepší, co můžete pro své obočí udělat, je zpravidla velmi jednoduché: většině z nás totiž svědčí tvar, který máme od přírody. V takovém případě stačí vytrhnout pár chloupků, které rostou okolo, a pořídit si kvalitní tužku (nezapomeňte efekt zmírnit pročesáním pomocí kartáčku, který bývá na druhé straně), gel nebo řasenku na obočí. Prostudovat doporučujeme i články, které najdete v boxu níže. Chcete-li tvar obočí dotáhnout k hollywoodské dokonalosti, objednejte se na profi úpravu přímo do specializovaného brow baru. Uvidíte, že nebudete litovat. Obočí vám mohou i decentně dobarvit, což ho opticky zahustí a vy alespoň budete příště vědět, jakého tvaru se držet.

Možnosti tu jsou...

Samozřejmě se může stát, že máte s obočím potíže – ať už se táhnou odjakživa, nebo jste si je způsobily příliš důkladným trháním (obočí má bohužel tendence dorůstat jen pomalu a místy klidně vůbec). V tom případě vyzkoušejte výživné gely, které by měly růst nakopnout, a podle situace se objednejte buď do zmiňovaného brow baru, nebo v případě nouze rovnou na microblading.

To je technika permanentního make-upu, který se nanáší vlásek po vlásku. Než se nicméně objednáte, desetkrát si proklepněte ruce, do nichž se svěříte. Vyplatí se nešetřit a vsadit na zručné profíky s dobrými recenzemi a zveřejněnými ukázkami prací. Chloupky se nejprve dokreslují nanečisto tužkou, takže se nemusíte bát, že byste nevěděly, jak bude obočí vypadat. Efekt vydrží rok až dva, za proceduru dáte od 3500 do 7000 Kč.

Christina Aguilera

Foto: Profimedia.cz

Vášeň pro make-up Christině Aguileře (37) zůstala, co se ale díkybohu změnilo, je pojetí jejího líčení a… obočí. Do nového milénia zpěvačka vstupovala s tenoučkou čárkou, která byla navíc po celé délce stejně široká. Dá se vůbec použít slovo „široká“?

Gwen Stefani

Foto: Profimedia.cz

Opravdu jí bude za dva roky padesát? Zpěvačka Gwen Stefani vypadá lépe než před lety (fotka napravo je z roku 2005) a my chceme okamžitě kontakt na člověka, který se jí stará o obočí!

Adele

Foto: Profimedia.cz

O tom, jak moc dělá obočí, svědčí i fotky zpěvačky Adele (29), které dělí pouhých sedm let. Jasně, na fotce z loňských cen Grammy (vlevo) má milionkrát lepší make-up a k dokonalosti je dotažené i samotné obočí (nepodceňujte úpravu – tužku nebo gel byste měly mít všechny), zároveň je ale vidět, že byl jen vylepšen základ, který zpěvačka má. Pět bodů z pěti!

Demi Lovato

Foto: Profimedia.cz

Zpěvačka Demi Lovato (25) potvrzuje, že slabounké tvary nejsou jen otázkou minulosti. Z neznalosti věci se do škubání (odmítáme to nazvat trháním) pouštějí i dospívající holky, které ovšem o pár let později brečí, že jim obočí nedorůstá tak, jak by si představovaly. Demi je na fotce vpravo rovných patnáct. Prosíme, šiřte osvětu...

Angelina Jolie

Foto: Profimedia.cz

Na rovinu – tvář Angeliny Jolie (42) je natolik výrazná a zajímavá, že ani s tenkým obloučkem místo obočí nevypadá nijak špatně. Ale ani jí tato úprava nesvědčí. Ve verzi 2018 (vlevo) zkrátka vypadá o dost lépe! Mimochodem, archivní fotka je stará patnáct let

Jessica Alba

Foto: Profimedia.cz

Přiznáváme, že i my jsme si naivně mysleli, že si Jessica Alba (36) své dokonale rostlé obočí hýčká celý život. I ona si však v mládí hrála příliš často s pinzetou. Naštěstí ale krásné herečce brzy došlo, že tudy cesta nevede, a dala této pomůcce vale. Jessica stejně jako většina hvězd chodí na profesionální úpravu obočí, která se nejčastěji provádí voskem

Olivia Wilde

Foto: Profimedia.cz

Přirozeně klenuté obočí krásně dokresluje i tvář herečky Olivie Wilde (33). A pokud jste plus minus podobně mladé, dost možná máte i vy doma fotku, na které je vaše obočí v podobně nuzném stavu. Ta hereččina je z roku 2005

Megan Fox

Foto: Profimedia.cz

Herečka Megan Fox (31) byla naštěstí natolik rozumná, že si obočí nikdy nevytrhala úplně na slabo, i její jedenáct let starý snímek (vpravo) však dokazuje, že více je v tomto případě více. Ačkoli my bychom při každodenní úpravě obočí tolik netlačili na pilu. Tedy na tužku

Kdo má podle vás nejdokonalejší obočí?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek