Hlavní obsah

Kvíz: Tina Turner slaví 80. narozeniny. Co o ní (ne)víte?

Foto: Profimedia.cz
26. 11. 2019

Její život připomíná jízdu na horské dráze. Jako malou ji opustila matka, pak otec a vychovala ji babička. První manželství Tiny Turner bylo plné násilí a málem zpěvačku stálo život i kariéru. Jenže to nevzdala, postavila se znovu na vlastní nohy a dobyla svět hudebního showbyznysu. Energická Tina Turner dnes slaví své 80. narozeniny.

Článek

Hustá hříva, specifický hlas a krátká minisukně. Kdo by neznal rockovou legendu Tinu Turner, která se rozloučila se svou hudební kariérou před deseti lety? Víte, kde žije, a že je se svým druhým manželem Erwinem Bachem už víc než čtvrt století? Udělejte si s námi test, jak dobře ji znáte. Jdeme na to!

1. V jakém americkém městě se Tina Turner narodila?
2. Jak zní její vlastní jméno?
3. Zpěvačka je velká příznivkyně rodokmenů. Čí krev koluje Tině Turner v žilách?
4. V roce 1962 se vdala za prvního manžela, zpěváka Ikeho Turnera, po sňatku si změnila jméno na Tina Turner. Manželé sklízeli jeden hudební úspěch za druhým. V soukromí jim to ale příliš neklapalo. O pár let později se veřejnost dozvídá, že ji Turner surově bije. Jeho agresivní chování vyvrcholilo až žádostí o rozvod v roce 1976. Co zpěvačce udělal?
5. Po rozvodu se Tina Turner vydává na sólovou dráhu. Provází ji ale neúspěch a ten se podepsal na její finanční situaci. Neměla na nájem ani na jídlo. Z čeho žila?
6. V roce 1980 zažívá comeback. O tři roky později přichází s písní Let's Stay Together a následují další hity. Spolupracuje (a prožívá románky) s rockovými hvězdami, jako je Mick Jagger nebo Eric Clapton. V roce 1995 nazpívala úvodní píseň k „bondovce“. K jaké?
7. Tina Turner má bohatou hřívu, dlouhé nohy a měří 163 centimetrů. Jejím dalším poznávacím znamením je, že má:
8. V médiích se o ní často píše pod přezdívkou:
9. Ani po padesátce se nebála ukazovat své luxusní nohy, které si nechala pojistit – na jakou částku?
10. Rocková legenda se vzdala v roce 2013 amerického občanství. Po boku o 16 let mladšího manžela (německého hudebního producenta) Erwina Bacha žije už přes dvacet let mimo USA. Kde?

Tak co, máte všechny odpovědi zkontrolované? Pokud ano, vyhodnoťte si test.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek