Hlavní obsah

Větší oči jedním tahem? Chce to třyptky!

Foto: SmokyRoses, Shutterstock.com

Foto: SmokyRoses, Shutterstock.com

Třpytivých stínů se není třeba bát. Nic jiného vám totiž tak krásně nezvětší a nezvýrazní oči. Jak je správně nanášet a po kterých ideálně sáhnout, pokud je chcete nosit i přes den?

Článek

Matnými stíny můžete oko stínovat, dodat mu hloubku a klidně i pozměnit jeho tvar. Třpytky oko ale opticky otevřou a rozzáří. Proto byste je neměly zatracovat. A večer už vůbec ne! Nic nepozvedne večírkové líčení tak jako trochu lesku!

Třpytivé zásady

Jak se třpytkami zacházet? Čím větší třpytky, tím náročnější aplikace. Ideální je pigment jemněji namletý a lisovaný, jako je to u kompaktních pudrových stínů. Se sypkými třpytkami není lehké pořízení a hodí se pro zkušenější beauty nadšence.

Třpytivé stíny je lepší nanášet houbičkovým aplikátorem než štětečkem – lépe nabere pigment, který na oční víčko vtlačujete. Nejrychlejší je ale lehce navlhčit prst vodou, nabrat stín a nanést ho bříškem prstu na víčko. Díky vodě bude třpytivý efekt i výraznější.

Foto: Profimedia.cz

Lady Gaga výrazný make-up miluje. Tento zvolila na premiéru filmu Klan Gucci Foto: Profimedia.cz

Decentní třpyt

Okořenit zlatými nebo stříbrnými třpytkami můžete bez obav každé denní líčení. Začněte bází pod oči, tou si zajistíte, že vám líčení vydrží celý večer. Pokud ji nemáte, použijte korektor, který také funguje dobře. Pak na víčko naneste stín ve světlém (béžovém/krémovém) odstínu a do záhybu naneste stín světle hnědý.

Poté si na prst naberte třpytivý stín a naneste jej na pohyblivé víčko doprostřed do míst, kde je čočka. Pro denní efekt to stačí, ale na večer naneste třpytky klidně na celé víčko. Použít můžete jak pudrové, tak i krémové stíny a stejnou službu vám prokáže i rozjasňovač. Doplňte řasenkou a líčení očí je hotové.

Přirozeněji budou vypadat hodně jemné, až perleťové stíny, ideálně v rose-gold nebo zlatém odstínu. Stříbrné se hodí opravdu jen na párty.      

WOW efekt

Chystáte-li se na líčení, jakým oslňovala Lady Gaga (35) na premiéře filmu Klan Gucci (2021), začněte vždy líčením očí. Větší třpytky mají tendenci hodně opadávat a vy byste si zbytečně zkazily make-up. Na večer se nebojte výrazných barev, jako je modrá, fialová nebo růžová – krásně podtrhnou barvu duhovky.

Jak si vybrat pudr? Kompaktní, nebo sypký?

Pokud jste se odvázaly se třpytivýma očima, uberte rozjasňovač na zbytku tváře a také nesahejte po lesku na rty se třpytkami.

Třpytivé stíny a paletky

Foto: Archiv firem

Zleva: Stoned Palette, Urban Decay, 1168 Kč, prodává Douglas; Paletka třpytivých stínů Glitter Goals, NYX, 779 Kč, prodává NotinoFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Stíny Soft Touch, essence, 55 Kč, odstín 04. XOXO, prodává dm drogerie; Stíny Art Couleurs, Catrice, 75 Kč, odstín 050 Diamond Dust, prodává Kup kosmetikuFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Oční stíny Mono 3D, Dermacol, 149 Kč, odstín 04; Oční stíny Ombre Sparkle, Clarins, 690 Kč, odstín 102 peach girl, prodává FAnn parfumerieFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Mini paletka očních stínů Makeup Obssesion, 176 Kč, odstín Smokin', prodává Notino; Mini paletka stínů Voyageur, Nars, 459 Kč, prodává SephoraFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Paletka Foil Frenzy Fusion, Revolution, 209 Kč, prodává Krása; Oční stíny Colorful, Sephora Collection, 195 Kč, prodává SephoraFoto: Archiv firem

Reklama