Hlavní obsah

Zajímavosti o penisu. Co jste o něm možná nevěděli?

Foto: Dean Drobot, Shutterstock.com

O penisu je známo, že se jedná o část těla, kterou muži uctívají i proklínají. Je to totiž oblast, která jim kromě rozkoše přináší i úzkost. Co o něm víme? Například, že má něco společného se žralokem...

Článek

Penisu se zkrátka a dobře nedá poručit: „Teď se postav a vydrž aspoň půl hodiny!“ Penis je řízen nervovým systémem a fyziologickými reakcemi, které nejsou tak úplně pod kontrolou člověka. Ale i tak je penis něco jako mužské božstvo. Říkáte si, že ho důvěrně znáte? Tak to vás asi překvapí některé informace, o kterých se na svém blogu zmiňuje britská sexuální guru Tracey Cox!

Jak dlouho trvá erekce?

„Průměrný muž ve věku od dvaceti do čtyřiceti let může mít erekci asi 40 minut až hodinu. S přibývajícím věkem se dá považovat za štěstí i pouhých pár minut,“ říká Tracey Cox. Navíc platí, že vinou stárnutí už penis nevyprodukuje tolik tekutiny jako dříve. A pokud vás vždycky zajímalo, jestli se se ztopořeným penisem obtížně močí, tak ano. Erekce uzavírá průchod do močového měchýře – aby tam při orgasmu nepronikl ejakulát. Prý nic moc zážitek.

K čemu jsou dobrá velká varlata?

Penis má dva „sourozence“, tedy varlata. Má je váš partner velká? Tak to na něj možná sedí teorie, že potřebuje sex více (v porovnání s muži s menšími varlaty o celých 30 procent), a taky častěji podvádí (jak poznáte, že je vám nevěrný). Tedy aspoň to tvrdí vědci z norské Univerzity v Oslu, jejichž studii uveřejnil britský deník Daily Telegraph. Výzkumníci zároveň podotýkají, že lidská varlata jsou jeden a půl krát větší než u goril. Závěr si udělejte sami, ovšem rozum do hrsti. Při pohlavním vzrušení mají varlata tendenci se zvětšovat, tak ať nemáte o věrnosti svého partnera zkreslený úsudek!

Proč se šťouchat do kořene?

Někteří muži při masturbaci stimulují prstem aktivní (pracující) ruky kořen penisu v místě, kde je napojen šourek (většinou malíčkem nebo malíčkem a prsteníčkem současně). Díky tomu se jim penis při každém tahu zhoupne či zatřese, což je nesmírně příjemné. Můžete to odkoukat a zařadit do milostného repertoáru (jestli děláte tohle, tak jste špatná milenka).

Foto: Goran Bogicevic, Shutterstock.com

Co má jeho penis rád, odkoukejte když váš partner onanuje. Pak ho napodobte

Jak rychlý je orgasmus?

Orgasmy mužů bývají kratší než orgasmy žen. Typické mužské vyvrcholení trvá od pěti do dvaadvaceti sekund, přičemž rychlost pánského ejakulátu během orgasmu je 45 kilometrů v hodině, což odpovídá pohybu žraloka ve vodě. Takový je závěr amerického Kinseyho institutu, podle kterého penis svoje mlíčí v rámci jednoho vyvrcholení vystřelí tak třikrát až desetkrát. Produktivní to chlapík!

Je vzrušení to samé co erekce?

Jestli si myslíte, že na svém partnerovi poznáte, že je vzrušený, nemáte tak docela pravdu. „Vzrušení a erekce není jedno a totéž. Muž může mít orgasmus bez jakéhokoli pociťování touhy,“ říká Tracey Cox. A naopak, může být pocitově velmi vzrušen, ale penis až tak pevný být nemusí. Takže pozor, had nikdy nespí!

Jaký tvar má mít penis?

Nejběžnější tvar penisu je tvar banánu, přičemž špička některých se naklání vlevo, jiných vpravo. V takovém případě se jedná buď o vrozenou křivku, nebo je to takzvaná Peyronieho choroba. Jde o zjizvení vazivové tkáně uvnitř pyje, které způsobuje ono zakřivení a bolestivou erekci (kdy se pánům postaví, i když o to nestojí?).

Záleží na velikosti?

Penisy jsou menší, větší, buclatější, širší, tenčí. Příroda nenaděluje stejně. Číňan Wei Lin se však dostal do Guinnessovy knihy světových rekordů za to, že jeho penis patří k těm nejmenším. Tento pán nemá v rozkroku ani náprstek, je to jen několikamilimetrový výstupek nad varlaty. Pokud si tedy někdo z vašeho okolí dělá starosti, že deset či dvanáct centimetrů je málo, uklidněte ho slovy, že vždycky může být hůř!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek