Hlavní obsah

Sexuální mýty, které vám ničí milostný život

Foto: Spectral-Design, Shutterstock.com

Foto: Spectral-Design, Shutterstock.com

Svět je plný mýtů. A žádné téma se tomu nevyhne, tedy ani sex. Jaké nepravdy týkající se právě sexu mez lidmi kolují? Tohle je těch 9 nejčastějších. Opravdu jim nevěřte!

Článek

Jsou to ty obecné pravdy, věci, které přece každý ví, protože to je jasné. Přitom ale s pravdou nemají nic společného. Britská expertka na vztahy a sex Tracey Cox vyvrací 9 nejčastějších mýtů, které kolují o sexu, a navíc vám mohou zbytečně kazit milostný život!

1. Muž nemůže mít orgasmus bez ejakulace

Tohle je jedna z věcí, která lidi nejvíce překvapuje. Myslí si totiž, že mužský orgasmus a ejakulace jsou jedna a ta samá věc. Jenže ve skutečnosti to jsou dva zcela odlišné procesy. „Ejakulace probíhá v prostatě v močové trubici, protože svalové kontrakce vytlačují sperma z těla. A orgasmus se odehrává v mozku,“ vysvětluje Tracey Cox.

Při skenování mozku u mužů vypadá orgasmus prý podobně jako epileptický záchvat, je to jakási elektrická bouře, která se přehnala mozkem. A ejakulace přichází zhruba jednu až tři vteřiny poté, takže rozhodně lze mít jedno bez druhého. „Ale je jasné, že orgasmus má co do činění s pocitem blaha, protože muži, kteří ejakulují bez orgasmu, hlásí výrazně nižší hladinu uspokojení,“ dodává Cox. A kolik mužů to tak má? Přesná čísla samozřejmě neexistují, ale podle jedné studie (Hartman and Fithian) je toho schopno zhruba 12 procent mužů.

2. Partner mě musí dostat do nálady

Většina lidí si myslí, že je jejich úkolem vzbudit v tom druhém vášeň a touhu, prostě svůj protějšek dostat do nálady na sex. Omyl! Každý si je za svou náladu a vzrušení zodpovědný sám. „Je to jen na vás. Proto není vůbec chyba před sexem s partnerem trochu fantazírovat, dotýkat se sám sebe, pustit si něco vzrušujícího a podobně. Pak máte své naladění plně pod kontrolou,“ tvrdí Cox. Nečekejte tedy na práci druhého, ostatně ženy, které znají své tělo a umí se dostat do nálady, prožívají sex mnohem intenzivněji.

3. Muži myslí na sex každých sedm vteřin

Určitě už jste to také slyšeli. A možná vás nepřekvapí, že neexistuje studie, která by tuhle informaci potvrdila. Koneckonců, kdyby to byla pravda, tak muži myslí na sex víc jak 500x za hodinu, což prostě není reálné. Mnohem reálnější jsou podle Tracey Cox závěry výzkumu, který dělal americký psycholog Alfred Kinsey. V něm se 54 procent mužů přiznalo, že na sex myslí několikrát za den, 43 procent řeklo, že několikrát do týdne, a 4 procenta méně než jednou za měsíc.

Pak je tu ještě průzkum Ohio State University, v němž se na to samé ptali studentů. Průměrný muž měl 19 takových myšlenek za den a průměrná žena asi 10. Ale berte v potaz, že se průzkumu účastnili studenti, tedy hodně mladí lidé, kteří nejspíš myslí na sex o něco víc než starší generace.

Foto: Standret, Shutterstock.com

Kdo z nás myslí na sex častěji během dne, drahý?Foto: Standret, Shutterstock.com

4. Erekci mají jen muži

Omyl, erekci mají i ženy, jen není tak zřetelná jako ta mužská. Klitoris je totiž ze stejné erektilní tkáně jako penis, takže i on se při vzrušení rozpíná, překrvuje a zvětšuje.

5. Pohlavní styk urychlí porod

Je to taková stará babská rada. Když chceš přivolat porod, dopřej si postelové radovánky. „Nic snad nemůže být pravdě dál. Podle nedávné studie Ohio State University sex nejen, že porod nepřivolá, dokonce ho může oddálit,“ varuje Cox. Vědci totiž zjistili, že ženy, které poslední tři týdny svého těhotenství byly sexuálně aktivní, přivedly své dítě na svět v průměru téměř ve 40. týdnu těhotenství (39,9). A ty, co žádný sex neměly, rodily dříve (39,3).

6. Čím víc mužů žena měla, tím větší má vaginu

Větší hloupost snad neexistuje! Vagina je zjednodušeně řečeno sval uzpůsobený tak, aby toho zvládl opravdu hodně. Třeba pojmout dítě a pak se opět vrátit do původní velikosti. Takže když zvládne tohle (a to leckdy několikrát za život), na počtu penisů, které do svých bran vpustí, opravdu nezáleží. „Vagina je prostě neuvěřitelně odolná a její velikost a tvar nemá nic společného s vaší sexuální historií či současností,“ dodává Cox. Je to věc genetiky, predisposic a také toho, jak k sobě s partnerem pasujete.

Foto: Photographee.eu, Shutterstock.com

Ženy, které znají své tělo, si milování více užívajíFoto: Photographee.eu, Shutterstock.com

7. Penis nelze zlomit

Bohužel lze! „Vím to z vlastní zkušenosti, svému prvnímu manželovi jsem ho zlomila. Špatně jsem se pohnula v nesprávné chvíli a jeho penis narazil do dřevěné postele,“ říká Cox. Ke zlomenině penisu prý nejčastěji dochází, když pár mění polohu a ztopořený penis je stále „uvnitř“. Stačí špatné poposednutí, pohyb, vyklouznutí a náraz do čehokoli tvrdého, a i když nejde o klasickou zlomeninu, ale o pohmoždění či přetržení šlach a vaziva, velmi bolestivé zranění je na světě.

8. Sexuální fantazie jsou nesplněné tajné touhy

Nejdřív si pojďme říct, že opravdu jen velmi málo lidí nemá žádné sexuální fantazie. A pak si pojďme říct, že ve světě snů si lze dovolit opravdu cokoli a s realitou to obecně nemá ni společného. A lidé fantazírují o lecčems, ale zažít to doopravdy nechtějí. Například o znásilnění, ale že by po tom doopravdy toužily, to se opravdu říct nedá.

9. Na délce záleží

Většina mužů hodně řeší délku svého penisu, ale přitom pro uspokojení ženy je zásadnější spíš obvod jejich chlouby. „Vagina je pokryta nervovými zakončeními a čím silnější je penis, tím více kontaktu s těmito body má,“ vysvětluje Cox. Takže čím je penis širší, tím intenzivnější stimulace se ženě dostává.

Reklama

Související témata: