Hlavní obsah

Býky nadchne potápění, Blížence zahrádkaření a Panny rogalo! Co vás bude bavit podle horoskopu?

Foto: StockLite, Shutterstock.com

Foto: StockLite, Shutterstock.com

Že Býky baví degustace vína a Berani rádi sportují, na tom není nic zvláštního. Ale každé z dvanáctky znamení má i o něco neobvyklejší zájmy. Kterými koníčky vás překvapí jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Článek

Každý člověk dokáže překvapit – třeba i tím, do jakého koníčku se pustí, navzdory tomu, čím tráví čas normálně nebo jaké je jejich osobnostní nastavení. Jakými volnočasovými aktivitami umí překvapit jednotlivá znamení zvěrokruhu? Nebo naopak – co by měla vyzkoušet, ale je samotné by je to možná ani nenapadlo?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Sportovní aktivity k Beranům patří a nikoho nepřekvapí, když běhají, skáčou a cvičí. Možná trochu netypické je pro ně větší umělecké vyžití, a přitom v sobě mají hromadu kreativity. Můžou ji uplatnit třeba v malování nebo hraní na nějaký hudební nástroj. Taky tanec je něčím, co by je mělo bavit. Vybijí se při něm fyzicky, ale zároveň naplní i svou touhu po svobodném vyjádření sebe sama. Hudbu mají v krvi, právě tu by tedy mohli zapojit intenzivněji do volného času.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Typickým zájmem Býků je cokoli, co souvisí s jídlem a gastronomií: degustace, foodfestivaly nebo třeba kurzy vaření. Stejně tak hýčkání a rozmazlování těla nebo čtení – zkrátka samé pomalejší a relaxační aktivity, pěkně v klídečku. Užijí si ale i pěší túry a šplhání po horách, kopcích a rozhlednách – překrásné výhledy do krajiny naplní jejich po kráse toužící srdéčko. Taky potápění a plavání mezi tropickými rybkami a korály je něco, z čeho budou nadšení.

Foto: Tunatura, Shutterstock.com

Býci si užívají klidné relaxační dovolené, kterou může být třeba potápění Foto: Tunatura, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženci se obyčejně vyžívají v nejrůznějších intelektuálně stimulačních aktivitách, ať už to je čtení, nebo třeba sledování dokumentárních pořadů. Možná překvapivě je ale bude bavit spíše fyzická než mentální aktivita – ať už jde o zahradničení, nebo třeba práci kolem domu. Spojení mentální relaxace s užitečnou prací je extrémně uspokojí, zvlášť když na to nebudou sami, a ještě si u práce s někým příjemně popovídají. Blíženci jsou v obklopení ostatních velmi šťastní.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Pro Raky je takovým netypickým koníčkem, který si ale rozhodně užijí, cestování. Ano, zbožňují svůj domov, svoje hnízdečko, které si tak rádi zvelebují a zkrášlují. Domácí krb je pro ně zcela zásadní, ale paradoxně ze svého útočiště rádi vylézají a vyráží na výlety a putování všeho druhu. Návraty domů jsou o to sladší, když přijedou plní zážitků a se spoustou fotek, které si pak rozvěšují po bytě. Nejlíp jim je, když můžou cestovat se svými blízkými a tmelit na dovolené vztahy.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi jsou party zvířata, hvězdy, které rozvíří každou společnost. Možná by vás tedy nenapadlo, že jejich velkou zálibou bude taky sběratelství všeho druhu. Lvům nevadí utrácet, pokud jde o něco, co je nadchne. Nákup berou jako investici do sebe a svého štěstí. A také strašně rádi loví. Pátrání po vzácných kouscích je adrenalin, který je nadchne a dlouho nepustí.

Foto: Alexander Lukatskiy, Shutterstock.com

Lvi jsou lovci. Může je bavit sbírání známek, i to je hon za kořistíFoto: Alexander Lukatskiy, Shutterstock.com

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Organizované a věčně plánující Panny sice nerady vystupují ze své komfortní zóny, ale na druhou stranu je baví posouvat hranice a dosahovat dalších a dalších cílů. Proto je pro ně přitažlivé něco adrenalinového. Skok padákem nebo bungee jumping je možná na začátek moc velký extrém, ale co takový let balonem? Nebo kluzák a rogalo? Budou mít pořádnou radost, když se jim povede zvládnout, co by od nich nikdo nečekal.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy jsou lidé s vkusem a prstem na tepu doby. Proto je budou bavit zcela geekovské aktivity, jako je hraní počítačových her nebo třeba cony party, kde lidé v kostýmech předvádějí různé pózy. Tímto způsobem si můžou vybít svou kreativní duši a naplnit choutky nořit se do neznámých a pohádkových světů fantazie. Zároveň se ale taky pohybují ve velmi sevřené a propojené komunitě, což dělá dobře jejich přátelské dušičce.

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Pro Štíry není žádné hobby neobvyklé, protože všechno, co dělají, je do určité míry netradiční. Nejpřekvapivější tak je jejich celkem běžná záliba v běhání. Tento individuální sport jim umožňuje strávit čas sami se sebou a zlepšit svou fyzičku – péče o tělo je pro ně poměrně důležitá. Jakkoli je běh vlastně konvenční a mainstreamová aktivita, a Štíři se tímhle koníčkem moc nechlubí, je velmi pravděpodobné, že když ho jednou zkusí, přijdou mu na chuť.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Dobrodružní Střelci zbožňují šílenosti všeho druhu, výlety, extrémní adrenalinové sporty nebo nejrůznější hry a akce s přáteli. Možná by se divili, ale naplňovat je bude i mnohem klidnější a solitérnější záležitost, jakou je čtení. I na stránkách knih totiž najdou dobrodružství, po kterém prahnou, a zároveň u toho zvládnou ještě relaxovat a nabírat energii na eskapády v reálném životě. Nakonec můžou být největší knihomolové ze všech znamení.

Foto: Dudarev Mikhail, Shutterstock.com

Střelci bývají akční, ale rádi si občas odpočinou při klidném čteníFoto: Dudarev Mikhail, Shutterstock.com

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kozorozi jsou velmi uzavření a na první pohled chladní. Kupodivu se k nim ale hodí meditace. Umožní jim prozkoumat svou duši, ale tak, jak je jim příjemné – o samotě a v klidu, nikoli před zraky druhých. V soukromí se odváží ponořit hlouběji, než kam kdy zacházejí, když jsou mezi lidmi. Na umění je moc neužije, ale hudba, ta k nim promlouvá. Rozhodně by měli nějaký čas věnovat i poslechu klasiky nebo třeba black metalu, podle vkusu.

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Kreativní Vodnáři nachází největší uspokojení v kreativních a alternativních aktivitách, kde se nenechají nijak omezovat. Stejně je ale nadchne i práce na zahradě, která přímo promlouvá k jejich duši „květinového dítěte“. V poklidu s rostlinkami cítí podobné tvůrčí vytržení jako u obrovského plátna se štětcem a paletou a dokáží s prsty v hlíně strávit dlouhé hodiny. Uzemní se a zklidní, což čas od času potřebují. Podobný efekt bude mít i vyšívání nebo pletení.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Ryby v sobě občas potlačují emoce, až se jimi v zájmu lidí kolem sebe dusí. I proto by měly zkoušet výbušné aktivity, které neladí k jejich běžně klidnému naladění. Může to být kickbox, karate, návštěvy metalových koncertů nebo třeba únikové hry. Cokoli, při čem můžou pobíhat, skákat, křičet, zkrátka utrhnout se ze řetězu, aniž by se na ně někdo divně díval. Ohromě jim to dobije baterky.

Reklama

Související témata: