Hlavní obsah

Čokoládová pěna s malinami

Hodnocení:
(64)
Foto: Marek Kučera
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
5 minut
Náročnost
nízká

Milujete čokoládu? Dokonalá nadýchaná čokoládová pěna s malinami (nebo jiným oblíbeným ovocem) je na léto jako stvořená. Vychlazený dezert chutná fantasticky.

Ingredience pro:
4 porce
Na pěnu
  • 400 g tmavé čokolády
  • 350 ml mléka
  • 2 lžíce třtinového cukru
Na zdobení
  • maliny
Článek

Postup

Krok 1: Do nerezové misky nalámejte čokoládu a nechte ji rozpustit ve vodní lázni. Poté pomalu přidávejte vlažné mléko a cukr a míchejte. 

Krok 2: Čokoládovou směs přendejte do jiné mísy a tu vložte do větší nádoby naplněné ledem. Elektrickým šlehačem pak směs šlehejte pět až sedm minut.

Krok 3: Dávejte pozor, abyste pěnu nepřešlehali a nesrazila se – měla by mít jemnou, nadýchanou konzistenci. Hotový dezert rozdělte do skleniček nebo misek, ozdobte malinami či jiným ovocem podle chuti a nechte vychladit. 

Máte rádi pěnové dezerty? Dostane vás naše legendární čokoládová pěna s vodou, luxusní vinná pěna anebo rebarborová pěna se zakysanou smetanou. Perfektní je pěna s vaječným likérem jen pro dospělé, a kdo nemá rád sladké, toho okouzlí tradiční šunková pěna.

ynezorPumanzeSaNyknalC
24. 7. 2019

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.