Hlavní obsah

Dieta pro suchý klín aneb Co jí (ne)udělá dobře

Foto: LightField Studios, Shutterstock.com

Jak sexuálně uspokojit ženu? Je potřeba naladit její mysl i tělo. Jenže to si také může postavit hlavu a z pohostinného klína se stane vyprahlá pustina. Co jíst a pít pro vlhčí vaginu? Medicínu si odnesete ze supermarketu!

Článek

Doteky, přítmí, tlumená hudba a vzrušení narůstá. Jak přesně se na vašem těle projeví? Sexuolog a gynekolog Zlatko Pastor říká, že mimo jiné překrvením genitálu a zvlhčením poševní sliznice. Pochva se uvolní a je připravena na akci. K lubrikaci, zvlhčení, pak dochází během několika sekund až minut od začátku účinné sexuální stimulace. Tedy aspoň za ideálních podmínek a okolností to tak funguje.

Kdy pochva vysychá?

Intenzita vaginální lubrikace je závislá na několika faktorech, hlavně ale na menstruačním cyklu a hormonálních změnách. Stává se, že před menstruací je klín sušší, zatímco okolo ovulace bývá jeho vlhkost naopak vyšší.

Pochva může připomínat prašnou poušť i během těhotenství nebo menopauzy, kdy i přes vaše vzrušení doslova vysychá sliznice a pokožka v intimních partiích. Na vině jsou kromě hormonů také některé léky, například antibiotika nebo antidepresiva.

Foto: perfectlab, Shutterstock.com

Za problémy mohou stát i některé léky, například antibiotika

Jen lubrikant nestačí

Nejjednodušší je mít po ruce lubrikační gel, který milování zpříjemní. Je však třeba počítat s tím, že se jedná o krátkodobé řešení následku, nikoli příčiny. Čím vším se dá nahradit lubrikační gel?

Při suchosti rozkroku, které se říká vaginální atrofie, se doporučuje psychická pohoda a správný jídelníček založený na přírodních fytoestrogenech. Přirozeně se vyskytují v látkách rostlinného původu, jež mají podobný účinek jako ženský pohlavní steroidní hormon estradiol. Kde je hledat?

Jablkem ke zvlhčení i orgasmu

Vědci z regionální nemocnice Santa Chiara v italském Trentu, kteří sledovali zdravotní stav a stravovací návyky 731 italských žen ve věku od 18 do 43 let, odhalili, že pravidelná denní konzumace jablek může u zdravých žen zvýšit vaginální lubrikaci, podpořit sexuální potěšení a funkce, a dokonce usnadnit cestu k orgasmu. Podle nich to má na svědomí fytoestrogen phloridzin nalezený v tomto druhu ovoce.

Tento výzkum, který publikoval časopis Archives of Gynecology and Obstetrics, probíhal tak, že se ženy rozdělily do dvou skupin, přičemž jedna jedla každý den alespoň jedno jablko, druhá nikoli. Dobrovolnice zároveň vyplňovaly index ženských sexuálních funkcí, který zahrnoval 19 otázek týkajících se sexuálních aktivit, včetně frekvence a celkové spokojenosti. A je to tak. Prosté jablko funguje lépe než chemické medikamenty.

Foto: B-D-S Piotr Marcinski, Shutterstock.com

Jedno jablko denně prý dokáže zlepšit váš sexuální život

Jablkem proti infarktu a mrtvici

Jablko evidentně nehraje zásadní roli jen v křesťanských dějinách: traduje se, že stojí za vyhnáním Adama a Evy z ráje, ale uplatňuje se i při zkvalitňování milostného života. Vlastně spojuje příjemné s užitečným a dobře se schová do každé tašky. Vědci již v minulosti prokázali, že zároveň významně snižuje hladinu tuku v krvi u postmenopauzálních žen, což je skupina nejvíce ohrožená na infarkty a mozkové příhody. Jablíčko denně po dobu šesti měsíců taky redukuje hladinu cholesterolu téměř o čtvrtinu.

Červené víno prokrvuje

Fytoestrogeny jsou dobrými antioxidanty a protizánětlivými činidly. Kromě plodů jabloně, jež patří mezi nejběžnější druhy ovoce nejen ve střední Evropě, se vyskytují i v červeném jeteli, luštěninách, třešních, arašídech nebo v červeném víně. O tom je známo, že už jedna sklenička prokrvuje ženské pohlavní orgány, činí je citlivějšími a vnímavějšími. Po pár doušcích (nikoli litrech) se můžete dočkat rychlejšího nástupu vyvrcholení.

Další, méně významné deriváty fytoestrogenů, jsou k mání v rýži, mrkvi, brokolici, kávě a čaji. Jestli tedy chcete suchost svého klína řešit, nebo jí předcházet v rámci prevence, myslete na to, že každých 24 hodin je potřeba něco z výše uvedených potravin nebo nápojů dostat do těla.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek