Hlavní obsah

Divoká Samantha (65) ze Sexu ve městě: Jak dnes vypadá, co dělá a proč nehrála v pokračování seriálu

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Vrátí se Samantha, nebo ne? Sice nikdy neříkej nikdy, ale Kim Cattrall se do připravovaného pokračování legendárního Sexu ve městě opravdu nevrátí. Jaké jsou její důvody a co dělá, když nehraje Samanthu Jones?

Článek

Pokračování kultovního seriálu Sex ve městě (1998–2004) s názvem A jak to bylo dál... rozdělilo fanoušky na dva týmy. Jedni po nových dílech lačnili, druzí zastávají názor, že příběhy Carrie, Mirandy, Charlotty a Samanthy by měly zůstat tak, jak byly uzavřeny před lety. A tím spíš, že se do nové série nevrátila představitelka Samanthy Jones – nestárnoucí Kim Cattrall (65). Proč se tam odmítla objevit a co teď dělá?

Kamarádky jen na obrazovce

Není žádné tajemství, že Carrie a Samantha byly kamarádky jen v seriálovém světě. V reálném životě spolu jejich představitelky nevycházely. Udávaným důvodem jejich rozepří byly rozdílné platové podmínky a také fakt, že trojice kolegyň Kim Cattrall odstrkovala.

Nepřátelský postoj Kim Cattrall potvrzuje třeba příspěvek z roku 2018, který přidala na svůj Instagram. Tehdy herečce zemřel bratr a Sarah Jessica Parker (57) jí napsala zprávu s kondolencí. Ale Kim Cattrall ji veřejně odmítla s tím, ať přestane využívat její rodinné tragédie, aby si vylepšila reputaci „hodné holky“. Sarah Jessia Parker to později v rozhovoru diplomaticky komentovala, že mezi nimi není žádná „dívčí válka“ a že si vždy cenila Kiminy práce.

Foto: Profimedia.cz

Sarah Jessica Parker a Kim Cattrall ve filmu Sex ve městě 2 (2010)Foto: Profimedia.cz

Vrátí se, nebo nevrátí?

V roce 2021 se fanynky dočkaly oživení seriálu, a to pod názvem A jak to bylo dál..., a Kim Cattrall se v něm opravdu neobjevila. V rozhovoru pro časopis Variety prohlásila, že ji nikdo oficiálně nekontaktoval, zda by chtěla být součástí, protože v minulosti odmítla hrát ve třetím celovečerním snímku Sex ve městě. O novince se dozvěděla až z internetu, když se o seriálu začalo psát.

Nyní je v plánu další série a mnozí stále doufají, že se Samantha Jones přece jen objeví. Jeden z tvůrců seriálu Michael Patrick King (67) ovšem letos v únoru uvedl, že se Kim Cattrall do seriálu pravděpodobně nikdy nevrátí.

V květnu se pak objevily další informace. Kim Cattrall prohlásila, že je dobré vědět, kdy odejít. A došla k závěru, že pro ni jako pro herečku je největším komplimentem to, že v pokračování chyběla. A rezolutním „ne“ potvrdila, že nikdy součástí pokračování nebude. Na otázku, zda spolu herečky na place kamarádily, odpověděla, že byly kolegyně a kolegyně nejsou kamarádky, jejich vztah byl prý čistě profesionální. Je tedy načase se smířit s tím, že Samanthu mezi Carrie, Mirandou a Charlottou už prostě neuvidíme.

Foto: Profimedia.cz

Charlotte, Carrie, Miranda a Samantha... Kamarádky ze Sexu ve městě v roce 1998. Zleva: Kristin Davis (57), Sarah Jessica Parker (57), Cynthia Nixon (56) a Kim Cattrall (65)Foto: Profimedia.cz

Co dělá, když nehraje Samanthu?

Kariéra Kim Cattrall se Samanthou rozhodně neskočila, ale je pravda, že takhle výraznější roli se jí zatím získat nepodařilo. Spíš než ve filmech ji můžete vídat v seriálech. Z těch současných je to třeba spin-off Jak jsem poznala tvého otce (2022) nebo Nepohádky (2019). Právě se chystá na další seriálový projekt, a to s názvem Glamorous, kde si zahraje kosmetickou magnátku. Natáčení má začít tento měsíc a příznivci příběhů na pokračování se už nemohou dočkat.

Foto: Profimedia.cz

Kim Cattrall v květnu 2022Foto: Profimedia.cz

Spokojený soukromý život

V dubnu oslavila šesté výročí vztahu s Russellem Thomasem (50). Potkali se v roce 2016 na natáčení. Předtím byla vdaná třikrát. Herečka je bezdětná, o to víc se věnuje neteřím a synovcům – má totiž tři sourozence. A co by si chtěla ještě splnit v pracovní sféře? Mít svůj vlastní sitcom – hrála by samu sebe a bavila by ji interakce s publikem, jak řekla pro Variety.

Foto: Courtesy of Farfetch / MEGA, Profimedia.cz

Nedávno Kim Cattrall zazářila v módní kampani pro značku Farfetch. Těžko byste jí hádali 65 let!Foto: Courtesy of Farfetch / MEGA, Profimedia.cz

Reklama