Hlavní obsah

Existuje ideální počet dětí? Tito slavní v tom mají jasno

Foto: Profimedia.cz

Jaký počet dětí je ten nejlepší? Pro každého spočívá ideál v jiné velikosti rodiny. A i když stále platí, že rodina se dvěma dětmi je nejčastější úkaz, můžeme poměrně často potkat i větší klany. Jak to vypadá s počtem dětí u celebrit?

Článek

Lze mluvit o ideálním počtu dětí? Je to jedináček, u kterého nemusíte dělit pozornost? Dvě děti, aby byl poměr dospělí versus drobotina vyrovnaný a nikdo se necítil odstrčený? Tři děti, protože vám starší dvě odrostly a vy chcete benjamínka na rozmazlení? Nebo čtyři děti a více, protože jste vždy chtěli obrovskou rodinu?

Možná jste ve svém okolí zaznamenali, že najít jedináčka je čím dál těžší. Naopak není problém potkat rodinu s více než dvěma dětmi. Jak je tomu mezi slavnými v České republice a ve světě? Kdo zůstal v počtu dětí při zemi a kdo pracuje na založení Klapzubovy jedenáctky?

Celebrity s jedním dítětem

Říká se „jedno dítě, žádné dítě“, ovšem tito rodiče to neradi slyší. Nicméně musí se nechat, že péče o jednoho potomka je nejméně náročná. Na druhou stranu si jedináček nemá doma s kým hrát a může vaši pozornost vyžadovat výrazně častěji. Kdo z celebrit z českého a zahraničního šoubyznysu zůstal jen u jednoho dítěte?

Dara Rolins

Foto: Profimedia.cz

Zpěvačka Dara Rolins (46) má jedenáctiletou dceru Lauru s frontmanem kapely Wohnout, Matějem Homolou (46). Žili spolu 5 let a nerozešli se právě ideálně (Dara zjistila z fotek v bulváru, že má její partner ještě jednu slečnu). V posledních letech ale fungují jako rodiče příkladně a Lole sourozenec chybět nemusí. Má opravdu pestré dětství. S tátou zažívá dobrodružství pod stanem a s mámou zase jezdí na dámské jízdy na Bali a do New Yorku

Courteney Cox

Foto: Profimedia.cz

Jedno dítě má i Courteney Cox (55). Dceru jménem Coco (15), má z manželství s hercem Davidem Arquettem (47), kterého hvězda seriálu Přátelé (1994-2004) poznala při natáčení hororu Vřískot (1996). Manželé se nakonec kvůli Arquettovým opakovaným nevěrám rozešli, ale s dcerou má krásná tmavovláska vztah skvělý. Jezdí spolu na dovolené a herečka s oblibou sdílí vtipná videa a fotky, kde dokumentuje, jak se jí dospívající dcera nevěnuje a raději si čte. David Arquett má se současnou ženou, novinářkou Christinou McLarty (38), ještě pětiletého syna Charlieho

Celebrity se dvěma dětmi

Dvě děti jsou taková osvědčená klasika, kdy je počet dospělých na počet dětí vyrovnaný a máte i docela velkou šanci, že vám děti někdo pohlídá.

Simona Krainová a Karel Vágner

Foto: Profimedia.cz

Modelka a podnikatelka Simona Krainová (46) patří ke starším matkám, ale vyplatilo se jí počkat na toho pravého. S manželem Karlem Vágnerem (43) patří k veselým a stabilním párům a mají spolu dva syny Maxe (8) a Bruna (6), které modelka ráda prezentuje i na svých sociálních sítích (na svém Instagramu označuje fotky se syny hashtagy #maximalnimax a #brunozmarsu). Jak sama říká, jsou každý úplně jiný a jen čas ukáže, který z nich půjde v maminčiných stopách a podmaní si český šoubyznys

Eva Mendes a Ryan Gosling

Foto: Profimedia.cz

Hvězdný herecký pár Eva Mendes (45) a Ryan Gosling (38) se seznámil v roce 2011 při natáčení filmu Za borovicovým hájem a velmi si hlídají svoje soukromí. Eva Mendes o dětech řekla, že je vlastně nikdy nechtěla, dokud nepotkala Ryana. A nyní spolu mají dvě dcery, Esmeraldu Amadu (4) a Amadu Lee (3). Krásná herečka odmítla představu, že by její děti vychovávala chůva a prozatím upozadila svoji kariéru a věnuje se výchově dcer

Tři děti jsou teď v módě

Mít tři děti není v dnešní době nic neobvyklého a to ani u celebrit. Je to prostě spousta smíchu a radosti. Děti si vyhrají, je stále co slavit a okolí k vám mnohdy chová obdiv. Ale je-li mezi dětmi menší věkový rozestup, může to být na začátku opravdu náročné. Je těžké věnovat se všem spravedlivě a najít si čas i na partnera.

Tomáš a Tamara Klusovi 

Foto: Profimedia.cz

Zpěvák Tomáš Klus (33) s manželkou Tamarou (31) vypadají, že by klidně u tří dětí končit nemuseli, jaká je to s nimi pohoda. A to mají jejich potomci – Josefína (6), Alfréd (3) a Jenovéfa (1) mezi sebou poměrně krátké věkové rozestupy. Tamara Klusová to ale považuje za radost a tvrdí, že nejmladší Jenovéfa se narodila vlastně do kina – celý den pozoruje, co vymýšlí starší sourozenci a má o zábavu postaráno

Princ William a vévodkyně Kate

Foto: Profimedia.cz

Rodina prince Williama a jeho ženy Kate se krásně rozrůstá. A zakládají si na tom, že se snaží být pro své tři děti co nejvíce normálními rodiči. Následník trůnu veřejně pochválil Kate, jakou je mu oporu a jak skvělá je matka a manželka. Přibude nakonec k Georgi (5), Charlotte (4) a Louisovi (1) ještě čtvrtý do party?

Čtyři a více dětí? To už chce kuráž

A tady už jde do tuhého. Říká se ale, že když zvládnete být rodičem tří dětí, je to jen krůček k dalšímu rozšiřování rodiny. Pořídit si čtyři a více potomků znamená velkou finanční zátěž pro rodinu a váš vztah s partnerem musí být jako z oceli, abyste zvládli takovou smečku ukočírovat a zároveň si našli čas i jeden na druhého. I když je pravděpodobné, že každou společnou chvíli prospíte.

Lucie Benešová a Tomáš Matonoha

Foto: Profimedia.cz

Herecký pár Lucie Benešová (44) a Tomáš Matonoha (48) spolu vychovávají čtyři děti a jejich rodina je hodně pestrá. Syna Luciána (22) má Lucie ze vztahu s hercem Filipem Blažkem (45), s manželem Tomášem jsou rodiči Štěpána (13) a Lary (7) a společně si osvojili dceru Sáru (19). Občas žertují, že dovolená v hotelu u nich nehrozí, protože je nikde neubytují

Alec a Hilaria Baldwin

Foto: Profimedia.cz

Alec Baldwin (61) sám pochází ze čtyř sourozenců, tedy zdá se jen přirozené, že má nakonec dětí jako smetí. I když si na to trochu počkal. Z prvního manželství s Kim Basinger (65) má dceru Ireland (23, na fotografii nahoře vpravo). Zato se skoro o 30 let mladší Hilarií (35) už má děti čtyři a vypadají nadmíru spokojeně. A je velmi pravděpodobné, že s instruktorkou jógy ještě dětem Carmen (5), Rafaelovi (4) Leonardovi (2) a Romeovi (1) sourozence pořídí.

Chcete vědět, které děti slavných rodičů jsou vůbec nejsledovanější? Schválně, jestli vás to překvapí. 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek