Hlavní obsah

Štíři jsou škarohlídi, Střelci sluníčka, Berani splachovací! Optimisté vs. pesimisté podle horoskopu

Foto: Roman Samborskyi, Shutterstock.com

Foto: Roman Samborskyi, Shutterstock.com

Vidíte v životě na první dobrou spíš to pozitivní, nebo to negativní? Optimismus a pesimismus se do jisté míry pojí také s jednotlivými znameními zvěrokruhu. Co vypovídají právě o vás?

Článek

Vidíte sklenici napůl plnou, nebo napůl prázdnou? Zkuste se zamyslet nad tím, jestli v životě vnímáte vždy spíš ty temnější, nebo ty světlejší stránky. Dost možná je váš náhled na události kolem ovlivněný také tím, v jakém znamení zvěrokruhu jste se narodili. Obecně v tom hrají navíc velkou roli živly – vodní znamení mají tendenci k melancholii a pesimismu, ta ohnivá naopak srší energií a optimismem. Jak jste na tom právě vy?

Beran (21. 3.–20. 4.)

Snad nejoptimističtější a nejpozitivnější znamení zvěrokruhu. Berani se ve věcech dlouho nenípou, jsou splachovací a umí starosti házet za hlavu. Taky jsou zvyklí dávat sami sebe na první místo. Někomu to může připadat sobecké, ale jim to opravdu hodně pomáhá držet hlavu vzhůru a úsměv na tváři, i když jde do tuhého. Postarat se nejdřív o sebe a pak až o ostatní, to je základ. Když náhodou optimismus ztrácí, stačí jim zpomalit a víc si uvědomit všechno dobré, co se jim děje – a pak už to jde zase samo.

Býk (21. 4.–21. 5.)

U Býků lze těžko na první dobrou říct, jestli patří mezi optimisty, nebo pesimisty. Mají dny, kdy je nemůže nic rozhodit, stojí nohama pevně na zemi a všechno dokážou s klidem vyřešit a přejít, všude vidí řešení a dobrý výsledek. Jindy se ale naopak snadno začnou utápět v mizérii a otupělosti, kterou sice vydrží –⁠ protože houževnatí Býci přestojí všechno –⁠ ale rozhodně u toho nesrší optimismem. Právě naopak se připraví na nejhorší, možná proto to pak překonají. Jsou zkrátka někde uprostřed.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Když má Býk dobrý den, nerozhodí ho nicFoto: fizkes, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

U Blíženců hodně záleží na tom, jak se vyspí, a nedá se prostě a jednoduše říct, jestli jsou pesimisti, nebo optimisti. Jedna část jejich já je rozhodně optimistická a vždycky vidí všechno z té světlejší stránky, umí negativitu zablokovat a prostě odmávnout. Ale stačí, aby se vítr obrátil, a najednou jsou to proroci těch nejtragičtějších katastrof, kteří by slunce neviděli ani někde v Karibiku. A protože nikdy nevíte, se kterými Blíženci se zrovna potkáte, nedá se u nich optimismus nebo pesimismus odhadnout předem.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Raci patří mezi znamení zvěrokruhu, kterému vládne živel vody, a tak k nim neodmyslitelně patří emoce a citlivost. Když mají zrovna těžké období plné stresu a problémů, jen těžko si udržují dobrou náladu, jejich emotivnost vybublává na povrch právě v podobě pesimismu a brblání, že už nikdy nic nebude dobré. Umí však čerpat energii ze své podpůrné sítě lidí okolo, ze své rodiny, většinu situací tak nakonec přestojí s úsměvem a optimismem. Do pesimistického rozpoložení však čas od času kloužou a potřebují z něj pak vytáhnout.

Lev (23. 7.–22. 8.)

Lvi jsou plní ohně a zdrojem jejich optimismu je hlavně to, že mají upřímně rádi lidi a vidí v nich to nejlepší. Mají velmi pozitivní přístup k životu a vždycky je napadá něco, za co jsou vděční, umí všechno vnímat s perspektivou a vlastně dost růžově. Obklopují se podobně naladěnými jedinci, kteří k žití přistupují s nadšením, protože pak se nabíjejí vzájemně a všechny trable řeší snadněji. Jejich obrovská vnitřní síla jim nedovoluje se pod tíhou osudu hroutit, nástrahy zvládají s grácií a přehledem.

Foto: Natalia_Grabovskaya, Shutterstock.com

Lvi se obklopují stejně pozitivně naladěnými lidmiFoto: Natalia_Grabovskaya, Shutterstock.com

Panna (23. 8.–22. 9.)

Praktické a pragmatické Panny jsou v první řadě realisti – věci vnímají tak, jak jsou, nemalují si je narůžovo, ale ani načerno. Na okolí to může působit jako skepse a pesimismus, protože jasně, ne vždy je den skvělý, boží a báječný, ale není tomu tak. Panny se v negativitě rozhodně zbytečně neutápí, jen si zkrátka umí přiznat a připustit, když je něco opravdu na nic. Do pesimističtějšího rozpoložení je dokáže dostat pouze vlastní selhávání, které je pro jejich perfekcionistickou povahu největším problémem.

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Váhy někdy můžou působit lehkomyslně, ale jsou hlavně od přírody velmi bezstarostné a pozitivní, chmury je prostě nebaví. Mají v sobě hromadu energie a jen tak něco je na kolena nesrazí. Navíc je obklopuje ohromně optimistická, energická a šarmantní aura, která nakazí i všechny kolem – proto s nimi lidi chtějí trávit tolik času. Jejich nezlomný úsměv a dobrá nálada jsou útěchou i pro všechny kolem, kteří třeba zas tak dobrý den nemají. Optimismus je jejich druhé jméno a v životě díky němu přestojí skoro všechno.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Štíři vidí sklenici rozhodně napůl prázdnou, i kdyby před nimi stála plná až po okraj – protože co když se rozbije? Co když ji rozlijí? Co když svět skončí, než se stihnou napít? Úmyslně se vždycky připravují na tu horší eventualitu a pesimismus je jejich druhé jméno. Negativita je naplno zaplavuje v okamžiku, kdy řeší něco složitého. Pak se umí hodně intenzivně vztekat a rozčilovat nad vším a nad všemi kolem. Je jednodušší nechat je trošku vydýchat a zklidnit se, jinak vás s dobře míněnými optimistickými radami pošlou kamsi.

Foto: Krakenimages.com, Shutterstock.com

Co se může pokazit, to se zpravidla pokazí, to je motto Štírů Foto: Krakenimages.com, Shutterstock.com

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Střelci si optimismus velmi účelně a úmyslně volí a vždycky se radši rozhodnou sklenku vidět napůl plnou. Pomáhá jim v tom hlavně jejich smysl pro humor a hroší kůže, které je protáhnou nejednou složitou situací. Svými vtipy dokážou odlehčit i opravdu těžké situace a humor z těch nejčernějších jim není cizí. Ačkoli většinu času působí jako chodící sluníčka, někdy je můžete potkat i pěkně načuřené. Optimismus ale rozhodně neztrácejí, jen se přelil do poněkud temnějších barev. Pokud někdo dokáže druhé vytáhnout z depresí, pak jsou to právě oni.

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Kozorozi jsou velmi vyrovnaní a nohama stojí pevně na zemi. Nehroutí se, nezmítají jimi emoce, ale přesto patří spíše mezi pesimisty zvěrokruhu, protože je to tak pro ně prostě pohodlnější. Když očekávají to nejhorší, můžou být maximálně příjemně překvapeni. Jsou velmi stoickými pesimisty, kteří to špatné prostě berou tak, jak to přichází, většinou nehnou ani brvou. Jen nečekejte, že se budou těšit nebo dopředu nad něčím jásat, to zkrátka není jejich styl. Vždycky čekají, že se něco může pokazit.

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Vodnáři nenávidí negativitu a hrozně neradi se obklopují špatnými a pesimistickými vibracemi. Jsou to velmi spirituálně ladění lidé, kteří energie kolem sebe citlivě vnímají, a ty, kteří jim nedělají dobře, efektivně odklízí ze života. Když se jim děje něco špatného, zapojí veškerou svou kreativitu, aby daný problém vyřešili, než aby si na něj jen stěžovali a utápěli se ve splínu. Na pesimismus v životě prostě nemají čas – a vlastně ani na pesimisty. Pokud začnou mít pocit, že je vysáváte a nedáváte jim nic na oplátku, velmi snadno vás ze života vyškrtnou.

Ryby (21. 2.–20. 3.)

Největšími pesimisty zvěrokruhu jsou Ryby. Na první pohled je to možná nečekané – jsou to přece snílci s hlavou v oblacích, tak kde se bere negativita? Právě z tohoto idealismu a jejich citlivosti až přecitlivělosti. Realita na ně silně doléhá a neumí si zachovat odstup a klid. Všechno si berou hodně k srdci, propadají se do melancholie a smutku a malují čerty na zeď při sebemenším mráčku na obloze. Neumí se tomu ubránit a žijí v neustálé obavě, co se zase pokazí, co jim nevyjde a co je zklame.

Reklama

Související témata:
Pesimismus