Hlavní obsah

Váhy nerozhodíte, Berani mají krátkou zápalnou šňůru, Lvi občas vybuchnou! Tolerance podle horoskopu

Foto: Anatoliy Karlyuk, Shutterstock.com

Foto: Anatoliy Karlyuk, Shutterstock.com

Někdo by na sobě nechal dříví štípat a vůbec mu nevadí fungovat vedle lidí s opačnými názory, jiný vybuchne, jakmile se někdo ohradí proti jeho pohledu na svět. Která znamení zvěrokruhu jsou nejtolerantnější ze všech? A kdo nemá pro jiný názor pochopení?

Článek

Tolerance je velmi užitečná vlastnost: ukazuje, jak moc je jedinec ochotný snášet chování druhých, které mu není vlastní nebo je vyloženě proti jeho přesvědčení. Ano, samozřejmě, někdy to může být už moc a někteří z nás si vyloženě nechávají druhé skákat po hlavě. Ale obecně, celospolečensky, je tolerance velmi důležitá, protože vždycky budeme obklopeni lidmi, kteří na svět nahlíží trochu jinak než my.

Beran (21. 3.–20. 4.)

Berani jsou moc netrpěliví a horkokrevní na to, aby se o nich dalo říct, že jsou tolerantní. Jejich emoce a názory mají velmi krátkou zápalnou šňůru a vždy reagují na první dobrou – což občas může vypadat dost sobecky. Třeba je to pak mrzí, ve skutečnosti by se s různými věcmi dokázali smířit, ale své prvotní reakce se prostě nezbaví a co jednou plácnou, zpátky už vzít nemohou.

Býk (21. 4.–21. 5.)

U takových tvrdohlavců, jako jsou Býci, vás to možná překvapí, ale tihle houževnatí tahouni jsou tolerance sama. Býci nemají rádi, když jim někdo moc zasahuje do života. Mají své tempo, svůj klid a svoje názory. Ale stejně tak jsou ochotní tenhle prostor poskytnout ostatním. Hodně toho vydrží ve vztahu s těmi, kteří jsou jim blízcí. Jak proniknete do vnitřního okruhu některého Býka, má s vámi neomezenou trpělivost.

Foto: Branislav Nenin, Shutterstock.com

S Býky se dobře diskutuje, cizí názory jsou pro ně spíš podnětné, než že by jim vadilyFoto: Branislav Nenin, Shutterstock.com

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

U Blíženců záleží, jak se zrovna vyspí. Jsou proslulí svou rychlou změnou názorů a to se může odrazit v tom, že nad čím jeden den ani nehnou brvou, jim druhý den vadí. Zkrátka s nimi nikdy nevíte. V dobré dny hrají na logiku a spoustu věcí si intelektuálně a racionálně odůvodní, a pak jim jiný názor nevadí. Ale jsou taky dny temna, kdy pro ně žádná logika, natož tolerance, neexistuje.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Raci nemají rádi scény a konflikty a jejich hlavním hnacím motorem je velké a vřelé srdce. Chápou skoro každého. Mají rádi lidi a jsou schopní je akceptovat takové, jací jsou. Umí donekonečna s úsměvem přecházet hluk od sousedů, kolegu, který se roztahuje až k jejich stolu, i nahlas vyřvávající rádio v autě, i když mají radši ticho. Chtějí, aby se pohodlně cítili všichni ostatní.

Lev (23. 7.–22. 8.)

Lvi jsou velkorysí, umí ledacos odpustit. Nedělají si starosti s věcmi, které se jich netýkají, všechno dlouho chápou – až už najednou ne. Jednou za čas jim prostě bouchnou kamna a najednou se z nich vyvalí věci, které by nikdo nečekal. Obrovská velkorysost je pro ně ve výsledku dost vyčerpávající, a pak to odnesou nebožáci, kteří si to ani nezasloužili. Vězte, že vidět vždy tolerantního Lva v neurotickém záchvatu je zážitek.

Foto: oneinchpunch, Shutterstock.com

Lvi jsou velcí pohodáři, ale když se vám je povede naštvat, raději prchněteFoto: oneinchpunch, Shutterstock.com

Panna (23. 8.–22. 9.)

Panny můžou na druhé působit úzkoprse a dalo by se předpokládat, že jejich tolerance bude dost omezená. Není to pravda. Jako logicky založené znamení dokážou tolerovat vlastně cokoli, co si dovedou racionálně zdůvodnit. Umí přijmout daleko víc věcí, než si myslíte, nebojte se jim poodhalit i svoje nitro. Veškeré zvláštnosti akceptují bez mrknutí oka.

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Váhy jsou nejtolerantnější ze všech znamení. Jejich chápavost a trpělivost je dána jejich nenávistí ke konfliktům všeho druhu. Než aby se hádaly, přetrpí i to, co jim nesedí. Na druhou stranu mají otevřenou mysl a žijí stylem „žij a nech žít“. Netrápí je, pokud je někdo nekonvenční a nezapadá do tabulek. Váhy nemůžete rozhodit – ale budou rády, když se vy nenecháte rozhodit jimi.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Na jednu stranu Štírům nevadí žádné výstřelky a odchylky od normálu, jsou tolerantní až až. Ale pokud jde například o porušení důvěry nebo chování „na debila“, tam mají Štíři toleranci poměrně nulovou a pěkně od plic komukoli poví, co si myslí – a hezky ostře. Mají široké srdce, ale pečlivě střežené, s ocelovými ohradníky, a tohle je výsledek.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Štíři jsou, co se tolerance týče, poněkud rozporuplníFoto: fizkes, Shutterstock.com

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Střelci trochu klamou tělem. Na první dobrou vypadají jako velmi přátelské bytosti se srdcem na dlani, plní pochopení. Ale všechno má své hranice. Ano, jsou tolerantní – dokud se jim to hodí. Často vás zaskočí, co všechno je vytočí a rozhodí. Do určité míry za to může jejich obrovská upřímnost, kdy prostě musí dát svůj nesouhlas najevo, jinak by nezůstali věrní sami sobě.

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Kozorozi mají jasné zásady a těch se drží. Pokud jim chce tyto hranice někdo narušovat, nemá šanci. Na druhou stranu jsou ale až překvapivě tolerantní. Ano, jsou spíš konzervativní a sami neradi vybočují z řady. Ale taky si žijí hodně sami pro sebe a nevadí jim, když z řady vybočuje někdo jiný. Kromě toho umí zatnout zuby a spoustu nepříjemných věcí radši protrpět a tolerovat, než aby s nimi něco dělali.

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

U Vodnářů je to s tolerancí ošidné. Na jednu stranu se zdá být bezbřehá. Je jim jedno, kdo se jak obléká, kdo má koho rád, jestli někdo ve volném čase chodí střílet na střelnici nebo objímá stromy. Berou život ve všech jeho podobách. Ale také jsou to křehké dušičky a neumí tolerovat, když s nimi někdo zachází netaktně. Například ve vztazích jejich tolerance často naráží na své mantinely.

Ryby (21. 2.–20. 3.)

Ryby trpí neustálým strachem, aby náhodou někoho neobtěžovaly a neztěžovaly mu život – což znamená, že jsou schopné tolerovat hodně. Je to ale trochu nezdravé a pramení to z nedostatku sebevědomí a potřeby se obětovat pro druhé. Ryby chtějí, aby se všichni měli co nejlíp – kromě nich samotných. Bývají to laskaví a citliví jedinci.

Reklama