Hlavní obsah

Hruškové trifle s vanilkovým krémem a perníčky

Hodnocení:
(126)
Foto: Tomáš Rubín
Doba přípravy
15 minut
Doba vaření
15 minut
Náročnost
nízká

Hledáte něco efektního a přitom jednoduchého, co připravit na nedělní odpoledne? Dejte si tyhle karamelové hrušky prokládané s vanilkovým krémem a perníčky – tyhle vůně ve vás dokonale probudí adventní náladu! A pozor, jí se ideálně ještě teplé, takže navíc zahřeje.

Ingredience pro:
4 skleničky
Na vanilkový krém
  • 1/2 vanilkového pudinkového prášku
  • 250 ml mléka
  • 1.5 lžíce cukru krupice
  • 1 lžíce másla
Na karamelové hrušky
  • 1 lžíce másla
  • 2.5 lžíce cukru krupice
  • 1/2 kelímku smetany ke šlehání
  • 230 g kompotovaných hrušek
Na dokončení
  • 1 perníček s čokoládovou polevou
  • 1 hrst směsi ořechů
Článek

Postup

Krok 1: Začněte přípravou vanilkového pudinku. Pudinkový prášek zalijte mlékem, přidejte cukr a důkladně kvedlačkou promíchejte, aby ve směsi nebyly žádné hrudky. Pak směs začněte zahřívat, až se začne vařit. Za stálého míchání vařte asi 23 minuty, až je směs hustá a hladká. Vmíchejte kousek másla a za častého míchání, aby nevznikl škraloup, nechte chladnout.

Krok 2: Kompotované hrušky slijte a nakrájejte je na kousky.

Krok 3: Připravte si karamel: V hluboké pánvi nebo kastrolu rozehřejte máslo. Výsledek bude hodně prskat, takže vysoké stěny pánve se budou hodit. Do másla nasypte cukr a nechte jej zkaramelizovat  cukr se za stálého míchání pomalu rozpouští a karamel se hezky táhne za vařečkou. 

Krok 4: Do karamelu po částech za stálého míchání nalijte asi 120 ml smetany ke šlehání právě v této fázi směs opravdu dost prská, takže pozor na ruce! Hotová omáčka má konzistenci tekutého medu. Přidejte hrušky, promíchejte, asi 2 minuty provařte, aby se hezky obalily, a odstavte.

Krok 5: Perník nakrájejte na kousky a poklaďte na dno skleniček. Pak na ně nalijte polovinu stále horkého pudinku a stejně tak polovinu hrušek v karamelové omáčce. Pak přijde další vrstva perníčků, pudinku a hrušek v karamelu. Nakonec směs ozdobte ještě pár perníčky a případně i ořechy. Můžete ihned podávat!

Pokud vás kombinace hrušek a perníku zaujala, nenechte si ujít ani tenhle hruškový medovník. Je to slast!

ynezorPumanzeSaNyknalC
28. 11. 2019

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.