Hlavní obsah

Jak se herci, kteří zazářili v seriálech, zbavili škatulky

Foto: Profimedia.cz

Když se řekne seriál, někomu se vybaví nekonečné příběhy typu Tak jde čas nebo Mladí a neklidní, jiný zase vyjmenuje oceňovaná díla jako Temný případ nebo Sedmilhářky. Kteří známí herci jedou další seriálové kolo a jsou na to pyšní?

Článek

Proč je role v úspěšném seriálu herecký splněný sen? Máte stálý příjem, příběh vás může celosvětově proslavit a je šance, že vaše postava projde vývojem a bude to zajímavá herecká práce. Umělci ovšem riskují i to, že se zaškatulkují, a buď už je nikdo neobsadí, nebo jen do podobných rolí. Kdo se v seriálu proslavil, a přesto se nestal hercem jedné role a v dalším projektu je k nepoznání?

Sex ve městě » Rozvod

Jako Carrie Bradshaw hledala s kamarádkami v New Yorku štěstí a lásku. Seriál Sex ve městě (1998–2004) ji katapultoval mezi hvězdy a stala si i módní ikonou. A pak přišel dramatický příběh Rozvod (2016–2019) o konci jednoho manželství, který má se Sexem ve městě společný jen ten sex. Sarah Jessica Parker (54) dokázala, že jí nesedí jen role sympatických diblíků – s Thomasem Hadenem Churchem (59) rozehrávají herecký koncert.

Foto: Profimedia.cz

Její Carrie řešila, jak najít pana Božského. Frances v Rozvodu o Božském ztratila iluze

Ženatý se závazky » Taková moderní rodinka

Jako Al Bunda prodával boty, měl jízlivou manželku Peggy, nadrženého syna Buda a pitomoučkou dceru Kelly. Seriál Ženatý se závazky (1987–1997) vznikl jako satirická parodie na rodinné seriály. Ed O’Neill (73) nepatří mezi muže, kteří stárnou jako víno: vlasy mu prořídly, břicho narostlo, ale na humoru neztratil. V Takové moderní rodince (vysílá se od roku 2009) stojí v čele rodinného klanu jako šedesátník Jay Pritchett, který si vzal vášnivou Glorii (hraje ji Sofía Vergara, 47) a vyženil syna. Jejich příhody milují diváci po celém světě a sbírají nejrůznější ocenění.

Foto: Profimedia.cz

Jako Al Bunda byl lehce znavený životem, jako Jay Pritchett je plný síly a užívá si sexy ženu

Přátelé » Město žen

I Courteney Cox (55) měla našlápnuto k „herečce jedné role“, protože celých deset let hrála Moniku v Přátelích (1994–2004). O pár sezon později ale získala roli sobě snad na míru šitou v seriálu Město žen (2009–2015) – její rozvedená Jules rozhodně nepatří do starého železa, je vtipná a sexy – jako ostatně všechny „holky ve městě“.

Foto: Profimedia.cz

V Přátelích probírala život u kávy, v Městě žen si nalévala víno do XXL sklenice

Hra o trůny » Dobrý boj

Ve Hře o trůny (2011–2019) hrála rudovlasou Ygritte, s níž Jon Snow prožil vášnivou milostnou scénu. Jejich představitelé Rose Leslie (32) a Kit Harington (32) se do sebe zamilovali i ve skutečnosti a vloni se vzali. V současnosti je Rose Leslie hvězdou seriálu Dobrý boj (vysílá se od roku 2017), kde hraje právničku Maiu Rindell, která musí dokázat, že rozumí právu a není podvodnice jako její táta. Jestli herečka otěhotní, jak prý plánuje, bude zajímavé vývoj postavy sledovat – Maia je totiž na holky.

Ygritte byla živelná a uměla se prát. Maia se pere jen v soudních síních a s vlastní minulostí

Dawsonův svět » Hranice nemožného

Okouzlující a vtipkující Pacey Witter, to byl Joshua Jackson (41) v teenagerovském Dawsonově světě (1998–2003). V seriálu Hranice nemožného (2008–2013), který koketuje s myšlenkou existence paralelních světů, zase jako Peter Bishop pomáhá objasnit nevysvětlitelné úkazy ohrožující lidské životy. A vídat jej můžete i v seriálu Aféra (2014–2019), kde se vrátil k „starým dobrým vztahům“.

Foto: Profimedia.cz

Ať už řeší vztahy, nebo mimozemšťany, divačky si přijdou na své

Gilmorova děvčata » Příběh služebnice

Po Rory Gilmorové měla Alexis Bledel (37) parádně nakročeno k rolím milých holek. Seriál Gilmorova děvčata (2000–2007) je mimořádně populární a jistě si zasloužil všechny nominace a ocenění. Ale herečka se potřebovala zbavit škatulky. Role prostitutky Becky v thrilleru Sin City (2005) naznačila mnohé. A pak přišel Příběh služebnice (vysílá se od roku 2017) a na Rory si nikdo nevzpomněl. Jako Ofglen ukázala, že má talent, z kterého až mrazí.

Foto: Profimedia.cz

Rory, která sní o kariéře novinářky, byste v Ofglen uvězněné v Gileádu asi nepoznali

Který seriál je váš favorit? Herci populárního Beverly Hills 90210 dlouho na druhé kolo štěstí neměli, ale snad se teď blýská na lepší časy.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek