Hlavní obsah

Jak se o víkendu zabavit? Tipy na knihy a hry pro všechny!

Foto: Leszek Glasner, Shutterstock.com

Obvykle se nemůžete konce týdne dočkat a nadšeně plánujete, co s rodinou podniknete, koho navštívíte a kde se pobavíte? S rostoucím počtem nakažených koronavirem a vládních opatřeních se mění nálada, že? Nechte si od nás doporučit, jak se i tak mít fajn!

Článek

Máme tu víkend a vy jako obvykle přemýšlíte, co podniknout a jak strávit volno. Jenže mezi lidi se teď moc nedostanete, akce, které jste měli v plánu, se ruší. Nevěšte hlavu, máme tipy, jak si i tak konec týdne užít!

Co si přečíst, jaké hry si zahrát nebo jaký seriál pustit? A když vysvitne sluníčko, vyrazte na výlet!

Jaké má být počasí? V sobotu ideální na domácí program: oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Nejnižší noční teploty klesnou na +3 až –1 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, a protože bude chvílemi pršet, udělejte si kakao a zachumlejte se do deky. V neděli bude naopak perfektní počasí na procházku nebo výlet: skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne se může objevit i nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty klesnou na –1 až –5 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Seriál Koruna

Fascinuje vás britská královská rodina a rádi sledujete osudy jednotlivých členů? Pak by vás mohl zajímat anglický seriál Koruna (2016–2020), který mapuje život královny Alžběty II. (93) a ostatních členů její rodiny (najdete ho na Netflixu).

Jak se z Lilibeth, která milovala koně a nikdy nestála o pozornost, stala mocná panovnice ztělesňující Korunu? Historicky velmi věrný televizní počin ukazuje zásadní historické okamžiky i to, jak o sobě Alžběta neustále pochybovala a nebyla si jistá, zda svou roli plní dobře. Na trůn usedla již ve 26 letech a příslušelo jí být u všeho, ale k ničemu se vlastně nevyjadřovat. K tomu se ještě snažila ukočírovat svou rebelující mladší sestru Margaret (†71) a manžela, prince Philipa (98), který se musel stáhnout do pozadí.

Foto: Profimedia.cz

Zdá se vám život královské rodiny fascinující? Při sledování seriálu Koruna zjistíte, že není co závidět (na snímku Olivia Colman, 46, která od třetí série ztvárnila královnu Alžbětu)

Když vám náhodné setkání změní život

Představte si, že se procházíte anglickým venkovem zachumlaní ve svetru a těšíte se na šálek čaje. Krásný pocit? Stejný budete mít při čtení knížky Ellie a její náhodné setkání, která nedávno vyšla. Ellie sama sebe popisuje jako  hospodyňku z Exmooru a dny jí tak nějak plynou. Na seznamu věcí, co by chtěla zvládnout do čtyřiceti, má mimo jiné hru na harfu. A když náhodou navštíví dílnu místního podivína Dana, který harfy vyrábí, dostává její život nečekaný a krásný rozměr. Láska totiž čeká na těch nejnečekanějších místech.

Foto: Nakladatelství Domino

Ellie a její náhodné setkání, Hazel Prior, nakladatelství Domino, 272 stran

Ukažte dětem kouzlo černého humoru

Školáci jsou od středy doma, školy jsou zavřené. A jen si udělají úkoly a splní povinnosti, začnou se nudit a vyžadují program. Tak co kdyby si četli? Ale chce to knížku vtipnou, která je zaujme a pobaví, u které nějakou chvíli vydrží.

Knížka Kamarádi ze záhrobí vyšla vloni a je o obyvatelích jednoho hřbitova, kde rozhodně nepanuje nálada jako na funuse a nebožtíci se umí pobavit. Jezdí tu kluk na motorce, milovník králíků svým mazlíkům rozšiřuje slovní zásobu, hledá se způsob, jak nejlépe vykyne těsto na mazanec, a u všeho asistují ukašlaná dvojčata. Tohle bude bavit i vás!

Foto: bambook

Kamarádi ze záhrobí, Iva Gecková, nakladatelství Bambook, 112 stran

Tvoje tvář má známý hlas u vás doma

Oblíbená televizní soutěž, kde se známé osobnosti převtělují do některé z pěveckých hvězd, se těší obrovské popularitě (tyhle slavné Slovenky milujeme). Máte i vy takový talent? Tak si to vyzkoušejte při týmové party hře u vás doma. Dokážete věrně napodobit krále popu Michaela Jacksona nebo zabroukat Lady Carneval jako Mistr? Hudební interprety nebo pojmy zkuste předvést, nakreslit, vysvětlit nebo zazpívat. A poznáte známé hvězdy, které se v rámci pořadu proměnily k nepoznání?

Foto: Albi

Česká firma Albi byla založena v roce 1991 a v její nabídce najdete nespočet deskových her

Sbalte bágl a do něj děti

Hromadné akce jsou kvůli šíření nákazy koronaviru zrušeny a vám se beztak nechce mezi lidi? Vyrazte do přírody, tam bude dobře vám i dětem. Jednou z nejkrásnějších oblastí Česka je Českosaské Švýcarsko, a jestli ho má někdo s dětmi prochozené, tak je to Jana Červenková. Svými tipy na výlety nejdříve inspirovala na blogu S dětmi v báglu a nedávno je vydala i knižně. Jejím mottem je Cílem není cíl, cílem je cesta. Zkuste třeba Meixnerovu pohybovou stezku v Prysku, což je příjemná procházka klidným lesem (asi 3,5 km tam i zpět), kterou vám zpestří krásné vyhlídky nebo venkovní posilovny.

Foto: Profimedia.cz

Zamilujte si Českosaské Švýcarsko stejně jako blogerka Jana a její rodina

Užijte si víkend a nezapomeňte sledovat počasí!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek