Hlavní obsah

Jak si doma dobře obarvit vlasy? Triky od kadeřníka

Barvení vlasů doma je mezi většinou kadeřníků tabu. Přesto se pulty v drogeriích hemží novými odstíny barev měsíc co měsíc a žen, které jsou věrné domácímu barvení, by se mezi námi našla spousta. Jaké zásady byste tedy měly doma dodržovat, aby proces neskončil katastrofou nebo zničenými vlasy?

Článek

Pokud si barvíte vlasy doma už nějakou dobu, určitě víte, že vybírat si vysněný odstín podle obrázku na obalu nelze. Barvy koupené v drogeriích mají totiž tendenci chytat až o dva odstíny tmavší, než je uvedeno na obalu. To by vysvětlovalo, proč kaštanová je ve výsledku skoro černá!

Ve videu vám kadeřník Libor Smrž poví všechno, co byste měla vědět, než se pustíte do domácího barvení. Odkud kam barvu nanášet, jestli barvu mnout nebo ne, zda ji dávat jen ke kořínkům nebo na celé délky a trik, díky kterému nebudete muset barvu drhnout z čela. Stále ale platí jedno: v případě, že se chystáte na velkou změnu, je lepší se svěřit do rukou odborníka. Ten totiž jako jediný dokáže odhadnout, co vaše vlasy vydrží, a co už ne.

Děkujeme salonu Hair We Are by Libor Smrž za spolupráci při natáčení. Dlážděná 5, Praha 1, www.hairweare.cz

Barvíte si vlasy sama barvami z drogerie?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama