Hlavní obsah

Kate nezklamala! Roztomilé fotky prince Louise, který dnes slaví 4. narozeniny. Co o něm nevíte?

Foto: Profimedia.cz

Jaro je v královské rodině na jubilea a narozeniny bohaté. Jen před pár dny se přálo královně Alžbětě II. a dnes slaví nejmladší potomek prince Williama a vévodkyně Kate. A pozor, není sám! S kým se o své datum dělí a co dalšího o něm možná nevíte?

Článek

Roztomilý blonďáček, který na svoje velké „entrée“ ještě čeká, dnes slaví čtvrté narozeniny. Princ Louis – na rozdíl od bratra George (8) a sestry Charlotty (6) – zatím na veřejnosti příliš nevystupuje, s rodiči nejezdí na oficiální cesty a chybí i na velkých společenských akcích, jichž se účastní přední členové královské rodiny.

Nedávno se čekalo, zda se objeví na výroční mši za zesnulého prince Philipa (†99). Nakonec se tak nestalo, jeho rodiče usoudili, že na něj by to bylo ještě příliš dlouhé. Jaký je rodinný benjamínek a co se o dnešním oslavenci málo ví?

Rekordman od narození

Je sice nejmladší potomek prince Williama (39) a vévodkyně Kate (40), ale při narození byl těžší než jeho starší sourozenci: vážil víc než 3,8 kg. Nutno přitom podotknout, že ani princ George a princezna Charlotte nebyli žádné houžvičky, vážili jen o pár gramů méně.

A již sedm hodin po porodu rodiče novorozeného chlapečka představili veřejnosti na schodišti nemocnice St. Mary a útlá Kate vypadala jako vždy dokonale.

Foto: Profimedia.cz

Tradici ukázat se s miminkem krátce po jeho příchodu na svět královští manželé ctí. Ale dětem i sobě poté dopřávají klid a soukromí

Milovník řepy

O tom, že se vévodové snaží, aby měli jejich ostře sledovaní potomci co nejnormálnější dětství, se mluví často. Maminka Kate s nimi ráda vaří, peče a zahradničí a se svou matkou, babičkou Middletonovou, je vede k lásce k přírodě.

Ve vánočním televizním speciálu slavné britské kuchařky Mary Berry (87), podle jejíchž receptů doma vaří, se vévodkyně svěřila, že její nejmladší je milovník červené řepy. A kulinářská hvězda mu proto upekla čokoládový dort s červenou řepou.

Foto: Profimedia.cz

S dětmi rodiče tráví rádi čas na čerstvém vzduchu a vedou je k lásce k přírodě

Farmář Louis

Sice se narodil jako princ, ale pořád je to především veselý malý kluk, a tak není překvapení, že ho fascinují bagry a traktory. A nejvíc je Louis nadšený, když celá rodina vyrazí na farmu a on může pozorovat ovce a jehňátka, krmit je a mazlit se s nimi.

Foto: Profimedia.cz

Na delší pracovní cesty jezdí zatím vévodové spíše bez dětí, ale rádi o nich mluví. Lidé tak mají pocit, že celou rodinu vlastně dobře znají

Opožděný nástup do školky

Ač jeho starší sourozenci do školky nastoupili ve dvou a půl letech, Louis šel až ve třech. Důvodem není přehnané rozmazlování nejmladšího, ale pandemie a omezené možnosti setkávání a cestování. Rodiče berou v potaz i jeho věk a na oficiální akce je doprovázejí zatím jen větší děti.

Nyní navštěvuje školku Wilcocks Nursery, která je poblíž Kensingtonského paláce, a od září začne chodit do školy Thomas’s Battersea, kde se už vzdělávají George a Charlotte. 

Foto: Profimedia.cz

Když mají urození rodiče pocit, že by velké akce nebo bohoslužby byly na Louise moc dlouhé, nechají ho doma. Tady si rodina bez benjamínka vyrazila na letošní velikonoční bohoslužbu

Malý cyklista

Vévodkyně Kate je nadšená fotografka a kromě toho, že svými pěknými snímky plní rodinná alba, ráda pořizuje k narozeninám i krásné přirozené fotografie, které pak sdílí s veřejností. Vloni jí tříletý princ zapózoval na svém bicyklu na cestě do školky.

A protože rodiče během setkání s veřejností o potomcích rádi mluví, fanoušci vědí, že Louis jezdí jako ďábel, nerad zpomaluje a maminka mu sotva stačí.

Foto: Profimedia.cz

Právě takhle usměvavý tříletý rarášek okouzlil před rokem veřejnost

Malý běžec

Ani letos vévodkyně Kate nezahálela a k narozeninám nafotila svého nejmladšího syna, stejně jako to dělá u jeho sourozenců. Louise se prohání v písečných dunách v Norfolku, kde mají letní sídlo. Několikrát se William s Kate vyjádřili, že tady se cítí opravdu doma. A potvrzují to i fotky malého Louise, který vypadá opravdu spokojeně.

Foto: Profimedia.cz

Vévodkyně Kate nafotila svého nejmladšího syna, jak se prohání v písečných dunách Norfolku

Foto: Profimedia.cz

Princ Louis nezapře podobu se svými sourozenci

Není to jen jeho den

23. dubna se neslaví v královské narozeniny jen Louisovy narozeniny. Slaví i lady Gabriella Kingston, rozená Windsor, dcera prince a princezny z Kentu. Její otec, Michael z Kentu (79), je bratranec královny Alžběty II. (96). Ona je spisovatelka a letos jí je 41 let.

Foto: Profimedia.cz

Lady Gabriella řekla v roce 2019 ano finančníku Thomasi Kingstonovi a její otec (na fotce) samozřejmě na svatbě nechyběl

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek