Hlavní obsah

Princ Louis slaví 3! Jak vypadali ve třech jeho táta a děda?

Foto: Profimedia.cz

Třetí narozeniny? To je velký milník! Pediatři už očekávají, že dítě předvede víc než jen roztomilost, mnozí tříletí nastupují do školky. Tři roky jsou dnes i princi Louisovi, nejmladšímu z dětí prince Williama a vévodkyně Kate. Jak vypadali členové královské rodiny v jeho věku?

Článek

Dnes slaví třetí narozeniny roztomilý královský klouček, nejmladší ze tří dětí prince Williama (38) a vévodkyně Kate (39). Narodil se v roce 2018 a je benjamínkem. Atmosféru jeho narozeninové oslavy ovlivní nejen situace okolo koronavirové pandemie, ale i nedávná smrt jeho pradědečka, prince Philipa (†99).

Co zásadního se dělo v letech, kdy oslavili tři roky jeho sourozenci, táta s mámou nebo děda Charles (72) a prababička Alžběta (95)?

Tříletý oslavenec: Princ Louis

Když vloni slavil druhé narozeniny a nemohl se vidět s rodinou, málokdo čekal, že podobně tomu bude i za rok. Jeho starší sourozenci se ve třech letech účastnili společenských akcí a doprovázeli rodiče na zahraniční cesty, o to je Louis zatím ochuzen. I on ale, stejně jako princ George a princezna Charlotte, ve třech letech nastoupil do školky. Tento velký den byl teď ve středu. A při té příležitosti vévodkyně Kate pořídila snímek malého rozkošného prince na kole cestou do školky ve Wilcocks. Stejnou navštěvovala i jeho starší sestra.

Foto: Profimedia.cz

Bacha, řítím se do školního systému! Princ Louis dnes slaví 3. narozeniny a vévodkyně Kate opět pořídila rozkošnou fotku. Malému princi kouká z očí uličnictví a má šibalský úsměv, podobnost s jeho sourozenci je víc než patrná. A co další příbuzní?

Královna Alžběta v roce 1929

Prababička malého prince byla ve třech letech ještě jedináčkem a třetí v pořadí na trůn. Tehdy nikdo nepočítal s tím, že by se opravdu měla kralování ujmout. Do školky nechodila a byla vychovávána matkou a guvernantkou v paláci.

Foto: Profimedia.cz

Tříletá „Lilibeth“, jak Alžbětě říkal její otec, král Jiří VI., a posléze i její manžel, princ Philip

Princ Charles v roce 1951

Když byly budoucímu britskému králi tři roky, užíval si ještě relativně bezstarostného dětství se sestrou Annou (70) a rodiči. O rok později se mělo vše ale změnit. Král Jiří VI. (1895-1952), jeho dědeček, zemřel a královnou se stala jeho matka Alžběta II.

Foto: Profimedia.cz

Malý Charles s babičkou, dědečkem králem a sestrou Annou

Princ William v roce 1985

V roce, kdy princ William oslavil tři roky, měl už skoro ročního bratra Harryho (36) a jako jeden z prvních významných členů královské rodiny navštěvoval školku a neučil se v paláci. S rodiči hodně cestoval po světě a dovolenou trávili s rodinou španělského krále na Mallorce.

Foto: Profimedia.cz

Vyrůstat jako royal baby není žádný med, ale Charles a Diana měnili rodičovské zvyklosti. Místo aby děti nechali chůvám, brali je na delší cesty s sebou

Vévodkyně Kate v roce 1985

Maminka oslavence se narodila do rodiny letušky a leteckého dispečera a až do roku 1986 žila celá rodina v Jordánsku, kde otec pracoval pro British Airways. Do Anglie jezdili třeba na dovolenou a copatá Kate si užívala šplhání po skalách v Lake District v severozápadní Anglii.

Foto: Profimedia.cz

Mnozí vidí v okaté holčičce princeznu Charlotte. Je tam podle vás podoba?

Princ George v roce 2016

V roce, kdy oslavil třetí narozeniny, už byl malý blonďáček velký bratr a hned na začátku roku nastoupil do školky. Jedním z nejroztomilejších momentů v té době bylo vítání Baracka Obamy (59) v Kensingtonském paláci ve slušivém župánku. Byl už nachystaný na spaní, ale směl tehdy zůstat déle vzhůru a poděkovat za houpacího koně, kterého mu prezident poslal, když se narodil.

Foto: Profimedia.cz

Malý princ ví, co se sluší a patří, a za dárek prezidentovi zdvořile poděkoval

Princezna Charlotte v roce 2018

I sestra dnešního oslavence nastoupila ještě před třetím rokem do školky. Krátce předtím, než jí byly v květnu tři, se malý Louis narodil a taky se konala velká sláva: svatba strýce Harryho (36) a tety Meghan (39). Ta nyní v rozhovoru řekla, že se tenkrát rozplakala kvůli hádce s vévodkyní Kate ohledně šatů pro družičky.

Foto: Profimedia.cz

Charlotte šla do školky jako ta nejroztomilejší červená Karkulka.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek