Hlavní obsah

Móda ze dna skříně: Jak dnes unosit hity 90. let jako spodničkové šaty, zvonáče či širší džíny

Video: Lukáš Kukla, Prozeny.cz

 

Strohý minimalismus, rockerský styl nebo barevné a na první pohled nesourodé kombinace. Takový vliv měla devadesátá léta na svět módy. Připomeňte si hlavní trendy, které můžete s přehledem nosit i dnes.

Článek

Devadesátky jsou všude a mísí se s outfity Y2K, které jako by vypadly z roku 2000. Můžou za to jak celebrity a jejich kreativní streetstyle, tak i populární seriály, jako je třeba Euphoria nebo Stranger Things. Současně jsou stále zdrojem inspirace seriály Přátelé (1994) i Sex ve městě (1998).

Se stylistkou Barborou Havlíkovou jsme pro vás vybraly tři outfity, které jsou inspirované érou vlády Kate Moss (48), Jennifer Aniston (53) jako Rachel nebo princezny Diany (✝36). Mimochodem, všimly jste si, že se do módy vrátily i tzv. žabičky, tedy jemné gumičky kolem hrudníku?

Nesmí chybět rozšířené kalhoty do zvonu, široké džíny, kožená bunda nebo top ve stylu korzetu. Ve videu uvidíte kombinace z kousků, které najdete právě teď v obchodech!

Děkujeme následujícím značkám za půjčení oblečení a doplňků na natáčení:

1. outfit: top Bershka; kalhoty Zara; kabelka Reserved; boty Jenny Fairy (CCC)

2. outfit: šaty Reserved; kabelka Jenny Fairy (CCC); boty Jenny Fairy (CCC)

3. outfit: top Stradivarius; tričko Lindex; džíny Lindex; vesta Bershka; boty Jenny Fairy (CCC); kabelka Quazi (CCC); brýle CCC

Za poskytnutí prostoru k natáčení děkujeme studiu Zero Limits, Podkovářská 2, Praha 9; @studiozerolimits.

Reklama

Související témata:
Saténové šaty
Zvonové kalhoty
Kožené bundy