Hlavní obsah
3,1
(79)
Foto: Stream.cz

Foto: Stream.cz

Líbí se vám programy o vaření? Rádi se inspirujete radami a postupy profesionálů? Tak se pojďte podívat na nové díly pořadu S kuchařem u plotny na Stream.cz. Populární šéfkuchař Zdeněk Marcín vám předvede lehké recepty na výtečná jídla, která tak hravě zvládnou i začátečníci. Dnes si s ním připravte kuřecí maso s těstovinami a domácí pesto.

8 min.
Příprava
8 min.
Příprava
25 min.
Vaření
25 min.
Vaření
Nízká
Náročnost
Nízká
Náročnost
Ingredience pro:
1 porci
Na kuře s těstovinami
  • 150 g těstovin
  • 100 g kuřecích prsou
  • 1 lžíce olivového oleje
  • 30 g parmazánu
  • 2 lžíce pesta
  • sůl a pepř
Článek

Postup

01.

Nejdřív si připravte čerstvé rukolové pesto podle našeho receptu. Hotové je za pár minut. V sezoně vyzkoušejte i rychlé pesto z medvědího česneku s kešú anebo pesto z medvědího česneku s mandlemi. Že výroba pesta není žádná věda, zjistíte v článku Zapomeňte na předražená kupovaná pesta.

02.

Těstoviny uvařte podle návodu. Průběžně je kontrolujte, abyste je nerozvařili. (Chcete si připravit domácí nudle? Perfektní návod najdete v článku Domácí těstoviny.) Hotové těstoviny sceďte, ale vodu nevylévejte a schovejte si ji. 

03.

Kuřecí prso nakrájejte na nudličky. Rozpalte pánev, kápněte na ni trochu oleje a kuřecí nudličky na ní orestujte – pracujte rychle, ať maso nevysušíte. Osolte, opepřete, přilijte trochu vody z těstovin a nápek z pánve odvařte.

04.

Přidejte pesto a těstoviny a lehce prohřejte. Nakonec vmíchejte parmazán a můžete podávat.

Chcete vědět, jak Zdeněk Marcín připravuje těstoviny a kuře krok za krokem a jaké množství ingrediencí používá? Podívejte se na Stream.cz na zábavné video Těstoviny s pestem z medvědího česneku.

Reklama