Hlavní obsah

Lógr nevyhazujte! Vyrobte si z něj tyto 2 kosmetické vychytávky

 

Káva je skutečně zázračným pomocníkem. Nabudí, chutná a tak krásně voní. Věděli jste, že se dá skvěle využít i jako surovina pro výrobu domácí kosmetiky? Ukážeme vám hned dva prima triky, jak bezvadně využít zbylou kávovou sedlinu.

Článek

Že se káva hodí nejen k pití, ale i jako šikovná vychytávka do domácnosti, možná víte. Taková „obyčejná“ kávová sedlina (lidově lógr) dokáže polapit veškerý zápach v lednici, odstraní mastnotu z nádobí a zahrádkářům skvěle poslouží jako hnojivo. Ovšem to, že se dá mnohostranně využít také v kosmetice, ví už málokdo.

Káva totiž obsahuje železo, draslík i hořčík a množství antioxidačních látek. Když rozemletá kávová zrna použijete například při peelingu, zbaví vás odumřelých kožních buněk a pokožka i díky důležitým látkám získá svěžejší a mladší vzhled. Co se týče kávového oleje, ten pleť zanechá hebkou a díky kofeinu i vypnutou.

Ve videu vám ukážeme, jak skvěle lógr použít hned dvakrát jinak. K výrobě těchto voňavých kávových zázraků budete potřebovat jen pár dalších surovin, které míváte běžně doma a rozhodně vás nepřijdou dráž, než kdybyste takový produkt kupovaly už hotový. Takže, dopijte kávu a můžete začít s výrobou domácí kávové kosmetiky.

Co vy a vůně kávy? Máte ji rády, nebo ji naopak nemůžete ani cítit?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek