Hlavní obsah

Mohla by z toho být láska? Poznejte to během pár minut

Foto: Roman Samborskyi, Shutterstock.com

Jestli je to ten pravý, ten, s nímž opravdu zestárnete, se nepozná hned. Ale už prvních pár minut vám napoví, jestli tu vůbec nějaké šance jsou. Mohla by z toho být velká láska?

Článek

Je to vašich prvních pár minut. Chvilka, kdy spolu poprvé promluvíte, zapředete hovor, popovídáte si a třeba si domluvíte rande. Jestli tenhle chlap bude otcem vašich dětí a jestli bude po vašem boku následující desítky let, to samozřejmě nemůžete vědět.

Ale i těch prvních pár minut ukáže, zda to vůbec má smysl zkoušet a jestli z téhle malé jiskřičky může vzplanout velký oheň. Podle čeho to poznáte?

1. Fyzická přitažlivost

Nad tímhle jednoduše není potřeba moc přemýšlet. Buď vám někdo atraktivní připadá, nebo ne. Nemusí to samozřejmě být hned George Clooney, dokonce to nemusí být ani váš typ, ale jestliže se vám líbí, šance tu jsou.

Může vás upoutat třeba jen nějaká maličkost – hezké oči, zářivý úsměv, zadek, po kterém byste ho s chutí plácly, silné ruce. Prostě cokoli, ale je to tam!

Ale pozor, platí to i naopak. Pokud vás na něm něco vyloženě fyzicky odpuzuje, věřte, že to tak bude vždycky, ba co hůř, čím déle spolu budete, tím to bude silnější. Protože na začátku vztahu to negativní vnímáte méně, ale až se zbavíte těch pomyslných růžových brýlí, uvidíte to ostřeji.

2. Vůně

Samozřejmě nejde jen o to, jaký používá parfém (či zda ho vůbec používá), ale o jeho osobní vůni, kterou vnímáte, i když si to možná neuvědomujete. Když se na to zaměříte, určitě poznáte, jestli vám tenhle chlap voní, nebo ne. A jestli jo, je zčásti vyhráno!

Foto: NDAB Creativity, Shutterstock.com

Jestli se k sobe hodíte poznáte i po čichu

3. Smysl pro humor

Umět se vzájemně rozesmát a pobavit, mít podobný smysl pro humor, to je jedna z důležitých věcí v dlouhodobém vztahu. Nudit se s někým vydrží chvíli každý, ale celý život?

Takže pokud vás jeho historky, vtípky, povídání skutečně baví, smějete se upřímně a od srdce (nikoli ze slušnosti), je to rozhodně plus. Nejste-li si jisté, zkuste si představit, že by ty samé věci říkal někdo, kdo se vám nelíbí a nepřitahuje vás. Také byste se tak dobře bavily?

4. Řeč těla a způsob vyjadřování

Všichni mluvíme stejným jazykem, ale každý máme také svoji osobní řeč. Oblíbená slova, slovní spojení, obraty, tón hlasu a podobně. To vše doplňujeme pohyby, mimikou, gesty, a tak vlastně mluví i naše tělo. A něčí „řeč“ vám jednoduše sedí, jiného vám může být nepříjemná (pohyby, které na první rande nepatří).

V ideálním případě by vaše a jeho osobní řeč měla být podobná. Jakmile si všimnete, že používá výrazy, které vy byste nikdy neřekly, nebo že se na vás až moc lepí (nebo naopak udržuje od vás až moc velký odstup), moc či málo se vás při hovoru dotýká a podobně, znamená to, že každý z vás mluví trochu jinou řečí. Neznamená to, že se časem nemůžete sladit, ale neplechu to dělat může.

Foto: Bobex-73, Shutterstock.com

Dobře se spolu bavíte? Pak má váš vztah šanci

5. Jeho přátelé

Potkali jste se na večírku, při sportu, na výletě, kam vyrazil s partou svých přátel a kamarádů? Tak to máte velkou výhodu. Všímejte si jich, pozorujte je, protože pokud vám jsou sympatičtí i jeho kamarádi, znamená to, že máte podobný vkus na lidi.

To se ve vztahu vždycky hodí, protože to snižuje riziko nejrůznějších hádek a sporů typu „to jsou ti tví kamarádíčkové“ a podobně.

Že už máte období seznamování za sebou a jste šťastně zadané? Pozor na pocit jistoty! Jestli spolu chcete být až do smrti, tohle radí odborníci.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek