Hlavní obsah

Nejsledovanější raper a zločinec světa: Tekashi 6ix9ine

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Jméno Tekashi 6ix9ine rezonuje hiphopovou scénou stejně jako americkým podsvětím. Jeho videoklipy mají miliardy zhlédnutí a trestní rejstřík zdobí tolik záznamů, že by se za něj nemuseli stydět ani otrlí zločinci. Navzdory tomu však raper s duhovými vlasy plní přední příčky světových hitparád.

Článek

Pokud jste o něm ještě neslyšeli, pravděpodobně nepatříte mezi skalní fanoušky hip hopu. Daniel Hernandez (24) aka Tekashi 6ix9ine je aktuálně jednou z nejvýraznějších tváří tohoto žánru. Úspěchy v hudební kariéře však bývalý člen nebezpečného gangu mnohdy zastíní svým kriminálním chováním. Proč je v současnosti v domácím vězení a jak se vyhnul doživotnímu trestu?

Krušné začátky 

K normálnímu dětství měl Daniel Hernandez opravdu daleko. Nejprve mu v roce 2009 zavraždili nevlastního otce, a jako by to nebylo málo, v osmé třídě ho kvůli špatnému chování vyloučili ze školy. Do vzdělávací instituce se už nikdy nevrátil. Aby pomohl matce zaplatit nájem, sehnal si raději výnosnější brigádu. A vydělávání mu šlo celkem dobře – koneckonců v byznysu s drogami se na žádnou etiketu nehraje. S rapováním začal v roce 2014 jen pro zábavu a ještě netušil, že z něj vyroste hiphopová star.

Foto: Profimedia.cz

Extravagantní image má velký podíl na tom, že si rapera každý snadno zapamatuje Foto: Profimedia.cz

Česko-slovenské spolupráce

Možná vás překvapí, že cesta kontroverzního umělce za slávou vedla poněkud neobvykle přes Česko a Slovensko. Pod svá křídla si ho vzalo vydavatelství Fck Them se sídlem v Bratislavě a první úspěšné singly byly na světě. Na projektech spolupracoval Tekashi 6ix9ine s českými i slovenskými rapery, a v roce 2017 se dokonce objevil na festivalu Hip Hop Kemp v Hradci Králové. Těžko říct, zda poutal větší pozornost jeho agresivní projev, nebo excentrický vzhled a potetovaný obličej.

Foto: Profimedia.cz

Na výsluní dostal umělce slovenský label, až pak se jeho tvorba uchytila i za oceánemFoto: Profimedia.cz

Potyčky se zákonem 

Raperovy písně se brzy začaly ozývat ze všech koutů zeměkoule, jenže kromě hudebního nadání se do hledáčku veřejnosti dostaly i četné skandály – a že jimi Tekashi 6ix9ine opravdu nešetřil! V roce 2015 zveřejnil na internetu videa, ve kterých si užíval spolu s kamarádem s třináctiletou dívkou. Že je nezletilá, prý netušil. Trvalo tři roky, než mu soud udělil čtyřletou podmínku a tisíc hodin veřejně prospěšných prací. Zanedlouho čelil obvinění za napadení šestnáctiletého fanouška.

Foto: Profimedia.cz

Koncerty měl narvané k prasknutí, ještě předtím byl jedním z účinkujících na známém českém festivalu Hip Hop Kemp Foto: Profimedia.cz

Doživotní trest?

Jen chvíli poté co vydal úspěšný hit s Nicki Minaj (37), obletěla svět zpráva, že byl duhový raper unesen, zmlácen a okraden o šperky v hodnotě 750 tisíc dolarů. Sice se mu podařilo utéct, ale svobodný nezůstal. Vyšlo totiž najevo, že je členem nebezpečného gangu Nine Trey Gangsta Bloods, a za činnosti spojené s partou zločinců mu hrozilo až doživotí. V listopadu 2018 šel bez milosti za mříže.

Foto: Profimedia.cz

V roce 2018 vydal singl Fefe s raperkou Nicki Minaj. K dnešnímu dni má videoklip přes 870 milionů zhlédnutí. Rekord drží píseň Bebe s neuvěřitelnou miliardou zhlédnutíFoto: Profimedia.cz

Práskač Tekashi

Tekashi 6ix9ine se přiznal k devíti obviněním, mezi která patřila nejen distribuce tvrdých drog a vydírání, ale i objednávka vraždy a likvidace příslušníků znepřátelených gangů. Díky doznání si v base mohl posedět už „jen“ 47 let. Jenže trest se mu rapidně snížil. S muži zákona začal spolupracovat a pomohl jim odhalit identity zločinců z Nine Trey včetně nekalostí, kterých se gangsteři dopouštěli. Začalo se mu přezdívat Práskač.

Foto: Profimedia.cz

U soudu je bývalý člen šíleného gangu jako doma. Zbytek trestu si dnes ale odpykává v bezpečí své vilyFoto: Profimedia.cz

Nový videoklip 

Z vězení měl odejít v srpnu 2020, kvůli zuřící epidemii koronaviru požádal ale raper astmatik soud o propuštění do domácího vězení. A bylo mu vyhověno. Se sledovacím zařízením na noze opustil brány věznice a vydal videoklip Gooba. Ten zlomil rekord a stal se nejsledovanějším hiphopovým singlem v historii. Za jediný den jej vidělo 43 milionů lidí. Zda se umělec ponoří do hudební branže naplno, nebo se opět sveze na vlně zločinu, je však prozatím ještě ve hvězdách.

Foto: Profimedia.cz

Nový videoklip Gooba zboural internet. Tekashi 6ix9ine v něm fanouškům ukazuje i sledovací zařízení, které musí nosit na nozeFoto: Profimedia.cz

Život Tekashiho 6ix9ine by mohl být skvělou předlohou pro televizní kriminálku. A znáte největší filmové šílence?

Reklama

Související témata:
Rapper
Hip Hop Kemp