Hlavní obsah

O polovinu lehčí! Jak mladá cukrářka zhubla 70 kilo?

Foto: Profimedia.cz

Čas novoročních předsevzetí je tady. Jestli si jako každý rok slibujete, že tentokrát budete jíst zdravěji, začnete cvičit a konečně zhubnete, inspirujte se příběhem Melissy. Sama dokázala shodit polovinu své hmotnosti.

Článek

Když bylo Australance Melisse Mouawad (29) osmnáct, nemohla nosit běžné oblečení. Nikde jinde než v obchodech s mateřskými oděvy totiž nenakoupila – vážila tehdy neuvěřitelných 135 kilogramů.

S jídlem měla problém už jako dítě. Byla jím údajně doslova posedlá, kolikrát se i uprostřed noci vyplížila z pokojíčku, aby si mohla něco ukrást v lednici. Kapesné utrácela zásadně za koblihy, fastfoodová menu, čokoládové koktejly a limonády.

Brzděte, můžete umřít

Že mu hrozí smrt, uslyší z úst lékaře jen málokterý náctiletý. A patří k nim bohužel i Melissa. Projedla se až k počátečnímu stadiu cukrovky a v děsivém stavu byly zejména její cévy. Hrozila jí srdeční zástava! Varování odborníků proto vzala vážně. Začala víc řešit, co jí, a stala se pravidelnou návštěvnicí fitcenter. Začátky byly těžké, krčila se vždy v koutku posilovny, kde na ni nebylo vidět, a kvůli své obezitě se propadala studem. Kila sice mizela, ale při Melissiných rozměrech to stále nestačilo – větší úbytek váhy byl metodou pokus omyl jen sotva dosažitelný.

Foto: Profimedia.cz

Už jako teenagerce hrozila Melisse cukrovka druhého typu a srdeční zástava

Metoda pokus omyl nefunguje

Dívce chyběly jakékoli hlubší znalosti zdravé životosprávy, zpočátku se tedy vydala cestou různých módních diet. Když kila přestala mizet a hubnutí se zastavilo, nebo se dokonce dostavil jojo efekt, prostě vybrala jinou dietu nebo přešla na jiný sport. Zhruba před pěti lety naštěstí tuto strategii přelétavosti opustila a zaměřila se na tři prostá pravidla: 1) počítá kalorický příjem a výdej, 2) hlídá vyvážený příjem bílkovin, tuků a sacharidů a 3) zařazuje pravidelné dny půstu. Díky tomu se postupně dostala na hmotnost 65 kilogramů.

Foto: Profimedia.cz

Dnes Melissa ví, že každá přijatá kalorie se počítá a je nutné ji vydat, například v posilovně

Máte chuť? Tak si dejte

V Melissině jídelníčku hraje zásadní roli zelenina a ovoce, vejce, proteinové nápoje a tyčinky, avokádo, semínka a olivový olej. Díky potravinám bohatým na bílkoviny ji netrápí hlad, takže záchvaty přejídání už u ní nemají šanci. Díky pravidelnému cvičení má navíc správně nastartovaný metabolismus, který jí občasný hřích odpustí. A to je její trik: klidně si dopřeje koláč, porci zmrzliny nebo čokoládovou koblihu, ale ví, že každou přijatou kalorii bude muset poctivě odpracovat v posilovně.

Dávat většinu peněz za sladkosti a fastfood by ji dnes už nenapadlo. I když si čas od času nějaký zasloužený kalorický hřích dopřeje, mnohem radši utrácí za oblečení. Moci nakupovat v jakémkoli obchodě je pro ni dříve nepoznané blaho a stále si ho užívá.

Foto: Profimedia.cz

Dnes je mladá žena k nepoznání

Mlsat výjimečně, cvičit pořád

Mladá žena cvičí šestkrát týdně: hodinu se věnuje posilování s vlastní vahou a nezapomíná ani na kardio, aby byla v kondici, která skutečně odpovídá jejímu věku. Samotnou ji prý překvapilo, jaké možnosti její tělo má – s časy, kdy připomínala nepohyblivou kouli, se to rozhodně nedá srovnávat.

Přesto ji sladkosti obklopují celý den. Mellisa totiž pracuje jako cukrářka a vytváří krásné dorty, koblihy a košíčky, které připomínají spíše malá umělecká díla. Sladké občerstvení si dokonce připravila i na vlastní rozlučku se svobodou.

Foto: Profimedia.cz

Melissa získala kontrolu nad svou váhou a změnil se jí celý život. Před rokem se vdala

Líbí se sobě i mužům

S novou figurou se samozřejmě i lépe cítí. Dříve byla Melissa zakomplexovaná hromádka neštěstí a lidí se raději stranila. Dnes má zdravé sebevědomí a líbí se i mužům, zejména svému manželovi Edwardovi, za něhož se vloni provdala – v šatech velikosti 10, o šest velikostí méně, než byla nucena nosit kdysi.

Foto: Profimedia.cz

Pryč jsou doby tlusté zakomplexované dívky. Dnes si Melissa své nové já opravdu užívá

Jak se vám Melissina proměna líbí? Chystáte se hubnout? Pak právě pro vás máme od pondělí 7. ledna připravený seriál, s jehož pomocí můžete shodit kila zdravě a napořád. 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek