Hlavní obsah
3,6
(98)
Foto: Eva Malúšová

Foto: Eva Malúšová

Výrazná přírodní chuť pistácií doplněná jemným a chladivým nugátovým krémem. Tato variace na vosí hnízda je opravdu výjimečná.  

45 min.
Příprava
5 min.
Vaření
Nízká
Náročnost
Ingredience pro:
32 kusů
Na základní hmotu
  • 70 g loupaných pistácií
  • 150 g másla
  • 60 g cukru moučka
  • 50 g pistáciové pasty
  • 150 g mletých piškotů
Na náplň
  • 100 ml 33% smetany ke šlehání
  • 4 lžíce lískooříškové pomazánky
  • 1 lžička kakaa
Na dokončení
  • 120 g dětských piškotů
Článek

Postup

01.

Nesolené loupané pistácie vložte do vařící vody, povařte 1–2 minuty a poté ochlaďte ve studené vodě. Nechte okapat, vložte do čisté utěrky a dobře a intenzivně promněte. Díky tomuto kroku se pistácie zbaví slupky, změní barvu ze světlé šedozelené na intenzivní a zářivou a také příjemně zvláční. Pistácie rozložte na tác a nechte je krátce proschnout.

Tip: Můžete koupit blanšírované oloupané pistácie nebo přímo pistáciovou mouku.

02.

Máslo nakrájejte na menší kostky a nechte chvíli povolit. Mezitím najemno rozmixujte připravené pistácie a poté i piškoty na základní hmotu. Udělejte to v tomto pořadí a mixér v mezičase nemusíte čistit: zbytek pistácií v piškotových drobečcích nevadí.

03.

Povolené máslo dobře prošlehejte s cukrem (množství cukru upravte podle svých preferencí) do krémové konzistence. Přidejte pistáciovou pastu a ještě jednou dobře prošlehejte.

Tip: Pistáciová pasta (prodává se i pod názvem pistáciový krém nebo pistáciové máslo) patří mezi dražší suroviny, je ale velmi zdravá a i malé množství skvěle dochutí různé krémy, koláče a ranní kaše. V lednici navíc vydrží poměrně dlouho i otevřená.

04.

K prošlehanému máslu přidejte piškotové drobečky a mleté pistácie (asi třetinu si odložte na dokončení) a vypracujte soudržné těsto. Nechte ho v chladu odpočinout asi dvě hodiny.

Tip: Piškoty od různých výrobců mají různé vlastnosti. Je-li hmota příliš suchá, přidejte ještě kousek povoleného másla, lžíci kondenzovaného mléka, nebo naopak víc piškotových drobečků.

05.

Na krém přiveďte smetanu téměř k varu. Odstavte, přidejte lískooříškový krém (nutela, nugeta) a kakao a vymíchejte dohladka. Nechte dobře vychladit, krém hezky zhoustne a poté ho metličkou krátce prošlehejte.

06.

Zhruba po dvou hodinách vytáhněte hmotu z lednice a nechte ji krátce povolit. Poté z ní odebírejte lžičkou kousky velké asi jako ořech. Otiskněte je v mletých pistáciích, vmáčkněte do formičky na vosí hnízda a obrácenou stranou vařečky udělejte důlek na krém. Až zpracujete všechnu hmotu, naplňte důlky připraveným krémem (nejlépe to půjde pomocí cukrářského sáčku), posaďte na podstavec z kulatého piškotu a nechte v chladu zaschnout.

A pustit se můžete i do vlastních experimentů: Jak na nejlepší a luxusní vosí hnízda?

Reklama