Hlavní obsah

Slavné dámy ve vintage módě: Tyto kousky jsou starší než ony

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Designové oblečení, které vzniklo před mnoha lety, nazýváme termínem vintage. A protože móda se pořád točí a opakuje, není radno některé kousky vyhazovat. Podívejte se, jak slavné dámy zazářily v modelech z minulého století.

Článek

Celebrity se sice snaží určovat trendy a mít vždy to nejnovější, ale moc dobře vědí, že v módě mnohdy vedou léty osvědčené kousky. Říká se jim vintage a mohou si je obléct mladší i starší ročníky.

Kylie Jenner (23)

Důkazem, že móda nemusí stárnout, jsou šaty, které si oblékla známá influencerka a majitelka kosmetické firmy z klanu Kardashianů-Jennerů. Kousek z dílny Jean Paul Gautiera vznikl v roce 1987, takže je starší než sama nositelka. Šaty v khaki barvě Kylie těsně přiléhaly na tělo a zvýraznily tak její ženské křivky. Doplnila je zelenými rukavicemi.

Foto: Profimedia.cz

Na akci Parsons Benefit v New Yorku dorazila Kylie s přítelem Travisem Scottem (29) a dcerou Stormi (3)Foto: Profimedia.cz

Zendaya (24)

Herečka ráda kombinuje všechny možné styly a díky tomu je považována za módní ikonu. Odvahu vyrazit v extravagantních modelech jí dodává její stylista, se kterým spolupracuje už od svých 14 let. Na udílení cen afroamerickým umělcům všechny oslnila v modelu z kolekce Yves Saint Laurent Couture z roku 1982. Lesklá část měla nařasené rukávy a spodní část tvořila jednoduchá přiléhavá černá sukně.

Foto: Profimedia.cz

Nespoléhá jen sama na sebe, k ruce má stylistuFoto: Profimedia.cz

Princezna Beatrice (32)

Svatbu britské princezny, vnučky královny Alžběty II. (95), a zámožného italského obchodníka Edoarda Mapelli Mozziho (38), poznamenala pandemie covid-19, a tak se místo velkolepé veselky uskutečnil jen menší obřad v rodinném kruhu. I šaty značně ušetřily královskou pokladnu. Princezna si totiž róbu včetně tiáry vypůjčila od své babičky. Královna je na sobě měla v roce 1961 na státní večeři v Římě, byly ovšem upraveny princezně na míru.

Foto: Profimedia.cz

Tyhle svatební šaty už dost pamatujíFoto: Profimedia.cz

Jennifer Aniston (52)

Po udílení filmových a televizních cen SAG se v roce 2020 mluvilo nejen o zákulisním dostaveníčku slavné herečky a jejího exmanžela herce Brada Pitta (57), ale i o krásných šatech, které Jennifer Aniston oblékla. Předvedla se v bílých hedvábných vintage šatech značky Dior z roku 1999, s detailem na boku. Převzala si v nich cenu za nejlepší herečku v televizním seriálu. Jennifer Aniston prozradila, že šaty jsou její a dala je sama sobě jako dárek, jde podle ní o skvělou investici.

Foto: Profimedia.cz

Jak je u herečky zvykem, pod šaty si nevzala podprsenkuFoto: Profimedia.cz

Gwyneth Paltrow (48)

Také další vintage kousek obstál v toku času. Kombinace černé a bílé je nesmrtelnou klasikou, a když se k tomu přidá jednoduchý střih a dramatické rukávy, vzniknou šaty, které rozhodně nepatří po jedné sezoně do koše. Blonďatá herečka se v šatech od Valentina objevila na 71. ročníku předávání televizích cen Emmy. Šlo o model, který vznikl už v roce 1963.

Foto: Profimedia.cz

Kombinace černé a bílé nikdy nevyjde z módyFoto: Profimedia.cz

Cardi B (28)

Na udílení hudebních cen Grammy jedině stylově, a hlavně nepřehlédnutelně – to bylo pravděpodobně heslo známé rapperky, když se oblékala do růžovo-černých šatů, které připomínaly otevřenou mušli. Šlo o róbu z kolekce Mugler Couture z roku 1995. Součástí celkového vzhledu byly i perlové doplňky a vysoké růžové rukavice.

Foto: Profimedia.cz

Model Cardi B vypadá spíš jako kostým na maškarníFoto: Profimedia.cz

Penélope Cruz (47)

Opravdu exkluzivní kousek vynesla španělská herečka na udílení Oscarů v roce 2009. Vintage šaty Pierre Balmain byly totiž navrženy už v roce 1950 a herečka si je zapůjčila z butiku, který se na takové šaty specializuje. Krajka na šatech je ručně vyšívaná zlatými nitěmi a celá róba vznikala dlouhých šest měsíců.

Foto: Profimedia.cz

Šaty přinesly herečce štěstí, odnesla si v nich Oscara za vedlejší roli ve snímku Vicky Cristina Barcelona Foto: Profimedia.cz

Reklama