Hlavní obsah

Tělesný pach: Jak vzniká a co jej ovlivňuje?

Foto: Voyagerix, Shutterstock.com

Každý nevoní stejně. Tělesný pach každého je jedinečný, podobně jako DNA nebo otisk prstů. Závisí na několika faktorech, jako je strava nebo chemické procesy, které v těle probíhají. Co všechno ho tedy může ovlivnit a jak řešit, když je nepříjemný?

Článek

Pocení řeší většina lidí dnes a denně – potí se každý, ne každý je ale stejně cítit. Pot sám o sobě totiž nepáchne, ovlivňuje ho to, co jíte, pijete i nosíte na sobě. Kdy a proč pot smrdí?

Lidské tělo má až 2–3 miliony potních žláz a ty mohou produkovat až litr potu denně. Pot, slaná tekutina, se na povrch dostává póry, které umožňují pokožce dýchat. Jeho úkolem je regulovat tělesnou teplotu a podporovat vylučování toxinů, vody a minerálních solí. To vše se podílí na vytváření tělesného pachu.

Ohniska potních žláz

Nejvíce potních žláz se nachází v podpaží, tříslech a chodidlech, tedy v oblastech, které jsou kromě toho špatně větrané. To je důvod, proč je tělesný pach v těchto místech nejvýraznější. Proto se zde daří růstu bakterií, které pot rozkládají a vytvářejí zápach. Na vině není jen zanedbaná hygiena, ale také klimatické podmínky, dědičnost, strava a některé léky. 

Jakou roli hraje ketóza

Existují potraviny, které se na tom, jak jste cítit, mohou podepsat více než jiné. „Tělesný zápach dokáže výrazně změnit nízkosacharidové stravování, kdy v těle dochází k vytváření ketolátek, které se stávají hlavním zdrojem energie pro organismus. Vedlejším produktem je aceton, který je vylučován právě i prostřednictvím kůže. Lidé v ketóze (ketóza je stav, kdy tělo jako hlavní zdroj energie začne využívat vlastní tukové zásoby místo glukózy – pozn. red.) mají tedy většinou velmi charakteristický odér,“ vysvětluje Michaela Bebová, doktorka biochemie a odbornice na výživu.

Foto: WAYHOME studio, Shutterstock.com

Díky tělesné vůni vás přitáhne i určitý druh partnera. Každý je však cítit jinak a podílí se na tom řada faktorů. Kdy se pach mění v zápach?

Potraviny, které ovlivňují tělesný pach

  • Bonbony - Vlivem bakterií způsobujících zápach začne cukr kvasit, změní se na alkohol a ten zvýší pH v těle, bude kyselejší.
  • Fast food - Smažená jídla, jako jsou hamburgery, hranolky, řízky a další obsahují škodlivé tuky, zhoršují trávení.
  • Balené potraviny - Je v nich spousta chemie, aby vydržely dlouho, proto se špatně tráví. Důsledkem je kromě vlivu na tělesný pach i pálení žáhy a plynatost.
  • Výrazné koření a cibuloviny - Cibule, česnek, kardamon, kmín nebo kari mohou zvýraznit i tělesný pach. Vhodnější je proto jemnější máta, petržel nebo bazalka.
  • Masné produkty - Těžko se tráví, trvá jim dlouho, než projdou trávicím traktem, kde mohou začít kvasit, což vede k uvolňování toxinů. Někdy se po takovém těžkém jídle pěkně zapotíte.
  • Luštěniny a celozrnné výrobky - Během jejich trávení tělo produkuje metan, vodík a oxid uhličitý. Ty živí bakterie a důsledkem je špatný tělesný pach.
  • Káva - Kofein spouští chemické reakce, které způsobují změnu ve způsobu a množství, jakým se tělo potí.
  • Alkoholické nápoje - Jsou rychle transportovány do krevního řečiště a mění jeho složení. To urychluje proces pocení, jehož zápach může přetrvávat delší dobu.
Foto: Boontoom Sae-Kor, Shutterstock.com

Když ze stravy vyloučíte sacharidy, změní se váš tělesný pach. Na vině je aceton

Co dělat, když si smrdíte

Stává se, že nevoníte sami sobě. Je to běžné, nemusí to znamenat nic vážného, ale může to být nepříjemné. Jak takový stav řešit a na co si dávat pozor? Noste oblečení vyrobené z přírodních vláken, která absorbují a odpařují pot. Nepoužívejte stejné boty několik dní po sobě.

„Do bot používejte přes noc absorbenty, ochlupení ve slabinách pravidelně zastřihujte nebo šetrně holte, po umytí místa řádně osušte, používejte zásypy a antiperspiranty, pravidelně měňte spodní prádlo a při praní nepoužívejte aviváže,“ radí dermatoložka Marie Finsterlová.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek