Hlavní obsah

Tuňákový koláč se sýrem cottage

Hodnocení:
(373)
Foto: Viktorie Hrazdílková
Doba přípravy
5 minut
Doba vaření
30 minut
Náročnost
nízká

Hledáte jednoduchý, zdravý, sytý (a přitom dietní) a navíc opravdu dobrý recept na teplou večeři či rychlé pohoštění? Vyzkoušejte tento nejjednodušší slaný koláč. Neděláte ani nekupujete těsto a nepotřebujete mouku. Je plný bílkovin a má jen minimum sacharidů. A chutná i studený!

Ingredience pro:
1 formu 20 × 20 cm
Na koláč:
  • 2 konzervy tuňáka ve vlastní šťávě
  • 2 kelímky cottage sýru
  • 5 vajec
  • 1 červená paprika
  • 100 g kukuřice
  • sůl a pepř
Článek

Postup

Krok 1: Pekáček či formu vyložte pečicím papírem, troubu předehřejte na 180 °C a červenou papriku nakrájejte nadrobno. Tuňáka slijte a při přípravě použijte jen rybí maso. Vzít můžete dvě menší konzervy (80 g), nebo jednu velkou (170 g).

Krok 2: Do větší mísy dejte všechny suroviny: tuňáka z konzervy, sýr, vejce, nakrájenou papriku a kukuřici. Ochuťte solí a pepřem a dobře promíchejte. 

Tip: Tuňákový koláč můžete servírovat i s vařeným bramborem jako plnohodnotný oběd. Přidat do něj lze i oblíbenou bylinku.

Krok 4: Směs vlijte do pekáčku a dejte péct do vyhřáté trouby na 30 minut. Po upečení nechte koláč vystydnout, aby se lépe krájel. 

Tip: Tuňákový koláč je skvělý i studený další den.

Foto: Viktorie Hrazdílková

Tak jednoduchý a přitom tak dobrý! Takhle vypadá nejjednodušší slaný koláč

Vyzkoušejte další fitness recepty, třeba kuskusový salát s tuňákem nebo zdravé tuňákové placičky, které může i váš pejsek (vy si je osolte až hotové).

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek