Hlavní obsah

Umění, nebo úlet? Grafička se vyřádila na své fádní koupelně

Foto: Profimedia.cz

Aby interiér obdivovali designéři z celého světa, nemusíte za rekonstrukci utratit majlant. S dávkou kreativity, zručnosti a odhodlání se dá i bez větších prostředků stvořit inspirující místo. To dokázala dvojnásobná maminka z Austrálie, když vlastnoručně proměnila svou koupelnu.

Článek

Původně naprosto fádní zastaralá koupelna se za tři měsíce stala designovou perlou. Australská grafička a maminka dvou synů Rebecca Andrews (39) k tomu neměla tým architektů, řemeslníků ani designérů, a přesto si poradila. Na svou koupelnu se už nemohla dívat, a protože na „skutečnou“ opravu jí scházely prostředky, oblékla si montérky, vzala si špachtli do ruky a pustila se do práce.

Římské lázně: barevné a extravagantní

Pro Rebeccu byla koupelna důležitou místností interiéru, kterou si spojovala s psychickým uvolněním a relaxem. Proto ji trápilo, že právě v jejím domě je tato místnost naprosto fádní: „Vždycky mě přitahovala romantická představa starověkých římských lázní a s nimi spojené relaxační rituály.“ Proto se rozhodla, že si doma vytvoří trochu extravagantnější variaci na římské lázně.

Foto: Profimedia.cz

Koupelna byla sice dost prostorná a měla poměrně dobrou dispozici, z hlediska designu to ale žádná hitparáda nebyla

„Obdivuji také marocké mozaiky pro jejich nadčasový styl a sofistikovanost,“ vysvětlila grafička, proč místo klasických dlaždic zvolila mnohem náročnější práci s malými kousky obkladu.

Foto: Profimedia.cz

Dvojnásobná maminka na své vysněné koupelně pracovala po večerech i o nocích

Inspiraci našla v chovatelských potřebách

Stěny u vany jsou po rekonstrukci z jedné strany pokryty černou mozaikou, z druhé čistě bílými dlaždicemi. Spíše do tmavých tónů je laděno i originální obložení vany. Její vnitřek je pak pokryt mnoha barevnými částečkami složenými do originálních obrazců.

Foto: Profimedia.cz

Skládání mozaiky představovalo mravenčí práci

Rebecca k tvorbě mozaik využila barevné skleněné oblázky a oblázky z přírodního kamene. Původně se jedná o dekorace do akvárií, a do vlhkého prostředí koupelny jsou tak ideální. Nakoupit pro rekonstrukci právě tyto materiály ji napadlo, když se byla se syny podívat na domácí mazlíčky v chovatelských potřebách.

Foto: Profimedia.cz

Vana působí jako hotové umělecké dílo

Noci se špachtlí ruce

Dvojnásobná maminka, která je na děti navíc sama, obvykle nemívá času nazbyt. A to je i Rebečin případ. Proměnu zahájila 26. května a ukončila 16. září. Na své vysněné koupelně pracovala tři a půl měsíce během víkendů, večerů po práci a mnohdy i po nocích až do časných ranních hodin.

Foto: Profimedia.cz

Koupelna je plná svérázných doplňků, jako je třeba růžová chlupatá předložka nebo velký plameňák

Cena za rekonstrukci včetně použitých materiálů, doplňků a nové skříňky s umyvadlem podle Rebeccy nepřesáhla tisíc dolarů. Sice realizovala jen povrchové úpravy, ale i tak je úctyhodné, že se do takové částky vešla. Ovšem kolik hodin práce Rebeccu vysněná koupelna stála, to prý raději nepočítá.

Chcete s koupelnou něco udělat, ale nemáte na to tři měsíce ani tisíc dolarů? Takhle budete mít novou koupelnu za půl dne!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.