Hlavní obsah

Štědrovečerní kapr devětkrát jinak. Smažený, nebo pečený?

Foto: zi3000, Shutterstock.com

Foto: zi3000, Shutterstock.com

Co by to bylo za štědrovečerní večeři, kdyby se na ní neobjevil smažený kapr. S bramborovým salátem prostě tvoří dvojku, na kterou jen tak něco nemá. Existuje ale mnoho způsobů, jak si tuto klasiku připravit.

Článek

Jedni na něj nedají dopustit, jiní si ho zase raději odpustí a místo něj si k bramborovému salátu naservírují řízek. Pakliže patříte do první skupiny a bez kapra si neumíte představit štědrovečerní večeři, pak jste tu správně. Poradíme vám nejen jak na nejlepšího smaženého kapra v trojobalu, ale také se vám pokusíme navnadit na méně tradiční recepty.

Smažený kapr

Někdo prostě nerad experimentuje, a tak když kapr, tak jedině smažený. To ale neznamená, že klasický recept nemůžete povýšit ještě o level výše. Někdy stačí málo, třeba do trojobalu přidat nějakou tu bylinku. Tak co, zkusíte to?

Kapr (ne)tradičně

Možná vás už po těch letech trojobal moc neláká a přemýšlíte, co zkusit nového. Co třeba návrat ke kořenům, tedy připravit si štědrovečerní večeři tak, jak ji dělali naši předci? Potom bude přesně pro vás recept na kapra namodro. Jestli chcete úplně něco nového, potom vás zajisté naláká kapr na zeleném čaji.

Štědrovečerní kapr: Tipy, které ho vylepší

Jenže abyste si na kapru opravdu pochutnali, musíte si to bedlivě pohlídat od samého začátku, tedy od nákupu. Co si pohlídat, aby vás prodejce neošidil a nepodstrčil vám nějakého leklého chudáka?

Recepty na úpravu štědrovečerního kapra již máte, ale třeba si někdo z vaší rodiny dá raději řízek. Kuřecí a vepřové řízky: Dáte si smaženou klasiku, nebo řízky z trouby? A ať už si budete pochutnávat na kaprovi či řízku, vždy budou lepší s bramborovým salátem. Zkuste Vánoční bramborové saláty: S majonézou, vídeňský i dietní.

Nezapomeňte také, že na stole by mělo být 7 druhů cukroví. Vyberete si z 50 nejlepších druhů vánočního cukroví?

Reklama