Hlavní obsah

Šedesátník George Clooney. Které ženy ho (ne)ulovily?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Jeden z nejvíc sexy mužů planety, ještě před pár lety nejžádanější svobodný mládenec Hollywoodu, dnes ženáč a otec čtyřletých dvojčat Elly a Alexandera. To je dnes čerstvý šedesátník George Clooney. A tohle jsou ženy, které měl v posteli, než se usadil.

Článek

Poprvé se před kamerou objevil v roce 1978 v seriálu Centennial, ale opravdová hvězda se z něj stala až s rolí doktora Douga Rosse ze seriálu Pohotovost, který se točil od roku 1994 do roku 1999. Ta mu vynesla nominace na cenu Emmy a také na Zlatý glóbus. Je to i doba, kdy se začal prosazovat v celovečerních filmech. První opravdu velký úspěch přišel v roce 1996 s filmem Od soumraku do úsvitu, ke kterému napsal scénář Quentin Tarantino.

Jeho budování herecké kariéry bylo postupné, co ale měl herec odjakživa, je sex-appeal a charisma, kterému dokázala odolat málokterá žena. A tyhle dámy si do svého srdce i postele sexy George Clooney v minulosti pustil.

Dedee, Kelly, Talia

V první polovině 80. let randil George Clooney s Dedee Pfeiffer (57), sestrou slavné Michelle Pfeiffer (63). I ona se věnovala herectví, objevovala s v různých sitcomech, ale také vystudovala psychologii.

První větší známost ale přišla v roce 1987, kdy se po boku herce začala objevovat herečka Kelly Preston (†57). Jejich láska skončila o dva roky později a v roce 1991 si herečka vzala Johna Travoltu (67). S ním zůstala až do své smrti – loni podlehla rakovině.

I Clooney se ale oženil, v roce 1989 si v Las Vegas vzal herečku Talii Balsam (62), ovšem v roce 1993 se rozvedli. Proč, o tom ani jeden moc nemluvil, Clooney jenom později řekl, že v té době prostě nebyl mužem, který se měl ženit.

Foto: Profimedia.cz

První známější ženou, která se objevovala po boku George Clooneyho, byla herečka Kelly PrestonFoto: Profimedia.cz

Kimberly a Céline

Následující tři roky po rozvodu strávil Clooney po boku herečky Kimberly Russell (56), známé hlavně z komedie Můj táta je duch (1990), ale ani tady to happy endem neskončilo.

V roce 1996 natáčel Clooney v Paříži film Peacemaker a seznámil se u toho s tehdy mladou studentkou práv, servírkou a modelkou Céline Balitran (46). V náruči křehké blondýnky si herec užíval až do roku 1999, pak se rozešli.

Foto: Profimedia.cz

Paříž je město lásky a na chvíli ji tam našel i George Clooney, když se zamiloval do Céline BalitranFoto: Profimedia.cz

Lisa, Renée, Krista

Dlouho ale sám George Clooney nebyl, v roce 2000 natáčel reklamu na Martini a při práci potkal modelku Lisu Snowdon (49). Více či méně spolu byli následujících pět let, ale vztah to byl spíš jako na houpačce.

Možná je to i váš problém. Proč nedokážete žít spolu, ani bez sebe?

Šušká se, že herec nebyl krásné brunetě příliš věrný. Třeba v roce 2001 údajně podlehl kouzlu herečky Renée Zellweger (52), ale hlavní rivalkou Lisy byla asi herečka Krista Allen (50), kterou znáte třeba z Pobřežní hlídky (1989–1995). S ní se totiž scházel Clooney v letech 2002 až 2004, tedy tak trochu současně s Lisou.

Foto: Profimedia.cz

Lisa Snowdon to s ním s přestávkami vydržela 5 let, že ji podvádí, bylo veřejným tajemstvímFoto: Profimedia.cz

Sarah

Rok 2007 byl rokem, kdy měl premiéru slavný Clooneyho film Dannyho parťáci 3. Ta se konala v Las Vegas a drink tam herci servírovala drobná brunetka Sarah Larson (42), a Clooney neodolal. Kouzlu téhle ženy podlehl a strávili spolu asi rok.

Foto: Profimedia.cz

Sarah Larson představil Clooney dokonce i rodičům, přesto vztah nepřežil jeden rokFoto: Profimedia.cz

Elisabetta

V roce 2009 ho ulovila italská herečka, modelka a tanečnice Elisabetta Canalis (42), s níž se herec rozešel v roce 2011. Důvodem rozchodu byla nejspíš hereččina upovídanost, Clooneymu vadilo, že až moc veřejně mluvila o jejich soukromém životě.

Foto: Profimedia.cz

Jednu dobu se šířily zvěsti o zasnoubení, ukázalo se ale, že prsten, který jí zářil na prsteníčku, nebyl snubníFoto: Profimedia.cz

Stacy

Poměrně brzy po rozchodu s Canalis, hned v roce 2011, se herec začal objevovat po boku modelky, herečky a profesionální wrestlerky Stacy Keibler (41). Pár spolu randil dva roky a vypadalo to hodně nadějně, svět už spekuloval, že tohle bude žena, která dostane přelétavce znovu k oltáři. Ale nakonec se v roce 2013 rozešli.

Foto: Profimedia.cz

Stacy Keibler chtěla děti, Clooney na ně ale ještě nebyl připraven, a tak se jejich cesty rozešlyFoto: Profimedia.cz

Amal: konečně ta pravá?

Roky herec odolával a tvrdil, že jedno Ano mu bohatě stačilo. To se ale změnilo, když mu do života vstoupila uhrančivě krásná právnička Amal Alamuddin (43). Jejímu kouzlu už herec odolat nedokázal a v roce 2014 se zasnoubili a následně vzali. Mají spolu čtyřletá dvojčata – holčičku Ellu a chlapečka Alexandera. Před dvěma lety se spekulovalo o rozchodu, ale pár je stále spolu. Zdá se, že George Clooneyho trápí poslední dobou spíš zdravotní než milostné problémy.

Foto: Profimedia.cz

Právnička prý nechala herce klečet a žádat ji o ruku celých dvacet minut, než řekla anoFoto: Profimedia.cz

Říká se, že na každého jednou dojde. A zjevně to platí i na milovníky ženské krásy. Důkazem jsou tihle slavní proutníci. Kdo je dokázal zkrotit?

Reklama