Hlavní obsah

Ženský knírek: Řešíte ho? 7 způsobů, jak se ho zbavíte!

Foto: Vladimir Gjorgiev, Shutterstock.com

Každá doba má své ideály ženské krásy. Zatímco ještě v 19. století bylo chmýří nad horním rtem považováno za pikantní, dnes je to detail v podstatě nepřípustný. Poradíme vám, jak s knírkem zatočit.

Článek

V současnosti je ochlupení dost často probíranou otázkou. Na jedné straně jsou tu ženy, které dávají přednost přirozenému vzhledu a odstraňování chlupů téměř z celého těla považují za zbytečné podléhání společenskému nátlaku, módě a touze po dokonalosti. Ty jsou však v menšině. Ideálem většiny jsou precizně vyretušované tváře bez jediného chloupku, které se dívají z časopisů a reklam.

Tělo každého člověka je z větší části pokryto chlupy a tvář není výjimkou. Knírek proto trápí téměř každou druhou ženu – nejčastěji pak v létě, kdy se obličej výrazněji opálí, a v zimě, kdy naopak vybledne. A je úplně jedno, jste-li blond, zrzka, nebo máte tmavé vlasy. Ochlupení souvisí s hormonálními výkyvy, dědičností i původem – ženy z východu nebo jihu mají s porostem mnohem více starostí než seveřanky.

Ruční práce

Účinných metod, jak se chloupků zbavit, je hned několik. Určitě nedoporučujeme zkoušet se holit. Třebaže se čas od času objeví názor, že ženy si mohou tvář holit úplně stejně jako muži, my bychom na žiletku rozhodně nesázeli.

Raději se vyzbrojte trpělivostí a starou dobrou kamarádkou pinzetou. Tento způsob je nejvhodnější pro ženy, které mají opravdu jen pár chloupků – jinak je to dost bolestivý a časově náročný proces. Rychlejší a mnohem účinnější je epilace pomocí speciálních přístrojů určených přímo na obličej. Čím častěji se chloupky odstraňují, tím řidší a tenčí pak jsou.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Sada minipinzet, Tweezerman (prodává Profimed), 529 Kč. Pinzeta, Sephora, 270 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Sada FaceSpa Pro 911 s epilátorem na obličej, Braun, 3999 Kč. Epilátor na tělo a obličej Satinelle Prestige BRE650, Philips, 2999 Kč

Vosk nebo cukr

Další metody je – alespoň napoprvé – lepší absolvovat v salonu u profesionálů. Depilace voskem nebo cukrovou pastou (takzvaný sugaring) jsou rychlé zákroky, které slibují zbavit vás otravného knírku na tři až čtyři týdny.

Doma si můžete vyzkoušet depilační voskové pásky na obličej, jež se běžně prodávají v drogeriích. Pro dámy s citlivější pokožkou to ale nebude to pravé – ošetřená místa mohou být ještě několik dní výrazně podrážděná a rudá, a špatným zacházením si lze dokonce i strhnout kus kůže.

Foto: Robert Przybysz, Shutterstock.com

Napoprvé určitě vyrazte do kosmetického salonu. Až potom to můžete zkusit i samy doma

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Depilační cukrová pasta, Epill Body (prodává Krasa), 219 Kč. Depilační cukrová pasta Bio Epil, Purity Vision, 299 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Voskové pásky na obličej, Opilca, 119 Kč. Voskové pásky na obličej Skin so Soft, Avon, 199 Kč

Depilační a bělicí krémy

Chmýří nad horním rtem lze také diskrétně odstranit speciálními krémy. Je nutné hledat produkty určené přímo pro tvář a striktně dodržovat postup na obalu. Depilační krém chloupky naruší a snadno je pak špachtličkou odstraníte.

Bělicí produkt odstraní jen tmavý pigment a porost zůstane na místě. V tomto případě záleží na odstínu pleti. Na tmavších a opálenějších typech by vybělený knírek mohl vyniknout ještě mnohem více – a to určitě nechcete!

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Depilační krém pro suchou i citlivou pokožku, Veet, 229 Kč. Depilační krém na obličej a citlivější části těla, Arcocere Deepline, 129 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Sada na bělení tmavých chloupků, Jolen (prodává Amazon), 339 Kč. Bělicí krém na chloupky Creme Hair Bleach, Sally Hansen (prodává eBay), 359 Kč

Dejte chloupkům sbohem navždy

Jsou-li pro vás chloupky nad horním rtem problém a chcete se jich zbavit natrvalo, zvolte laserovou epilaci, fotoepilaci nebo epilaci ultrazvukem. Pro stoprocentní výsledek je třeba absolvovat několik sezení a zákroky by měl provádět opravdový profesionál. Je to finančně o něco nákladnější, na druhou stranu pak můžete na potíže s knírkem navždy zapomenout.

Foto: Kovalchynskyy Mykola, Shutterstock.com

Epilace laserem je v dnešní době jednou z nejúčinnějších zbraní v boji proti nechtěnému ochlupení

Trápíte se s knírkem také? Jak ho odstraňujete vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek