Hlavní obsah

Zpěvačka s velkým nosem slaví. Barbra Streisand má 77

Foto: Profimedia.cz

Sedmička se obecně považuje za šťastné číslo a zpěvačka, herečka a režisérka Barbra Streisand se ode dneška může radovat rovnou ze dvou sedmiček: slaví 77. narozeniny. Podle všeho jí tedy čeká velmi úspěšný rok. Co všechno za sedmdesát sedm let stihla?

Článek

O herečce, zpěvačce a režisérce Barbře Streisand se proslýchá, že je to namyšlená primadona a nikdo s ní nechce spolupracovat. Kdyby to byla skutečně pravda, možná se ani není čemu divit. Tahle megastar dokázala mnohé – včetně toho, že má svou vlastní panenku Barbie. Dnes slaví už 77. narozeniny.

Zpívající herečka

Když se řekne Barbra Streisand, většině lidí se asi vybaví komediantka Fanny v muzikálu Funny Girl (1968). Tato role dostala umělkyni na vrchol popularity: nejprve se v ní blýskla na Brodwayi a o pár let později se dočkala filmového ztvárnění a také prvního ze svých dvou Oscarů, a to za nejlepší herečku.

Druhého Oscara si vysloužila coby skladatelka za píseň k filmu Zrodila se hvězda (1976). Se svým velkým nosem rozhodně nepatří mezi prvoplánové krásky a nenaplňuje ideál hollywoodské krásy, ale talentem, osobitostí a pracovitostí se dokázala prosadit. A to i na druhé straně kamery, kde se sice nepožaduje krása, ale zase se dlouho jednalo o typicky „mužskou“ profesi – za režii filmu Jentl (1983), v němž se ujala i scénáře a hlavní role, získala Barbra Streisand Zlatý glóbus.

Foto: Profimedia.cz

Barbra Streisand v muzikálu Funny Girl, který ji vynesl na vrchol v divadelním i filmovém světě

Nebodovala ovšem jen na divadelních prknech a na stříbrném plátně, skvělou kariéru vybudovala i coby zpěvačka. Patří k nejprodávanějším interpretkám a dlouhá léta byla se svými písněmi na předních příčkách nejrůznějších žebříčků pop music. Je nejen interpretkou, ale také skladatelkou a textařkou – na svém kontě má osm cen Grammy a nespočet nominací. I přes svůj neuvěřitelný rozsah a světové úspěchy na poli hudby Barbra Streisand sama sebe považuje spíše za zpívající herečku.

Foto: Profimedia.cz

Barbra Streisand v roce 1969 s Oscarem

Pletky s tenistou

Zpěvaččino původní jméno je Barbara, ale udělala z něj Barbru. Barbaru prý nenáviděla, ale nechtěla ji jako zpovykaná celebrita měnit, takže provedla alespoň menší korekci.

Prožila jedno neúspěšné manželství, a to s hercem Elliottem Gouldem (80) – mají syna Jasona (52). Po rozvodu navázala několik dalších vztahů, udržovala například poměr s o osmadvacet let mladším tenistou Andrem Agassim (48). Ve své biografii sportovec o jejich vztahu prohlásil, že randit s Barbrou Streisand je jako nosit na sobě horkou lávu.

V roce 1998 se provdala za herce Jamese Brolina (78), po jehož boku je šťastná dodnes – ve vztahu prý stále udržují zamilovanost a romantiku.

Foto: Profimedia.cz

S manželem Jamesem Brolinem

Naklonovaní psíci a pochybná sláva

Umělkyně patří k milovnicím psů. K fence Samantě si dokonce vybudovala tak silné pouto, že ji nechala po její smrti v roce 2017 naklonovat, a to rovnou dvakrát. Po domě se tedy nyní prohánějí genetické kopie zemřelého psíka, fenky se zvláštními jmény Slečna fialová a Slečna šarlatová.

Barbra Streisand vynikla také tím, že si pečlivě střeží soukromí. V roce 2003 dokonce žalovala fotografa za umístění leteckého snímku jejího domu do veřejně přístupné databáze. Tím však dosáhla přesně opačného účinku – na snímek upozornila a ten obletěl svět. Snaha o skrytí určité informace, která pak vede naopak k jejímu rozšíření, se od té doby označuje termínem „efekt Streisandové“.

Nicméně to není rozhodně to jediné, čím zasáhla populární kulturu – je nepřehlédnutelná a nezapomenutelná a my jí přejeme všechno nejlepší do dalších let.

Foto: Profimedia.cz

Barbra Streisand nevypadá vůbec špatně

Máte rádi Barbru Streisand? Líbila se vám víc ve filmu Takoví jsme byli (1973), nebo třeba ve snímku Dvě tváře lásky (1996), kde exceloval fešák Jeff Bridges (69)?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek