Hlavní obsah

Prsa v pozoru a není v tom sex? 5 důvodů, proč se to ženám děje

Foto: ESB Professional, Shutterstock.com
17. 10. 2017

Lidské tělo je schopné věcí, o kterých ani nevíte. Třeba takové bradavky mají doslova svůj rozum. Ve kterých pěti nesexuálních případech se vám mohou postavit? Příroda je mocná!

Článek

Vzpřímené bradavky? „Erekce bradavek bývá první známkou sexuálního vzrušení. Prsa se zvětší, dvorce zduří, vyvstanou na nich růžové skvrny. To pokračuje i při orgasmu, pak prsa ochabnou a dvorce se zmenší,“ popisuje typickou příčinu přes triko viditelných a tvrdých bradavek sexuolog Zlatko Pastor. Ovšem pozor, vzrušení není to jediné, co jim dává impulz k tuhnutí. Jaké další faktory v tomto procesu hrají roli? Počítejte do pěti.

1. Zima

„Stejné nervy, které způsobují, že se vám na pažích zvednou chloupky, způsobují i vzpřímení bradavek,“ popisuje sexuální kouč Sean Jameson na svém blogu s tím, že vztyčené hroty prsou vinou zimy mohou způsobovat rozpaky a obvykle i nepohodlí.

Podle něj je tedy zvlášť teď, s příchodem chladných měsíců, nutné dbát na silnější podprsenku z „bytelnější“ látky či s polstrováním, která ňadrům poskytne teplo a zároveň bradavky v erekci aspoň trochu zamaskuje. Pokud vám to ale nevadí a chcete být jako herečka Jennifer Aniston, která svoje bradavky ukazuje, kde může, tak prosím…

2. Tření o oděv

Nepadnoucí podprsenka s lemem krajky přímo u bradavky, „kousavý“ materiál a tak dále. Stává se, že tření citlivých hrotů o látku způsobuje něco jako prsní výbuch. Najednou jsou obě „holky“ na stráži, ani nevíte jak. S tím se chvíli smířit dá, ovšem dlouhodobé tření tohoto typu mnoha ženám způsobuje diskomfort a bolest. Doporučuje se bradavky zklidnit vhodným krémem či mastí, které jsou k tomu přímo určené (k dostání v lékárnách i hypermarketech) – a pochopitelně vyměnit podprsenku.

3. Vyděšenost

„Strach způsobuje fyzické reakce od zrychleného dýchání po vzpřímené bradavky. Je to proto, že amygdala, centrum limbického systému a sídlo všech vášní, kontroluje strach i sexuální vzrušení současně,“ popisuje dále Sean Jameson. Mozek zkrátka neví, jak tyhle dvě věci od sebe oddělit. No a?

4. Kojení

Proč se bradavky postaví, když kojíte? Tato nejpřirozenější věc na světě poskytuje stimulaci, jejímž vedlejším efektem je právě stav, který však nemá sexuální podtón, jak si mnozí myslí. „A i těhotné ženy se s erekcí bradavek mohou setkávat víc než kdy jindy. Je to normální,“ podotýká výše zmíněný kouč. Aby ne, kdo má zvládat všechen ten nápor a mix hormonů?

Foto: goodluz, Shutterstock.com

Vztyčené bradavky jsou základním předpokladem pro kojení

5. Nadbytek estrogenu

Zdají se vám dosud vyjmenované příčiny přirozené a logické? Pak byste měli vědět, že to není to jediné, co je ve hře. Bradavky se mohou stát výjimečně citlivé na jakýkoli podnět zvenčí, máte-li v „systému“ nadbytek estrogenu.

Možná to někomu přijde jako zbožné přání (paráda, teď o pozornost nebude nouze), ale právě nadbytek tohoto hormonu vede i k nárůstu hmotnosti a intenzivnějším symptomům premenstruačního syndromu. Zkrátka a dobře, taky nic moc… A co když se stane, že „holky“ nejsou synchronní, tedy v pozoru je jenom půlka party?

„Třeba je jedna bradavka citlivější než druhá. To je běžné, vždyť lidé nejsou symetričtí, a dokonce i vaše vagina je asymetrická,“ ještě doplňuje Sean Jameson a dodává, že vztyčené bradavky nemusejí znamenat problém, i když samozřejmě přitahují pohledy okolí. Ve skutečnosti i některé celebrity chodí po červeném koberci v důmyslných šatech odhalujících jejich tvrdé klenoty. Záleží, co je vám sympatičtější..

Viditelně vztyčené bradavky (záměrně všem na očích): ano, či ne?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek