Hlavní obsah

Báječné vánoční cukroví, které je nejlepší uleželé

Foto: Greta Blumajerová

Tři nápady od čtenářů, které mohou doplnit váš vánoční repertoár

Začínáte s pečením? Pusťte se do druhů, které je lepší nechat uležet. Přinášíme vám hned tři vynikající nápady od našich čtenářek. Vanilkové rohlíčky jinak, voňavé hvězdičky a kakaové sušenky!

Článek

O Vánocích přece nejlépe fungují léty osvědčené recepty. A takové nám posílají naše čtenářky v rámci velké prosincové soutěže. Vybrali jsme pro vás tři druhy, které je lepší nechat chvíli uležet. Právě teď je tak ideální čas se do nich pustit!

Vanilkové rohlíčky jinak (podle Marie Machkové)

Jde o recept na snad nejoblíbenější cukroví, jen ve trochu zdravější obměně.

Na 2 plechy potřebujete: 160 g celozrnné pšeničné mouky, 100 g tuku na pečení, 50 g mletých ořechů (Marie dává lískové), 50 g třtinového cukru, 1 žloutek, 1 sáček vanilkového cukru, kůru z jednoho citronu, cukr moučka na obalení

Foto: Greta Blumajerová

Vanilkové rohlíčky lze připravit z celozrnné mouky. Pokud máte přece jen strach, namíchejte ji napůl s klasickou

Postup: Do misky nasypte mouku, ořechy, třtinový cukr a půl sáčku vanilkového cukru. Přidejte tuk na pečení, žloutek a nastrouhanou citronovou kůru. Všechny suroviny rukama propracujte a vytvořte těsto, které pak nechte chvíli odležet v lednici, ideálně však přes noc.

Z těsta oddělujte kousky, tvořte válečky, ze kterých dělejte rohlíčky. Ty pokládejte na plech, který stačí jen předtím potřít olejem. Pečte při 180 stupních maximálně 15, nejlépe však 10 minut. Ještě teplé rohlíčky obalujte ve směsi moučkového cukru a s vanilkovým. Nechte odležet.

Univerzální těsto (od Evy Fialové)

Eva nám poslala jejich tradiční recept na „3 v jednom“. Ze třetiny dávky dělá linecké, z další vykrajuje houbičky, jejichž kloboučky namáčí v hořké čokoládě, a do třetí části těsta přimíchává kandované ovoce. My vyzkoušeli právě třetí variantu!

Na 3 různé dávky potřebujete: 500 g hladké mouky, 300 g cukru moučka, kůru z 1 citronu, 2 žloutky, 1 vejce, 250 g másla, 200 g mletých mandlí, 1 sáček vanilkového cukru. Na doplnění 1 dávky: 2 lžíce kandovaného ovoce

Foto: Greta Blumajerová

Do těsta jsme přimíchali kandované citrusové plody

Postup: Do mísy nasypte všechny suroviny na základ a rukama je propracujte. Zabalte ho do fólie a nechte minimálně 2 hodiny v lednici odležet. Pak ho vraťte zpět na pracovní plochu, oddělte třetinu, přidejte kandované ovoce, krátce propracujte a vyválejte na plát. Z něj vykrajujte oblíbené tvary (my tvořili hvězdičky). Pečte asi 7–8 minut při 160 stupních. Nechte odležet v chladu.

Kakaové sušenky (podle Veroniky Uhlířové)

Toto těsto je poměrně vláčné, lze ho tedy vložit do strojku a tvořit věnečky. Jelikož má ale Veronika prý strojek rozbitý, vykrajuje klasické tvary, které posypává cukrem. Odleželé jsou nejlepší!

Na 3 plechy potřebujete: 200 g másla, 240 g hladké mouky, 120 g mletých vlašských ořechů, 90 g cukru krupice, 20 g kakaa, 2 žloutky, cukr moučka na posypání

Foto: Greta Blumajerová

S těstem se dobře pracuje, je vhodné pro vyválení, ale i vytlačování ve strojku

Postup: Změklé máslo rukama propracujte spolu s moukou, ořechy, cukrem, kakaem a žloutky. Vypracujte těsto, které nechte v lednici alespoň hodinu odpočívat ve fólii. Poté ho vyválejte, vykrajujte libovolné tvary (Veronika dělá menší) a pečte při 170 stupních asi 7 až 9 minut. Kdo chce, může sušenky pocukrovat.

A jaké cukroví děláte s předstihem u vás doma?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama