Hlavní obsah

Jahodový džem bez chemie. S bezovým květem a snítkou máty

Hodnocení:
(14)
Foto: Erika Pilátová
Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
30 minut
Náročnost
nízká

Připravte si do spíže trochu léta ve sklenici. Jahodový džem s bezovým květem a snítkou čerstvé máty je dokonalý – bylinky dodají jahodám další jemnou chuť i vůni navíc. Bude se hodit na pečení i na chutnou snídani či k palačinkám.

Ingredience pro:
4 skleničky
  • 1000 g čerstvých jahod
  • 500 g cukru krupice
  • 1 bezový květ
  • 1 snítka čerstvé máty
  • 4 lžíce citronové šťávy
  • 1 lžička citronové kůry
Článek

Postup

Krok 1: Jahody opláchněte, zbavte stopek, větší plody překrojte a plody dejte do hrnce. K jahodám přidejte opláchnutý květ bezinky a opláchnutou mátu. Pak je zasypejte cukrem. 

Tip: Pokud bezový květ utrhnete na čistém místě, kde nehrozí prach od silnice ani hnojiva z pole, květ oplachovat nemusíte, získáte tak do marmelády víc voňavého pylu.

Krok 2: Jahody s cukrem nechte dvě až tři hodinky stát. Pak ovoce přiveďte k varu a vařte, dokud se objem nezredukuje na polovinu. Bude to trvat asi 20 minut. V průběhu vaření občas promíchejte a sbírejte pěnu děrovanou naběračkou.

Krok 3: Vyjměte bezinku a mátu. Pak přidejte citronovou šťávu a kůru a míchejte, dokud směs nezhoustne. Bude to trvat pár minut. 

Krok 4: Směs můžete ještě rozmixovat tyčovým mixérem, ale když zachováte kousky ovoce, bude chutnější. 

Krok 5: Hotový horký džem rozdělte do vypláchnutých skleniček o objemu 200 ml. Pevně zavíčkujte a otočte dnem vzhůru. Nechte vychladnout. 

Jahody a bez se skvěle doplňují: udělejte si vynikající a jednoduchý jahodový sorbet s bezovým sirupem bez zmrzlinovače. A hodí se k nim i bazalka: jahodový dort s bazalkou a olivovým olejem je krásný a vláčný.

ynezorPumanzeSaNyknalC
30. 6. 2022

Reklama

Sdílejte článek