Hlavní obsah

Jak vrátit do vztahu sexuální napětí a vášeň? Nespěte spolu!

Foto: Prostock-studio, Shutterstock.com

Nemilovali jste se dlouhé týdny či možná měsíce. Nějak nemáte tu potřebu mít k sobě blízko, mazlit se, objímat, přepnout z módu „táta a máma“ na „milenec a milenka“. Jak se znovu sexuálně aktivovat? Pomůže nejjednodušší sexuální praktika na světě!

Článek

Ta propast je čím dál hlubší. Čím delší je čas, kdy vy dva jen sedíte na gauči a znuděně sledujete televizi nebo mobil, tím hůře se sexuální život opětovně zahajuje. Možná, že budete chtít vyzkoušet zázračný ozdravný program s názvem Sensate Focus, což je technika používaná ke zlepšení intimity a komunikace mezi partnery v oblasti sexu, ke snížení úzkosti ze sexuální výkonnosti a k odklonu od zakořeněných, na cíl orientovaných sexuálních vzorců, které páru nemusí sloužit.

Chyba v Matrixu? Nic není ztraceno!

Techniku vyvinutou americkým gynekologem a výzkumníkem Williamem H. Mastersem a sexuoložkou Virginií E. Johnson v 60. letech 20. století na svém blogu propaguje známá britská sexpertka Tracey Cox. „Jedná se o standardní praxi pro páry, které ztratily sexuální spojení. A doporučují ho nejlepší světoví terapeuti, kteří se zabývají sexem a vztahy,“ popisuje odbornice s tím, že jemnost a nenásilnost tohoto programu dostala už mnoho párů zpět do hry.

Nejjednodušší sexuální praktika na světě

Sexuální terapeut Stephen Snyder, který také s programem pracuje a na kterého se Tracey Cox odvolává, tvrdí, že cílem je užít si jen čisté vzrušení. A nemít sex. „Příliš mnoho párů předpokládá, že pokaždé, když se vzruší, musí okamžitě jednat a honit se za orgasmem – jako by vzrušení bylo něco dráždivého nebo nepříjemného, čeho je třeba se okamžitě zbavit,“ říká Snyder. Místo toho radí párům, aby prožívaly své vlastní vzrušení jiným způsobem. Zde je návod, jak na to.

Zastavte čas

Krok první: společně si lehněte do postele a nic nedělejte. Pokud chcete, svlékněte se, ale není to nutné. Pak mluvte – o čemkoli odlehčeném (vynechte stresující témata). Prostě si užívejte chvíle vedle sebe bez jakéhokoli plánu. Nebo jen přivřete oči a všímejte si svého dýchání. Pravděpodobně vás po chvíli přepadne touha se partnera nesexuálně dotknout. Klidně to udělejte. Vedle sebe ležte tak dlouho, dokud vás to bude bavit. „Ze začátku je cvičení trapné, což si bez pardonu přiznejte, a pak to nechte být,“ apeluje Stephen Snyder.

Foto: tsyhun, Shutterstock.com

Jen tak vedle sebe ležet? Možná to zní divně, ale za zkoušku to stojí

Nemějte žádná očekávání

Krok druhý: nemějte pocit, že nutně musíte něco udělat. „Pouze vnímejte pocit svobody a důvěrnosti a nechte své případné vzrušení, aby se o vás samo postaralo. Staňte se pasažérem a nechte se od něj odvézt, kamkoli bude chtít. V případě, že se najednou rozhodnete přejít k nějakému druhu sexuální stimulace, jděte do toho. Jinak se držte klidu a intimity,“ dál popisuje sexuální terapeut. A to je vše! Dělejte to jednou týdně po dobu jednoho měsíce nebo dvou a pak pokračujte dále, pokud chcete, ovšem postupujte pomalu.

Chvíle, která mění vztahy

Přechod od nesexuálního k sexuálnímu doteku může trvat týdny nebo měsíce, ne dny. Až to přijde, razte jednoduchý koncept. Jedna osoba leží, ta druhá o ni láskyplně pečuje. Nejdřív se aktér dotýká bezpečných míst (rukou, nohou, zad a podobně), pak se vše přesouvá k erotogenním zónám a genitáliím. Může měnit rytmus nebo tlak, dá se přepínat mezi kontaktem prsty a ústy. Příjemce by neměl doteky svého partnera jakkoli komentovat ani je usměrňovat (to lze pouze v případě, že se cítí nepříjemně).

Máte pochybnosti, zda jste vhodnými adepty na něco takového? Tracey Cox má jasný názor. „Říká, že dnešní páry ze sexu nejsou tak nadšené. Lidé udrží pozornost kratší dobu, v práci bojují s konkurencí a doma už nemají energii téměř na nic. Programy jako Sensate Focus učí všímavosti a přítomnému okamžiku. A to je ve světě založeném na výkonu a moderních technologiích nesmírně důležité,“ uzavírá sexpertka.

Toto je samozřejmě jen jeden ze způsobů, jak do vztahu vrátit vášeň. Další tipy můžete najít v článku Sex po letech jako na začátku vztahu nebo 7 zákonů, které vám zaručí skvělý sex v dlouhodobém vztahu.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek