Hlavní obsah

Kam to bude, Výsosti aneb Kde odpočívá královská rodina?

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Kritici monarchie mívají pocit, že členové královské rodiny nepracují a jen si užívají. Opak je ale pravdou. Pracovní část roku obnáší náročné cesty po světě, charitativní činnost i reprezentování monarchie. A pak jsou rádi, když si mohou dopřát dovolenou v soukromí s rodinou. Kde to mají nejraději?

Článek

Narodili se do královské rodiny, od útlého dětství jsou na očích a jejich život je ovlivněn protokolem. To, že mají urozené tituly a jejich domovem jsou královské paláce rozhodně neznamená, že by celý den očichávali růže v zahradě a popíjeli gin. Intenzivně se věnují charitativní činnosti, reprezentují na společenských akcích a jejich dlouhé pracovní cesty do zahraničí znamenají mimo jiné i odloučení od rodiny. Dovolenou si proto vychutnávají, umí si dopřát i luxus a velmi ocení soukromí.

Kde pravidelně tráví letní dovolenou královna Alžběta II., kam utíkala princezna Diana a kam by jel princ William s rodinou, kdyby ve světě neřádil koronavirus?

Královna Alžběta II. (94)

Britská panovnice nemá v posledních letech tak nabitý diář, protože hodně pracovních povinností předala nejstaršímu synovi a následníku trůnu, princi Charlesovi, ale stále je velmi aktivní. O to víc si užívá pravidelnou dovolenou ve Skotsku. Na svém sídle v Balmoralu tráví s manželem, princem Philipem (99), celé léto. Miluje procházky zdejší krajinou, užívá si pikniky, je obklopena nejbližšími a milovanými psy a koňmi. Je nepsaným pravidlem, že se k ní vždy na pár dní či týdnů připojí další členové rodiny.

Foto: Profimedia.cz

Dovolená na skotském sídle má dlouholetou tradici (na snímku královna s manželem a mladšími syny Andrewem, 60 a Edwardem, 56)Foto: Profimedia.cz

Princezna Margaret (†71)

Kam jezdila za odpočinkem a soukromím princezna rebelka? Jejím oblíbeným místem byl soukromý ostrov Mustique v Karibiku, kde prý dokázala opravdu relaxovat. Pozemek dostala jako svatební dar a strávila zde i část líbánek. Právě sem vyrazila na dovolenou se svým milencem Roddym Llewellynem (72) a jejich kompromitující snímky vedly k oznámení rozvodu nespoutané princezny s Antony Armstrong-Jonesem (†86).

Foto: Profimedia.cz

Ostrovy měla princezna v oblibě (na snímku s manželem na Bahamách)Foto: Profimedia.cz

Princezna Diana (†36)

Královna lidských srdcí milovala dovolené v zimě i v létě a jedním z míst, které ji učarovaly, byl karibský ostrov Nevis. Milovala zdejší nádherné pláže, ale nebyla typ, co by polehával na lehátku: skákala ve vlnách a neustále byla v pohybu. Zde měla strávit i první dovolenou poté, co s Charlesem oznámili svůj rozchod. A protože si to zde oblíbili i její synové, spekulovalo se, že na ostrově stráví líbánky princ Harry s Meghan. Nakonec prý měli po svatbě odjet do Kanady.

Foto: Profimedia.cz

Diana se rozhodně nebála o svůj účes!Foto: Profimedia.cz

Princ Charles (71)

Britskému následníkovi trůnu v žilách koluje mimo jiné i řecká krev a proto není divu, že jedním z jeho oblíbených míst je řecký ostrov Korfu.

V loňském roce byl zachycen s manželkou Camillou (73) na ostrově Barbados, kde relaxoval na pláži, a dostalo se mu mnoha pochval. Je totiž ve skvělé formě. Dbá na zdravý životní styl, a i proto dobře zvládl onemocnění covid-19.

Foto: Profimedia.cz

Tihle sedmdesátníci jsou v obdivuhodné kondici, co říkáte?Foto: Profimedia.cz

Princ William (38)

I vévoda s vévodkyní z Cambridge mají svá oblíbená místa, kam se rádi vracejí i s dětmi. Jedním z nich je již zmíněný ostrov Mustique, kde tráví dovolenou i s rodiči Kate (38). Exkluzivní ostrov v Karibiku poskytuje soukromí.

Ale rodina si oblíbila i Francii a Afriku. V zemi galského kohouta odpočívali rádi již jako bezdětní: v roce 2012 zde paparazzi pořídili fotky Kate nahoře bez a byl z toho pěkný skandál. A Afrika? Ta pro ně bude navždy spojena se zásnubami, které proběhly v Keni.

Foto: Profimedia.cz

Kate s Williamem také často cestují v rámci svých královských povinností, jako například na Šalamounovy ostrovy v roce 2012Foto: Profimedia.cz

Princ Harry (35)

Mladší syn princezny Diany si zamiloval Botswanu, která hraje klíčovou roli i v jeho vztahu s Meghan (38). Pár sem vyrazil na své třetí rande, kempovali pod hvězdami a velmi je to stmelilo, což potvrdili během oznámení svých zásnub. V Botswaně Harry pořídil i diamant, který zdobí zásnubní prsten jeho manželky.

V loňském roce odletěli na první dovolenou i s malým Archiem (1) soukromým tryskáčem na Ibizu do luxusního resortu a následně na jih Francie, kam je do své vily pozval zpěvák Elton John (73). Následně čelili kritice, že uhlíková stopa, kterou jejich soukromé lety zanechaly, byla zbytečně vysoká.

Foto: Profimedia.cz

Luxusní resort na Ibize je oblíbenou destinací celebrit a líbilo se zde i Harrymu s rodinouFoto: Profimedia.cz

Reklama

Související témata:
Ibiza
Barbados